o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Od dziś godziny dla seniorów w sklepach! Wszystko, co musisz wiedzieć

2
Podziel się

Godziny dla seniorów zostały ponownie wprowadzone w związku ze wzrostem liczby nowych przypadków koronawirusa. Obowiązują od czwartku 15 października. Podobnie jak wiosną, są to godziny 10:00-12:00. W jakich miejscach obowiązują?

Od dziś godziny dla seniorów w sklepach! Wszystko, co musisz wiedzieć
Godziny dla seniorów to 10:00-12:00 (Getty Images)
bEhgEqHp

Godziny dla seniorów. Kogo obowiązują?

Tym razem liczba osób, które będą mogły korzystać z godzin dla seniorów, jest większa niż wiosną. Wtedy były one przeznaczone dla osób w wieku 65 lat i więcej. Tym razem zakupy w czasie godzin dla seniorów będą mogły robić osoby, które skończyły 60 lat.

bEhgEqHr

Godziny dla seniorów. 10:00-12:00

Godziny dla seniorów będą obowiązywać między 10:00 a 12:00. Oznacza to, że w tych godzinach zakupy w znacznej części miejsc będą mogły robić tylko osoby po 60. roku życia. Pozostali - przed 10:00 lub po 12:00. Funkcjonowanie godzin dla seniorów nie oznacza, że starsi w innym czasie nie zrobią zakupów, niemniej w tych godzinach będą sami w sklepach.

Godziny dla seniorów. W których miejscach będą obowiązywały?

Rozporządzenie w tej sprawie opublikowano w środę 14 października wieczorem w Dzienniku Ustaw. Według niego godziny dla seniorów będą funkcjonować w obiektach handlowych lub usługowych, gdzie "przeważająca działalność" polega na sprzedaży żywności, produktów kosmetycznych, środków czystości, artykułów toaletowych, produktów leczniczych i wyrobów medycznych, a także środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego.

bEhgEqHx

Godziny dla seniorów na poczcie

Również w placówkach Poczty Polskiej będą funkcjonowały godziny dla seniorów. Między 10:00 a 12:00 załatwić sprawy na poczcie (tj. wysłanie listu, odbiór paczki, zapłacenie rachunków itd.) będą mogły tylko osoby po 60. roku życia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhgEqHS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
gfr
8 miesięcy temu
wszystkich świętych zamknięcie cmentarzy to zemsta pis za protesty Kobiet
XYZ
8 miesięcy temu
Nie chodzi o zdrowie seniorów, ale o respiratory, które mogliby zająć w przypadku choroby.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić