Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Od dziś godziny dla seniorów w sklepach! Wszystko, co musisz wiedzieć

2

Godziny dla seniorów zostały ponownie wprowadzone w związku ze wzrostem liczby nowych przypadków koronawirusa. Obowiązują od czwartku 15 października. Podobnie jak wiosną, są to godziny 10:00-12:00. W jakich miejscach obowiązują?

Od dziś godziny dla seniorów w sklepach! Wszystko, co musisz wiedzieć
Godziny dla seniorów to 10:00-12:00 (Getty Images)

Godziny dla seniorów. Kogo obowiązują?

Tym razem liczba osób, które będą mogły korzystać z godzin dla seniorów, jest większa niż wiosną. Wtedy były one przeznaczone dla osób w wieku 65 lat i więcej. Tym razem zakupy w czasie godzin dla seniorów będą mogły robić osoby, które skończyły 60 lat.

Godziny dla seniorów. 10:00-12:00

Godziny dla seniorów będą obowiązywać między 10:00 a 12:00. Oznacza to, że w tych godzinach zakupy w znacznej części miejsc będą mogły robić tylko osoby po 60. roku życia. Pozostali - przed 10:00 lub po 12:00. Funkcjonowanie godzin dla seniorów nie oznacza, że starsi w innym czasie nie zrobią zakupów, niemniej w tych godzinach będą sami w sklepach.

Godziny dla seniorów. W których miejscach będą obowiązywały?

Rozporządzenie w tej sprawie opublikowano w środę 14 października wieczorem w Dzienniku Ustaw. Według niego godziny dla seniorów będą funkcjonować w obiektach handlowych lub usługowych, gdzie "przeważająca działalność" polega na sprzedaży żywności, produktów kosmetycznych, środków czystości, artykułów toaletowych, produktów leczniczych i wyrobów medycznych, a także środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego.

Godziny dla seniorów na poczcie

Również w placówkach Poczty Polskiej będą funkcjonowały godziny dla seniorów. Między 10:00 a 12:00 załatwić sprawy na poczcie (tj. wysłanie listu, odbiór paczki, zapłacenie rachunków itd.) będą mogły tylko osoby po 60. roku życia.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić