Drastyczne sceny na terenie Nadleśnictwa Grodziec. Leśnicy pokazali nagranie

92

Lasy Państwowe zamieściły w mediach społecznościowych "drastyczne" nagranie, na którym widać, jak zaskroniec atakuje żabę wodną. Do konfrontacji między wężem a płazem doszło na terenie Nadleśnictwa Grodziec (woj. wielkopolskie).

Drastyczne sceny na terenie Nadleśnictwa Grodziec. Leśnicy pokazali nagranie
Zaskroniec atakuje żabę wodną. (Twitter, Lasy Państwowe)

"Uwaga, drastyczny film. Ale taka jest natura" - czytamy pod filmem zamieszczonym na profilu Lasów Państwowych. Krótkie nagranie przedstawia atak zaskrońca na żabę wodną.

Zaskroniec to niejadowity wąż, co nie oznacza, że nie jest groźny. Poluje na płazy (w tym zawierające toksyczne substancje, w skórze ropuchy) i ryby oraz drobne ssaki - przypominają leśnicy.

Drastyczność jego metody polowania polega na tym, że nie uśmierca ofiar przed połknięciem. Połyka je żywe - czytamy na profilu Nadleśnictwa Grodziec.

Samice zaskrońca osiągają nawet 1,5 m długości, samce ok. 1 m. Co ciekawe, kiedy zaskroniec zostaje zaatakowany przez większe zwierzę nie broni się. Udaje martwego i wydziela żółtą substancję o nieprzyjemnym zapachu, by dodatkowo zniechęcić wroga. Młode zaskrońce padają ofiarą również płazów. I tak łańcuch pokarmowy zatacza koło - wyjaśniają leśnicy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zaskroniec jest to wąż, którego bardzo łatwo poznać po charakterystycznych żółtych plamach umiejscowionych w okolicy "skroni". Zaskroniec poluje jedynie na poruszające się zwierzęta, zjada głównie żaby, traszki, ryby i drobne gryzonie. Zamieszkuje tereny wilgotne, bagniste i w pobliżu jezior. Jest świetnym pływakiem i nurkiem. Zaskrońce podlegają ochronie gatunkowej.

Zobacz także: Atak w Kabulu. Nagranie spod szpitala
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić