Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Dopiero co zaatakowali USA. Putin zachwycony

23

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że zagraniczne służby wywiadowcze są wyjątkowo ważne dla ochrony kraju i docenił ich pracę. Jego słowa padły kilka dni po tym, jak oskarżono Rosję o ataki hakerskie na amerykańskie instytucje rządowe.

Dopiero co zaatakowali USA. Putin zachwycony
(Getty Images, Mikhail Svetlov)

Władimir Putin przemawiał na uroczystości upamiętniającej 100 lat od założenia Służby Wywiadu Zagranicznego Federacji Rosyjskiej. Prezydent powiedział, że agencja wywiadu i inne służby bezpieczeństwa są kluczową gwarancją "suwerennego, demokratycznego i niezależnego rozwoju Rosji".

Putin podkreślił, że ​​ważne jest dalsze rozwijanie pracy agencji kontrwywiadu. Zwrócił się do członków służby, aby zwracali szczególną uwagę na zagrożenia, jakie stwarzają zaostrzające się konflikty w pobliżu granic kraju.

Bardzo wysoko oceniam trudne operacje, które zostały przeprowadzone. Największą uwagę należy zwrócić na bezpieczeństwo informacji, walkę z ekstremizmem i korupcją - podkreślił Władimir Putin.

Ataki hakerskie na agencje rządowe w USA

W zeszłym tygodniu agencja Reutera poinformowała o atakach hakerskich wymierzonych w dziesiątki amerykańskich agencji rządowych i korporacji. Niektórzy międzynarodowi eksperci sugerowali, że mogła za tym stać rosyjska Służba Wywiadu Zagranicznego.

Uważa tak m.in. sekretarz stanu USA Mike Pompeo, który w piątek powiedział, że Rosja była odpowiedzialna za ataki. Kreml od początku twierdził, że nie ma z tym nic wspólnego.

Zobacz także: Cyberbezpieczeństwo. Hologram udaje bliskich i wyłudza dane

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić