aktualizacja 

Giertych o ojcu Rydzyku: "Myślę, że poczucie krzywdy ma"

133

Od tygodni Polska żyje sprawą Mariusza Kamińskiego oraz Macieja Wąsika, którzy mają trafić do więzienia. Aktywny w mediach społecznościowych jest Roman Giertych, który zwrócił także uwagę na krzywdę, jaka dzieje się... Tadeuszowi Rydzykowi.

Giertych o ojcu Rydzyku: "Myślę, że poczucie krzywdy ma"
Giertych martwi się o Rydzyka. "Poczucie krzywdy ma większe niż skazani" (AKPA)

W ostatnich dniach w naszym kraju dzieje się bardzo dużo. W poniedziałek Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście zdecydował, by nie uwzględniać wniosków o odmowę wszczęcia postępowania wykonawczego wobec Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

Według informacji Wirtualnej Polski, do aresztowania Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika może dojść w każdej chwili. Policja od wtorku ma sądowe nakazy doprowadzenia ich do zakładu karnego.

To nie jedyna sprawa, która jest na świeczniku. Decyzją nowego szefa ministerstwa sprawiedliwości Adama Bodnara kurek z pieniędzmi dla Radia Maryja i Telewizji Trwam został przykręcony.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Afera po wypowiedzi Pietrzaka. Poseł PiS mówi o podwójnych standardach
Wszyscy się zajmują cierpieniem Wąsika i Kamińskiego z powodu tego, że idą do więzienia. Ale pomyślcie chociaż przez chwilę o ojcu dyrektorze. On się dowiedział, że nie dostanie już więcej rządowych dotacji. Myślę, że poczucie krzywdy ma większe niż skazani b. posłowie PiS - podkreśla humorystycznie Roman Giertych.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Koniec z pieniędzmi dla Rydzyka

Jak ustaliła Wirtualna Polska, przez 8 lat rządów Prawa i Sprawiedliwości redemptorysta otrzymał ze skarbu państwa na swoje inicjatywy około 380 milionów złotych.

Po zmianie rządu, przeciwnicy starej władzy za cel postawili sobie zatrzymanie tego typu działań. Jeszcze z końcem grudnia, nowy minister sprawiedliwości Adam Bodnar zdecydował o odcięciu ojca Rydzyka od publicznych środków finansowych.

Jedną ze 112 instytucji objętych audytem ministerstwa sprawiedliwości jest Fundacja Lux Veritatis, na czele której stoi o. Tadeusz Rydzyk. Na jej konto nie wpłynie już styczniowa transza.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić