Doniesienia z Poznania. Spójrzcie, co pojawiło się nad rzeką

90

W Poznaniu kampania wyborcza najwyraźniej wykracza poza plakaty wywieszane na przystankach przez kandydatów. Hasło o mocno politycznym wydźwięku pojawiło się ostatnio na brzegu Warty. Partia rządząca nie będzie zadowolona.

Doniesienia z Poznania. Spójrzcie, co pojawiło się nad rzeką
Wulgarne hasło pojawiło się nad Wartą w Poznaniu (Facebook, Google Maps)

Okres przedwyborczy to czas wzmożonej aktywności nie tylko polityków, chcących przypodobać się obywatelom. To także czas, kiedy zwykli Polacy częściej i głośniej wyrażają się w sprawach politycznych, pragnąc wesprzeć bądź też próbując pogrążyć wybraną partię.

Sugestywne hasło nad Wartą w Poznaniu

Swoje zaangażowanie w politykę dobitnie pokazali ostatnio wyborcy z Poznania. Mocno nacechowane politycznie hasło pojawiło się nad Wartą, na jej betonowym brzegu. Ktoś białą farbą wypisał tam slogan przeciwników partii rządzącej: "Je*** PiS".

Nie wiadomo, kto stoi za tym czynem, ani czy służby zamierzają interweniować w tej sprawie. Dziennikarze portalu epoznan.pl, którzy otrzymali od swojego czytelnika zdjęcie rzeczonego napisu, podjęli już działania, by dowiedzieć się więcej na ten temat.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Precz z nim", "namiestnik niemiecki". Emeryci z Podlasia dosadnie o Kaczyńskim i Tusku
Zapytaliśmy Wody Polskie, jako zarządcę terenu, czy poinformowano już policję, a także policję, czy dostała takie zgłoszenie. Czekamy na odpowiedzi - czytamy na stronie serwisu.

Reporterzy portalu przypominają, że taki sam napis pojawił się niemal w tym samym miejscu już przed czterema laty, także przed wyborami parlamentarnymi. Wtedy sprawą zainteresowała się policja, która wszczęła dochodzenie w kierunku popełnienia wykroczenia umieszczenia bezprawnego ogłoszenia.

Zgodnie z kodeksem wykroczeń osoba, która umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny. Sprawca może także zostać zobligowany do zapłaty nawiązki do 1,5 tys., zł lub przywrócenia miejsca do stanu poprzedniego.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić