Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Klaudia Stabach
|

Ewakuacja i wstrzymanie ruchu lotniczego. Wszystko za sprawą nietypowej pamiątki

2
Podziel się:

W norweskim Bergen zarządzono ewakuację oraz wstrzymanie pracy lotniska. Powodem był podejrzany pakunek w walizce jednej z pasażerek.

Paraliż lotnisko po znalezieniu nietypowego przedmiotu w walizce
Paraliż lotnisko po znalezieniu nietypowego przedmiotu w walizce (Shutterstock.com)

Podczas odprawy bagażowej skaner wykrył przedmiot przypominający granat. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że była to ceramiczna figurka w kształcie granatu. Jak się okazało kobieta kupiła ją z myślą o swojej mamie, która jest przeciwniczką posiadania broni. Pasażerka chciała podarować jej zabawny prezent. "Uważam, że to bardzo niezręczna sytuacja, powinnam wcześniej poinformować policję"- powiedziała pasażerka Anna Lena Ruud w rozmowie z serwisem abcnyheter.no.

Kobieta nie spodziewała się, że figurka może spowodować tak duże problemy, dlatego zamiast umieścić ją w bagażu podręcznym, bez zastanowienia włożyła ją do walizki. Feralna pamiątka na godzinę sparaliżowała lotnisko.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
Szm
5 lata temu
Tym sposobem ochrona powinna odpowiedziec za straty spowodowane zatrzymaniem lotniska.. proste.. na drugi raz by sie nie pomylili..
MM
5 lata temu
Co za bzduryu, albo co za barany bez pojęcia i umiejętności tam pracują. 7 lat pracowałam jako operator kontroli bezpieczeństwa i uwierzcie mi,że nie da się pomylić ceramicznej figurki wyglądającej jak granat ż prawdziwym.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić