Robert Czykiel| 

Czy w Dzień Dziecka są lekcje?

2

W poprzednich latach szkoły z okazji Dnia Dziecka często organizowały dzień sportu lub inne rozrywki dla dzieci. Jak sytuacja wygląda teraz? Czy 1 czerwca w Dzień Dziecka odbywają się lekcje?

Czy w Dzień Dziecka są lekcje?
Czy w Dzień Dziecka są lekcje? (Getty Images)

W Polsce poluzowano już wiele obostrzeń, a więc rodzice nie powinni mieć problemu, by znaleźć sposób na ciekawe spędzenie Dnia Dziecka. Jak jednak sytuacja wygląda szkołach? Czy z okazji Dnia Dziecka są prowadzone lekcje?

Dzień Dziecka 2020. Czy w szkołach są lekcje?

Do tej pory w szkołach często Dzień Dziecka wyglądał inaczej niż pozostałe dni. Lekcje przeważnie były zastępowane turniejami sportowymi, wyjściami do kina lub wyjazdem na wycieczkę. W obecnej sytuacji tego typu atrakcje nie wchodzą w grę.

Nie wszystkie szkoły już prowadzą normalne zajęcia, a inne robią to w ograniczonym stopniu. Nadal najpopularniejsze jest zdalne nauczanie. Dzień Dziecka niewiele w tej kwestii zmienia.

1 czerwca normalnie odbywają się lekcje. Nauczyciele jednak mogą zdecydować się na luźniejszą formę. Najmłodsi uczniowie mogą liczyć na więcej zabawy w trakcie nauczania.

*Scenariusze zdalnych lekcji, które można znaleźć na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej, zachęca, by nauczyciele w trakcie Dnia Dziecka korzystali z bajek, filmów i słuchowisk. *1 czerwca szczególnie nauczanie powinno odbywać się poprzez zabawę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić