Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Głośne morderstwo w USA. Matka chciała ukryć ciało blogerki?

2

Wracamy do bardzo głośnego morderstwa, do którego doszło w 2021 roku w USA. Brian Laundrie zabił swoją dziewczynę i blogerkę Gabby Petito, a po kilku miesiącach sam popełnił samobójstwo. Teraz poznajemy nowe fakty w tej sprawie. Być może ukryciu ciała chciała pomóc matka mordercy.

Głośne morderstwo w USA. Matka chciała ukryć ciało blogerki?
Gabby Petito została zamordowana podczas wycieczki po USA (YouTube)

Przypomnijmy, że Brian Laundrie i Gabby Petito udali się w podróż kamperem po Stanach Zjednoczonych. Z wyprawy wrócił tylko Laundrie. Rodzina 22-letniej blogerki zgłosiła jej zaginięcie, a trop śledczych pozwolił znaleźć ciało dziewczyny. Szybko udało się ustalić, Petito została zamordowana przez swojego chłopaka.

Cała podróż była rejestrowana przez blogerkę i nic nie wskazywało, że między parą może dochodzić do nieporozumień. Dopiero po czasie policja w Utah opublikowała nagranie z kontroli kampera, na którym widać, że między Laundrie i Petito dochodziło do kłótni.

Zobacz także: Gabby Petito: Cop Says Abuse Victims ‘End Up Getting Killed’

Dziś na jak wychodzą kolejne fakty. Okazuje się, że o morderstwie mogła wiedzieć matka mężczyzny.

Matka wiedziała o morderstwie?

Podczas wycieczki przez USA (nie wiadomo jednak przed czy po morderstwie), kobieta miała napisać list do syna, w którym stwierdziła, że pomoże mu pozbyć się ciała.

Nie martw się! Jeśli będziesz w więzieniu, upiekę Ci ciasto. Jeśli będziesz musiał pozbyć się ciała, pojawię się z łopatą i workami na śmieci. Chcę tylko, żebyś pamiętał, że zawsze będę cię kochać i wiem, że ty zawsze będziesz mnie kochać. Jesteś moim chłopcem - napisała w liście, który trafił do redakcji CNN.

Na koniec matka Briana Laundrie napisała, że ten powinien zniszczyć list po jego przeczytaniu. Ostatecznie dokument ocalał, a sam morderca popełnił samobójstwo po zbrodni.

Podczas rozprawy Roberta Laundrie stwierdziła, że nie pamięta listu. Dodała, że chciała wesprzeć syna w trudnym dla niego czasie. Adwokat rodziny Petito twierdzi, że rodzice mordercy mogli wiedzieć o zabójstwie i chcieli pomóc Brianowi Laundrie w zacieraniu śladów.

Jeżeli ława przysięgłych potwierdzi datę napisania listu i uzna, że ten został wysłany po morderstwie, może wysłać rodziców Briana Laundrie do więzienia. Kolejna rozprawa odbędzie się w maju 2024 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić