Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Robert Czykiel
|
aktualizacja

Dzień Dziecka 2020 online. Premier czyta bajkę, ale są też gry i zabawy

10
Podziel się:

Z okazji Dnia Dziecka TVP ABC przygotowało wiele atrakcji online dla najmłodszych. W akcji wziął udział nawet premier Mateusz Morawiecki.

Dzień Dziecka online. Zobacz propozycje
Dzień Dziecka online. Zobacz propozycje (Materiały prasowe)

Pandemia koronawirusa sprawiła, że tegoroczny Dzień Dziecka jest pełen ograniczeń. Nie trzeba jednak wychodzić z domu, aby dziecko świetnie się bawiło. W internecie nie brakuje kreatywnych i edukacyjnych materiałów.

Dzień Dziecka online. Są bajki, gry, kolorowanki

TVP ABC, Kancelaria Premiera oraz ministerstwa przygotowały kilka prezentów z okazji Dnia Dziecka. Na rządowej stronie gov.pl utworzono specjalną podstronę, na której znajdziemy wiele rozrywek dla najmłodszych (TUTAJ).

Dzieci mogą obejrzeć przedstawienia teatralne, bajki, czy filmy edukacyjne. Są także gry online, quizy i kolorowanki. Można nawet bawić się w programowanie, zrobić trening sportowy, czy pobawić się w majsterkowanie.

Niespodziankę przygotował także premier. Na kanale YouTube Mateusz Morawiecki przeczytał "Lokomotywę" Juliana Tuwima. To ma związek nie tylko z Dniem Dziecka, ale także z XIX Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom.

Od niedawna szkoły są otwarte, ale nie wszystkie. W dodatku niektórzy rodzice nie zdecydowali się wysłać swoich pociech do placówek edukacyjnych. Dlatego Dzień Dziecka online może być fajną propozycją na ciekawe spędzenie 1 czerwca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

KOMENTARZE
(10)
Czukers
2 lata temu
Gdyby Polska była pełna takich polityków jak Morawiecki to nasz kraj byłby lepszym miejscem.
Norma
2 lata temu
Morawiecki wie jak zadbać o dobrą, spokojną i przyjazną atmosferę wśród ludzi. Natomiast PO tylko kłótnie i kłótnie.
Solina
2 lata temu
Takiego premiera jak Morawiecki to ze świecą tylko szukać.
Juras
2 lata temu
Bardzo ładny gest Morawieckiego. Dobry z niego człowiek.
Wlado
2 lata temu
Morawiecki wie jak wykorzystać social media, żeby być bliżej ludzi. Potrafi to robić jak mało kto.
Kaśka
2 lata temu
Dzieci szczególnie w tym dniu tęsknią za zorganizowanymi atrakcjami, po 3 miesiącach rozłąki z rówieśnikami.. fajna sprawa ten "e-dzień dziecka" :)) Premier również ładnie czyta bajki
Czesława
2 lata temu
Dobrze że mając na głowie wszystkie tarcze antykryzysowe, Premier jeszcze znalazł czas dla najmłodszych. To naprawdę miłe. Oprócz dnia dziecka jest teraz XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, przypuszczam że akcja ta, dzięki Premierowi będzie bardziej dostrzeżona. Brawo.
Dagmara11
2 lata temu
Ciekawe atrakcje, sama dziś korzystam z dziećmi z tych gier i zabaw, muszę przyznać że organizacja przemyślana, dziecku się podoba. Jak widać można fajnie spędzić czas w domu!
Orwell
2 lata temu
Dobra inicjatywa rządu. Z wiadomych przyczyn w tym roku nie można było się spotkać z dziećmi w ogrodach KPRM, tak jak to mam miejsce co roku. Widać jednak,ze premier i rada ministrów pamięta o polskich dzieciach nawet w czasie pandemii.
Karkamana
2 lata temu
Pomysł kancelarii premiera bardzo fajny. Politycy jak widać potrafią nie tylko skupiać się na sprawach państwowych ale też mniejszych ale równie ważnych. Dla wszystkich dzieci wszystkiego naj.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić