Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Katastrofa smoleńska. Domagają się ujawnienia "prawdy". Apel do prezydenta USA

562
Podziel się

Przedstawiciele Polonii w Stanach Zjednoczonych zaapelowali do prezydenta Joe Bidena o pomoc "w ujawnieniu prawdy o przyczynach katastrofy smoleńskiej".

Katastrofa smoleńska. Domagają się ujawnienia "prawdy". Apel do prezydenta USA
Polonia w USA apeluje do prezydenta Joe Bidena o pomoc w ujawnieniu "prawdy" o tragedii smoleńskiej. (PAP)
bEJDAujp

Amerykańska Polonia w liście podpisanym przez przewodniczącego Komitetu Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego Tadeusza Antoniaka oraz koordynatora Klubów Gazety Polskiej w USA Macieja Rusińskiego zwróciła się do prezydenta Stanów Zjednoczonych Joego Bidena z prośbą o pomoc w odkryciu "prawdy" o przyczynach tragedii smoleńskiej.

Społeczność międzynarodowa, głównie europejska, od dłuższego czasu, choć bezskutecznie, domaga się od Rosji zwrotu zawłaszczonych dowodów, w tym - wraku samolotu. Rada Europy już w 2018 r. opublikowała raport uwzględniający stanowisko Polski, że katastrofa nastąpiła na skutek wybuchu i jednomyślnie przyjęła Rezolucję nr.2246(2018) domagającą się natychmiastowego zwrotu dowodów Polsce - napisano w liście, który cytuje PAP.
bEJDAujr

Przedstawiciele Polonii w Ameryce przy okazji podziękowali Joemu Bidenowi za wsparcie podczas przyjęcia Polski do NATO. Polacy wyrazili także nadzieję, że administracja USA będzie wspierać nasz kraj w sprawie zwrotu przez Rosjan wraku Tu-154M.

Liczymy także, że poparcie ze strony amerykańskiego prezydenta zmusi Rosję do zwrotu zawłaszczonych dowodów i przyczyni się do uczciwego śledztwa ujawniającego sprawców. Takie wsparcie leży we wspólnym interesie i jest w duchu dobrze rozwiniętej współpracy między Polską a USA, szczególnie w ostatnich latach - czytamy.

Amerykańska Polania przypomniała w liście, że poprzednia administracja obiecywała pomóc Polsce w tej sprawie, dlatego liczą teraz na poparcie Joe Bidena.

bEJDAujx
Zobacz także: "11. rocznica katastrofy smoleńskiej. "Wolni Przedsiębiorcy" przywieźli taczki dla prezesa PiS
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJDAujS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(562)
peepe
6 miesięcy temu
PiSowcy chcą ośmieszyć dyletanckie postsolidarnościowe rządy przed całym światem! Nie powinni startować bo: 1. Mieli NIEAKTUALNĄ prognozę pogody 2.Na 4 CZŁONKÓW załogi TRZECH nie miało AKTUALNYCH uprawnień do latania! 3. Podali zapasowe lotniska ale jedno NIGDY nie jest czynne w weekendy. 4. Gotowość do lotu prezydentowi meldował gen.Błasik. 5. Gdy wystartowali usłyszeli "warunków do lądowania nie ma" mimo to lecieli 6. Załoga od Artura W. dostała info. Widoczność 400m podstawa grubo poniżej 50m a po chwili Arek teraz 200m. 7. Lotnisko miało widoczność 1600m i 100m wysokość a d-ca nie uprawnień 100m jak ciągle piszą ale 120m i na tyle mógł zajść! 8. klik na "smolensk nie zniknęło 2015 rok" tam zobaczycie, że te 120 metrów i tak było sfałszowane bo OD LAT skracano i fałszowano szkolenia pilotów o od TRZECH lat nie ćwiczyli na symulatorach! 9. Wieża "zezwalam na zejście do 100m a później bądź gotowy ODEJŚĆ na drugi krąg" 10. Mimo to schodzili poniżej minimum pilota a 20 METRÓW to ostatnia wysokość jaką zgłosił nawigator Tutki. KLUCZOWYM błędem załogi było zejście przy pomocy wysokościomierza RADIOWEGO a nie barycznego ustawionego na POZIOM LOTNISKA. Baryczny wysokościomierz DARŁ SIĘ Terren ahed i pull ap, to przełączyli go na poziom morza by wyłączyły się alarmy ostrzegawcze. Na wysokości 20m samolot przestał opadać ale teren zaczął się podnosić na tyle szybko, ze doszło do katastrofy. Jeśli macie problem z brzozą to kliknijcie „Dacota dc-7 krash test"zobaczycie co słup telefoniczny robi ze skrzydłem samolotu.
sondor
6 miesięcy temu
To może być gwóźdź do "trumny politycznej", nie sądzę że Biden go wyciągnie z archiwum!!!
Gary NY USA
6 miesięcy temu
kogo jeszcze smolensk interesuje
bEJDAujT
Nie
6 miesięcy temu
chodzi im o prawdę - tylko o przyznanie im racji. A to dwie zupełnie inne rzeczy.
ALEXALEXANDER
6 miesięcy temu
JESZCZE JEDNO ZAUWAŻYŁEM TAKIE IDIOTYCZNE UPROSZCZENIE NA MY I ONI...PYTAM JACY MY I JACY ONI? PRZYKŁADOWO : ORGANIZACJE POLONIJNE TO MY CZY ONI)? DO TEGO MAMY DEMOKRACJĘ WIĘC JEŚLI SPOŁECZNE ORGANIZACJE W POLSCE CZY NA ŚWIECIE JAK W TYM WYPADKU ORGANIZACJA POLONIJNA O COŚ APELUJE O COKOLWIEK W IMIENIU WŁASNYM TO W CZYM PROBLEM? TO ELEMENT DEMOKRACJI ##STOP HEJT##
ALEXALEXANDER
6 miesięcy temu
WITAJCIE TAK CZYTAM I AŻ SIĘ PRZYKRO ROBI WIDZĄ CO WY PISZECIE TUTAJ KORZYSTAJĄC Z WOLNOŚCI SŁOWA BEZ ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI HMM CO POCZĄĆ DUŻO NIENAWIŚCI I ZŁOŚLIWOŚCI A JEDEN NA 10 COŚ Z SENSEM I BEZ PONIŻANIA.WIELE NIESMACZNYCH TEKSTÓW.PRZECIEŻ MOŻNA SIĘ RÓŻNIĆ W OPINIACH TEGO NAS UCZONO ALE Z KULTURĄ NIKOGO NIE RANIĄC.w TEJ SPRAWIE JEST DUŻY PODZIAŁ I WIELE NIEJASNOŚCI WIĘC ŚMIESZĄ MNIE KOMENTARZE TYCH KTÓRZY WIEDZĄ JAK BYŁO ,KTÓRZY ZASTĘPUJĄ EKSPERTÓW I SĄDY HMM CO WAM POWIEDZIEĆ BRACIA POLACY HMM WSTYD MI ZA HEJT KTÓRY WYLEWACIE JAK POMYJE .CZY TAKIE DUSZE MACIE WYPEŁNIONE JADEM CZY COŚ Z WAMI NIE TAK? MOŻNA INACZEJ.POZDRAWIAM ALEX
bajden
6 miesięcy temu
Polaki ta katastrofa dla mnie to maly pikus
Za co nas tak...
6 miesięcy temu
Ani Putin ani też Biden nic nie mogą zrobić ,bo nic nie wiedzą poza tym co i my znamy a fakty są takie jakie są ,nie przestrzeganie przepisów prawa lotniczego od wylotu z Warszawy. Samolot był i jest samolotem cywilnego przeznaczenia od projektu , był tylko w użyciu przez wojsko a z tego tytułu nie obowiązują go żadne przywileje [podobnie jak z papierem toaletowym , to że używa go wojsko nie staje się on wyrobem specjalnego przeznaczenia -wojskowym. Pan Macierewicz od małego żył w strachu i ukryciu i tak mu pozostało , co jest ? z płytą CD na której były nagrane parametry lotu i pracy silnika oraz urządzeń płatowca rejestratora parametrów lotu zabudowanego przez ITWL Warszawa która została zaraz po wypadku przekazana ITWL bo była szyfrowana i nie mogli jej otworzyć w MAK Rosja[był to rejestrator który mierzył te same dane parametry]co oryginalne rosyjskie rejestratory.Wyniki i ich ocena jest identyczna w obu przypadkach tj. MAK-u i ITWL.
mary
6 miesięcy temu
Najpierw opluwali Bidena, a teraz skamlają o "pomoc"! A niby jak to sobie wyobrażacie "polska polonio"? Może wśród tych "polonusów" jest ktoś normalny i wytłumaczy wreszcie, że nie jesteśmy "narodem wybranym" ani pępkiem świata! Za bardzo się rozpychacie łokciami, bez rozumu i ogłady!
Fakt
6 miesięcy temu
tusk zna szczegóły.
Fakt
6 miesięcy temu
tusk zna szczegóły.
Każmierz
6 miesięcy temu
Trolli jesteście tutaj jak na widelcu, pare razy tu weszłem i dostrzegam już tekściarzy na zamówienie, macie zresztą pierwsze miejsca, wasze wypowiedzi nie znikają w tajemniczy sposób
gość
6 miesięcy temu
A jeśli ujawni nagrania z samolotu, to komuś zrobi się bardzo łyso. ;)
bEJDAujL
bbb
6 miesięcy temu
Klucz do rozwiązania tej sprawy to to o czym rozmawiały dwa kartofle !!!. Amerykanie na pewno mają to nagranie i Rosjanie też.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić