Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MDO
|

Europoseł PiS próbował zabłysnąć. Nie wyszło. Absurdalny wpis

Materiał powstał w ramach ekologicznej akcji WP naturalnie.
743
Podziel się

Europoseł PiS Witold Waszczykowski opublikował na Twitterze wpis, w którym dał do zrozumienia, że katastrofa klimatyczna, przed którą ostrzegają naukowcy na całym świecie, tak naprawdę nam nie zagraża. Tłumaczenie polityka jest absurdalne.

Europoseł PiS próbował zabłysnąć. Nie wyszło. Absurdalny wpis
Witold Waszczykowski (Getty Images, Twitter)
bFdNSKCt

Były szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych wywołał burzę swoim najnowszym wpisem. "Dziś straszy nas Greta. Wiadomo czym. Ale... 40-50 lat temu zakładano nadejście epoki lodowcowej. Może lepiej 'Nie patrz w górę'" - stwierdził na Twitterze Waszczykowski.

Do wpisu załączył zdjęcie aktywistki klimatycznej Grety Thunberg. Pojawiły się też zdjęcia okładek "Time'a" z lat 70., z hasłami o "wielkim wychłodzeniu" i "ochładzaniu się Ameryki", a także fragmenty artykułu "Zamrażający się świat" zamieszczonego w "Newsweeku" w kwietniu 1975 roku.

bFdNSKCv

Sęk w tym, że autor artykułu, który przytacza Waszczykowski, sam później przyznał, że przedstawił w nim fałszywą hipotezę, a nawet za to przeprosił.

Wpis polityka skomentowali autorzy serwisu naukaoklimacie.pl. "Przewidywania epoki lodowcowej w latach 70. były rozpowszechniane głównie przez media. Większość recenzowanych badań naukowych w tych latach przewidywało ocieplenie wywołane przez wzrost ilości dwutlenku węgla w atmosferze" - zaznaczono.

Rozważano także scenariusze gwałtownego ochłodzenia klimatu, tzw. zimy nuklearnej, wywołanej ewentualną światową wojną jądrową - dodano.
bFdNSKCB

Naukowcy biją na alarm

Przypomnijmy, że aktualnie naukowcy donoszą, że Ziemi grożą nieodwracalne zmiany klimatyczne. Ma to związek ze wzrostem średniej temperatury na naszej planecie. Mogą pojawić się niemałe problemy, jeśli wspominany wzrost przekroczy 1,5 st. Celsjusza względem epoki przedindustrialnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdNSKCW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(743)
Hen
16 godz. temu
Kogo jeszcze dziwi, że polityk z PiSu wygaduje głupoty?
msms01
17 godz. temu
Dajcie mu spokój, to chory człowiek. Można mu tylko współczuć.
NIL
19 godz. temu
EKSPERCI Z NIEMIEC
bFdNSKCX
OLO
2 dni temu
i co ciekawe gosc ma racje
Science ficti...
2 dni temu
100%prawda Waszczykowski piwiedziak. Wyłudzanie kasy na pseudo granty przez łuczonych cwaniaczkow .
żenada
3 dni temu
nieszczęśliwy
Fizyk
3 dni temu
Nie potraficie odpowiedzieć na proste pytanie - kto konkretnie (nazwisko) udowodnił, że CO2 ma ISTOTNY wpływ na globalne ocieplenie? Otóż NIKT. To tylko marketing biznesu, na rzecz którego niektóre kraje, w tym nasz słono płacą, a inne się z nich śmieją. Pouczcie się trochę fizyki (dział Absorpcja promieniowania elektromagnetycznego) i jak się Wam uda coś zrozumieć, to się wtedy wypowiadajcie. Nie wierzcie hochsztaplerom z ONZ sponsorowanym przez koncerny sprzedające tzw. technologie bez-emisyjne, zaufajcie własnej wiedzy i rozumowi. Problemy są gdzie indziej (głównie zatrucie chemiczne planety), ale tym się nie interesują, bo nie ma na tym biznesu.
CXCXZ
3 dni temu
JAKI KRAJ TAKI DYPLOMATA, JAKI KRAJ TAKI PORZĄDEK W BIEDRZE
spoko
3 dni temu
tow. Waszczyk mówi o klimacie na San Escobar. Ale powinien jeszcze zaszlochać jak kiedyś pod biurem pisu: "nieeee strzelajcie do nas nie strzelajcie.....
Holly Yarosła...
3 dni temu
w ogóle mnie zdziwiła jego wypowiedź, jakiegoś przebłysku się spodziewaliście?
cyp
3 dni temu
to będzie świetny kandydat na człowieka roku w przyszłej edycji pisowskich konkursów blahahaha.
Antykaczysta
3 dni temu
Towarzysz Witold już wielokrotnie udowodnił niezmierną głębie swojego intelektu ;-)
pola7676
3 dni temu
Niektórzy szybciej niektórzy później dostrzegają rzeczywistość
bFdNSKCP
Uhgg
3 dni temu
Wskazcie choć jednego inteligentnego z PiS kto to zrobi to jest wielki
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić