o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Dwa pytania o Smoleńsk. Zastępca Ziobry odpowiada, senator podsumowuje. "1500 dni..."

9
Podziel się

Krzysztof Brejza otrzymał odpowiedź na kolejne pytania dotyczące katastrofy smoleńskiej. Tym razem senator KO chciał się dowiedzieć, czy Prokuratura Krajowa dysponuje wynikami wszystkich badań fizykochemicznych.

Dwa pytania o Smoleńsk. Zastępca Ziobry odpowiada, senator podsumowuje. "1500 dni..."
Senator Brejza dostał odpowiedź z Prokuratury Krajowej. (Getty Images, Twitter)
bEJqPRdx

19 lutego senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza skierował do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry oświadczenie z dwoma pytaniami dotyczącymi katastrofy smoleńskiej. Chciał się dowiedzieć, czy PK dysponuje wynikami wszystkich badań fizykochemicznych, a także jaki jest łączny koszt badań próbek zabezpieczonych podczas oględzin wraku samolotu Tu-154M, które zlecono zagranicznym laboratoriom.

Cztery lata badań próbek

Brejza poinformował na Twitterze, że po kilku miesiącach otrzymał odpowiedź. Nie był jednak usatysfakcjonowany, ponieważ z przesłanego pisma niewiele wynika. Pierwszy zastępca prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry napisał, że Prokuratura Krajowa nie posiada wyników wszystkich badań.

bEJqPRdz

Koszty wszystkich badań także nie zostały oszacowane. Konkretne kwoty mają zostać ujawnione po zakończeniu postępowania.

Prokuratura Krajowa NIE DYSPONUJE wynikami wszystkich badań fizykochemicznych, które zostały zlecone zagranicznym laboratoriom”. Odpowiedź PK B.Święczkowskiego na moje wystąpienie z 19.02 ws. wieloletniego badania próbek Tu154 za granicą. Cztery lata badania próbek. 1500 dni... - napisał na Twitterze Brejza.
bEJqPRdF

W marcu Brejza zadał pytania dotyczące wirtualnego modelu Tu-154M, nad którym, na zlecenie Podkomisji Smoleńskiej, pracowali amerykańscy naukowcy. Niedługo później wystosował list do ministra kultury Piotra Glińskiego z zapytaniem o nowy pomnik ku czci ofiar katastrofy Tu-154.

Zobacz także: Fundusz odbudowy. Waldemar Buda odpowiada Rafałowi Trzaskowskiemu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJqPRea
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
Jarko Muzykan...
5 miesięcy temu
Piwo Smoleńskie i Parówki Smoleńskie. Dwa dobra narodowe. P(i)S i P(i)S. Na zdrowie!
gość
6 miesięcy temu
Piniędzy nie ma i nie będzie. Oto MOTTO PO-PSL.
Ufo
6 miesięcy temu
Jak PIS poda prawdę to upadnie. Dlatego Antoni robi dobrą robotę.
bEJqPReb
taki ktoś
6 miesięcy temu
Widzę że płatni najemcy POKO wypisują teksty z poprzednich lat wymyślcie coś nowego bo stajecie się nudni jak płatna komisja z Macierewiczem na czele naprawdę mnie bzdury jednych i drugich nie przekonują.
Iwona
6 miesięcy temu
Nigdy nie dostanie odpowiedzi bo komisja Macierewicza tak jak Obajtek i elektrownia i handlarz bronią to słupy Srebrnej. Afera za którą nie idą kary bo kasa z Polski wyciągnięta....
faryzeusze
6 miesięcy temu
PIS do Katynia latał tylko przed wyborami.
Jan
6 miesięcy temu
Pamiętam jak Antoni uciekał ze Smoleńska.
TORA! TORA!
6 miesięcy temu
Nawet japońscy kamikadze nigdy nie latali we mgle.
miaaa
6 miesięcy temu
Dlaczego samolot spadając rozpadł się na tysiące kawałeczków ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić