oprac. Robert Czykiel| 

Egzamin ósmoklasisty 2020. Dziś język polski. Jakie zasady? Co zabrać?

0

Rozpoczynają się egzaminy ósmoklasisty, które będą trwać przez najbliższe trzy dni. Już dziś uczniowie napiszą test z języka polskiego. Jak będzie wyglądać egzamin?

Egzamin ósmoklasisty 2020. Dziś język polski. Jakie zasady? Co zabrać?
Egzamin ósmoklasisty. Dziś test z języka polskiego (Getty Images, Jeff J Mitchell)

Przed ósmoklasistami najważniejsze dni w trakcie dotychczasowej edukacji. Już we wtorek 16 czerwca rozpoczynają się egzaminy ósmoklasisty. W ciągu trzech dni uczniowie napiszą trzy egzaminy, których wyniki będą mieć wpływ na ich dalszą naukę.

Egzamin ósmoklasisty 2020. Już dziś język polski

Na początek absolwenci ósmych klas napiszą test z języka polskiego. W całej Polsce egzamin ósmoklasisty rozpocznie się o godzinie 9 rano. Każdy będzie mieć na napisanie testu 120 minut (180 minut w przypadku np. dyslektyków).

W środę 17 czerwca będzie test z matematyki, a w czwartek 18 czerwca z języka obcego. Wyniki egzaminów ósmoklasisty mają być znane do 31 lipca. Od nich będzie zależeć, do jakiej szkoły ponadpodstawowej dostanie się uczeń.

Zobacz także: Matura 2020. Reżim sanitarny podczas egzaminów dojrzałości. "Przesunięcie matur było bezsensowne"

Egzamin ósmoklasisty 2020 - co zabrać na test z polskiego?

Pamiętać należy, że na egzamin można zabrać ze sobą przybory do pisania oraz dokument tożsamości w postaci np. legitymacji szkolnej. Dozwolony jest także własny napój. W trakcie testów będą także obowiązywać przepisy sanitarne.

Uczniowie muszą zachować 2-metrowy dystans. Po wejściu na teren szkoły muszą także zasłonić nos i usta. W dodatku przed wejściem na salę należy zdezynfekować ręce. Dopiero po zajęciu swojego miejsca można odsłonić nos i usta.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić