Dziki Zachód na Śląsku. Napad na pociąg

141

Nieznani sprawcy napadli na pociąg na trasie Rybnik-Katowice. Mężczyźni zmusili maszynistę do zatrzymania składu, po czym wysypali węgiel na tory. Policja wciąż szuka sprawców.

Dziki Zachód na Śląsku. Napad na pociąg
Nieznani sprawcy zmusili maszynistę do zatrzymania pociągu na trasie Rybnik - Katowice. (Wikimedia Commons)

W czwartek 25 lutego doszło do napadu na pociąg towarowy na linii Rybnik-Katowice. Nieznani sprawcy zatrzymali maszynę w rejonie ulicy Rybnickiej w Czerwionce-Leszczynach. Następnie otworzyli klapy trzech wagonów z węglem, który wysypał się na tory.

Z relacji maszynisty wynika, że dwóch mężczyzn położyło na tory oponę z felgą, by zatrzymać pociąg.

Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymaliśmy o godzinie 16.40. Z relacji maszynisty wynika, że dwóch nieznanych sprawców położyło coś na torach. Maszynista zatrzymał pociąg. Okazało się, że na torach położono oponę z felgą - mówi aspirant Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rybniku w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim".

Policja wciąż poszukuje sprawców napadu. Rzecznik policji nie został jeszcze poinformowany czy doszło do kradzieży węgla.

Firma do której należał ten surowiec ma sprawdzić, czy go brakuje i ewentualnie to zgłosić. Prowadzimy czynności z artykułu 254a kodeksu karnego - mówi asp. Kobeszko.
Zobacz także: "Napad" na autobus. Kierowca musiał oddać jedzenie
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić