Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Dziś wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Gdzie można je sprawdzić?

0
Podziel się:

W poniedziałek do godz.14 absolwenci podstawówek dowiedzą się, czy udało im się dostać do wybranych liceów lub techników. Gdzie można sprawdzić listy przyjętych? I co z rekrutacją na wolne miejsca?

Dziś wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Gdzie można je sprawdzić?
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

2 sierpnia to ważny dzień dla absolwentów szkół podstawowych. To właśnie wtedy dowiedzą się, czy udało im się dostać do wymarzonej szkoły - liceum, bądź technikum.

Wraz z końcem roku szkolnego uczniowie musieli złożyć do nich specjalne wnioski. Zaznaczali w nich szkoły i klasy, w których chcieliby się uczyć. Dokument trzeba było złożyć w szkole pierwszego wyboru. Następnie musieli uzupełnić go o świadectwa ukończenia szkoły, a także o zaświadczenia o wyniku egzaminu ósmoklasisty.

Do 30 lipca każdy zakwalifikowany na rekrutację do danej szkoły i klasy kandydat musiał potwierdzić swój wybór. Na tę decyzję wpływały przeliczone na punkty wyniki z egzaminu ósmoklasisty i punkty za oceny na świadectwie szkolnym.

Ważny dzień

2 sierpnia do godz. 14 listy przyjętych muszą zostać ogłoszone przez dyrektorów szkół ponadpodstawowych.

Wyniki rekrutacji można sprawdzić przez internet na platformie VULCAN. Można też to zrobić w aplikacji eLO! 2021. Ta działa zarówno na telefonie z systemem Android jak i iOs. Listy przyjętych do liceum i technikum są też rozwieszane przez dyrektorów w wersji papierowej w szkołach ponadpodstawowych.

3 sierpnia kuratorzy oświaty opublikują informacje o liczbie wolnych miejsc w liceach i technikach. Wtedy też rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca, która potrwa do 5 sierpnia. Osoby, które będą brały udział w rekrutacji uzupełniającej, muszą złożyć wnioski i dokumenty do czwartku do godz. 15.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić