Egipt. Kobieta zmarła w następstwie szoku. Pokazano jej zwłoki córki

10

Rodzinny dramat zaczął się od śmierci Rofaidy Adel. Młoda kobieta niespodziewanie odeszła z powodu niewydolności krążenia. Matka zmarłej chciała przed pogrzebem ostatni raz spojrzeć na córkę. Na widok ciała straciła przytomność i już jej nie odzyskała.

Egipt. Kobieta zmarła w następstwie szoku. Pokazano jej zwłoki córki
Widok zwłok córki okazał się na tyle wstrząsający dla matki, że w wyniku szoku zmarła

Rofaida Adel studiowała na Wydziale Fizjoterapii i Rehabilitacji Uniwersytetu Ibn Sina w Chartumie, stolicy Sudanu. Na prośbę rodziny ciało młodej kobiety zostało przetransportowane do Kairu w Egipcie.

Zobaczyła zwłoki córki. Była tak wstrząśnięta, że sama zmarła

Matka Rofaidy na widok zwłok córki straciła przytomność i już się nie obudziła. Lekarze nie byli w stanie pomóc kobiecie – okazało się, że widok ciała dziecka wstrząsnął nią do tego stopnia, że zmarła.

Tragedia matki i córki zszokowała mieszkańców Egiptu. Bliscy kobiet zdecydowali, że wyprawią im wspólny pogrzeb. Ciała zostały złożone obok siebie.

Zobacz także: Zobacz też: Chciał sprzedać zabytkową tablicę nagrobną. Niewiarygodna sytuacja w Lubuskiem

Śmierć matki i córki pogrążyła w rozpaczy nie tylko rodzinę, lecz także społeczność studencką Uniwersytetu Ibn Sina. Uczniowie, którzy wcześniej pomogli przetransportować ciało zmarłej do Egiptu, postanowili uhonorować koleżankę w szczególny sposób.

W ramach uczczenia pamięci matki i córki studenci Uniwersytetu Ibn Sina zorganizowali na uczelni zbiórkę na cele charytatywne. Podjęli się również wykopania studni z wodą gruntową w regionie Sudanu, gdzie panują jej szczególne niedobory.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić