Wróć na
Robert Czykiel
|

Gdzie jest burza? Ostrzeżenie IMGW dla kilku województw

1
Podziel się

Środowy poranek jest spokojny w całej Polsce. Po południu jednak należy się spodziewać zmiany pogody. W niektórych częściach kraju będą występować niebezpieczne burze.

Gdzie jest burza? Ostrzeżenie IMGW dla kilku województw
Gdzie jest burza w środę 15 lipca? (Unsplash.com)
bCObmRUB

Tegoroczne lato jest kapryśne i to na razie się nie zmieni. W środę 15 lipca w pierwszej części dnia jest słonecznie i ciepło. Mieszkańcy kilku województw muszą jednak przygotować się na to, że po południu warunki atmosferyczne mogą zmienić się drastycznie.

Pogoda na środę 15 lipca. Gdzie jest burza?

IMGW już wydało ostrzeżenia, które dotyczą głównie zachodniej Polski. W godzinach 13-23 mogą występować burze, którym będą towarzyszyć intensywne opady deszczu, silny wiatr, a nawet może pojawić się grad.

"Burze dziś rozwijać się będą w drugiej połowie dnia na zachodzie Polski. Będą im towarzyszyć opady deszczu do 20-25 mm i porywy wiatru do 70 km/h. Najgroźniejsze zjawiska będą występować w pasie od Pomorza Zachodniego po Dolny Śląsk. Mniejsze prawdopodobieństwo rozwoju burz dotyczy również Tatr. Tam jednak nie prognozuje się dużego nasilenia zjawisk towarzyszących" - informuje IMGW.
bCObmRUD

Burze na Podkarpaciu. Nagrał niesamowicie wyglądające niebo

W tej chwili wszystkie ostrzeżenia są pierwszego stopnia. Sytuacja jednak może zmienić się w każdym momencie. W trakcie burzy należy pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności.

Czytaj także:

bCObmRUJ
bCObmRVe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Pompa
3 tyg. temu
Już jest PO burzy!
Najnowsze komentarze (1)
Pompa
3 tyg. temu
Już jest PO burzy!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić