Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera| 

Franciszek Sterczewski zatrzymany przez policję. "Od pana czuć alkohol"

509

Poseł Franciszek Sterczewski z Koalicji Obywatelskiej został zatrzymany przez policję, po tym jak jechał zygzakiem rowerem po jednej z ulic w Poznaniu. Parlamentarzysta odmówił jednak badania alkomatem, zasłaniając się immunitetem poselskim. Do sieci trafiło nagranie przedstawiające całe zajście.

Franciszek Sterczewski zatrzymany przez policję. "Od pana czuć alkohol"
Franciszek Sterczewski zatrzymany przez policję. "Od pana czuć alkohol" (TVP Info)

Jako pierwsze o zatrzymaniu Franciszka Sterczewskiego poinformowało RMF FM. Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek na jednej z ulic w Poznaniu. Mężczyzna podpadł policjantom, bo jechał zygzakiem na rowerze. Dodatkowo jednoślad mężczyzny nie posiadał obowiązkowego oświetlenia.

Franciszek Sterczewski zatrzymany przez policję. "Od pana czuć alkohol"

- Wyładowała mi się bateryjka - mówi podczas interwencji zatrzymany poseł, pytany o powody jazdy bez oświetlenia. Policjant podkreśla z kolei, że od "pana czuć alkohol". Nagranie z zatrzymania jako pierwszy opublikował serwis TVP Info.

- Mocno dmuchnąć z odległości paru centymetrów - dodaje po chwili funkcjonariusz, na co Sterczewski odpowiada "ja dziękuję". - Nie, nie. Proszę dmuchnąć. Wypluje pan tę gumę i dmuchnie - nalega policjant. Następnie mężczyzna prezentuje mundurowym legitymację poselską.

- Możemy się umówić, że mogę pójść pieszo teraz - proponuje Sterczewski, ale to nie kończy interwencji. Później policjanci oskarżają go o prowokację, a później tłumaczą mu, że ma obowiązek wykonywać ich polecenia "nawet będąc posłem".

- Początkowo zachowywał się kulturalnie, ale od razu zasłonił się legitymacją posła i odmówił badaniu na trzeźwość. Wyczuwalna była woń alkoholu. Później odmawiał wykonywania prostych poleceń, aby stać w określonym miejscu itd. - tak kulisy zatrzymania opisała Wirtualnej Polsce osoba znająca sprawę.

Ostatecznie Franciszek Sterczewski po rozmowie z policjantami przypiął rower w bezpiecznym miejscu i odszedł do domu. Parlamentarzysta odmówił komentarza do całej sytuacji.

Sterczewski zasiada w polskim parlamencie od 2019 roku, kandydował z list Koalicji Obywatelskiej i uzyskał ponad 25 tys. głosów. Z zawodu jest architektem. Określa siebie mianem "aktywisty i działacza społecznego". Był też inicjatorem poznańskiego Łańcucha Światła w obronie niezawisłości sądownictwa.

Zobacz także: Poseł Koalicji Obywatelskiej zatrzymany przez policję. Jechał rowerem pod wpływem alkoholu
Zobacz także: Biden ogłosi ważną decyzję dla Polski? "To nie jest zły pomysł"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić