Jacek Dyrdak| 

Gdynia. Szpital Morski im. PCK wstrzymuje przyjęcia z powodu koronawirusa

11

Szpital Morski im. PCK w Gdyni zamknął Izbę Przyjęć Ogólną. U jednej z osób z personelu medycznego w szpitalu stwierdzono zakażenie koronawirusem.

Gdynia. Szpital Morski im. PCK zamknął Izbę Przyjęć Ogólną.
Gdynia. Szpital Morski im. PCK zamknął Izbę Przyjęć Ogólną. (East News, Karol Makurat/REPORTER)

Szpital Morski im. PCK poinformował o zamknięciu Izby we wtorek wieczorem. Doniesienia potwierdziła Małgorzata Pisarewicz, rzeczniczka Szpitali Pomorskich, którą cytuje "Dziennik Bałtycki".

W szpitalu wdrożone zostały odpowiednie procedury. Powstanie lista ludzi, którzy mieli kontakt z zakażoną osobą. Wszystkie te osoby mają zostać poddane testom na obecność koronawirusa.

Zobacz też: Koronawirus zwiększy bezrobocie. Jacek Rostowski urzeda w PiS

Gdynia. Szpital Morski im. PCK zawiesza przyjęcia

Pacjenci szpitala będą teraz kierowani do najbliższych placówek. Małgorzata Pisarewicz zapowiedziała, że będzie na bieżąco informować o sytuacji w szpitalu.

Wcześniej zawieszono przyjęcia do Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. Nastąpiło to w niedzielę, po tym jak koronawirus został stwierdzony u jednego z lekarzy. We wtorek Izba Przyjęć tego szpitala zaczęła znów działać, ale przyjęcia osób dorosłych do oddziałów szpitalnych pozostają wstrzymane do odwołania.

Nie tylko Gdynia. Dane z Pomorza

W woj. pomorskim stwierdzono jak dotąd 135 przypadków zakażenia koronawirusem. Na terenie województwa nie odnotowano ani jednego zgonu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić