Wnuczka Millera nie pieści się z mężczyznami w Dzień Kobiet

80

Słynąca z kontrowersyjnego usposobienia wnuczka Leszka Millera złożyła kobietom niestandardowe życzenia na 8 marca. Jej słowa wzbudziły skrajne emocje.

Wnuczka Millera nie pieści się z mężczyznami w Dzień Kobiet
Monika Miller złożyła kobietom nietypowe życzenia (Instagram, @monika.milller)

Monika Miller prawdopodobnie przyzwyczajona jest do wzbudzania emocji w internecie. Internauci chętnie komentują jej wyróżniający się wygląd, nie zawsze przychylnie. Skrajne opinie jednak najwyraźniej nie zrażają celebrytki.

8 marca wnuczka Leszka Millera znowu zwróciła na siebie uwagę odważnym zachowaniem. Chodzi o nietypowe życzenia, które skierowała do Polek z okazji Dnia Kobiet.

Wnuczka Millera. Kontrowersyjne życzenia na Dzień Kobiet

Celebrytka z tej okazji udostępniła w mediach społecznościowych swoje zdjęcie z plakatem, na którym widnieje błyskawica – symbol protestujących kobiet. Na transparencie widoczny jest też napis:

Ściągalność alimentów nie przekracza 20 procent. 94 procent dłużników to mężczyźni. 8 III Dzień Kobiet. Zamiast kwiatów pełne prawa.

Miller nie powstrzymała się przed skomentowaniem sytuacji. Odniosła się do trudnego położenia kobiet w Polsce, związanego m.in. z wyrokiem TK dot. aborcji. Celebrytka uznała, że w tym roku błahe życzenia czy kwiaty są nie na miejscu, kiedy kobiety zmagają się z tak poważnymi problemami.

Dzisiaj 8 marca. Dzień Kobiet. Politycy, dziennikarze od samego rana składają nam życzenia. Po tym, ile wyrządzono krzywdy kobietom przez ostatnie miesiące trochę ciężko jest mi uwierzyć w szczerość tych życzeń. Nie planuje uczestniczyć w tej obłudzie. Nie życzę Wam kwiatków, czekoladek czy nowej torebki. Życzę Wam PEŁNYCH PRAW. Życzę nam byśmy miały możliwość samemu decydować o sobie i o swoim ciele. Sama poczyniłam kroki w tym kierunku. W zeszłym tygodniu podpisałam się pod projektem ustawy, który zezwala na aborcje do 12 tygodnia ciąży. Was również do tego zachęcam! Wspierajmy się – napisała pod zdjęciem na Instagramie.

Nie każdy uznał życzenia Miller za dobry pomysł, ale gros osób poparło słowa celebrytki.

W Polsce to prędzej dostaniemy czekoladę, niż prawa i szacunek - napisała jedna z internautek
Trzeba brać odpowiedzialność za swoje czyny! Powiedzieli mężczyźni niepłacący alimentów, w kontekście aborcji - skomentowała inna użytkowniczka Instagrama

Monika Miller nie jest jedyną kobietą, która ten szczególny dzień postanowiła wykorzystać do pokreślenia trudnej sytuacji Polek. W mediach społecznościowych pojawiło się dziś wiele postów aktywistek i aktywistów, którzy zamiast kwiatów, życzą rodaczkom uzyskania praw do decydowania o swoim ciele. Z okazji 8 marca organizowane są też strajki pod hasłem #DzieńKobietBezKompromisów.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Dzień kobiet w Rosji. Zaskakujące, jak Rosjanie go świętują
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić