aktualizacja 

Nie wpadlibyście na to. Tak w Belgii pozbędą się nadmiaru gołębi

132

Niejedno miasto walczy z gołębiami. Potrafią pojawić się wszędzie. Przesiadują na naszych balkonach, na cennych zabytkach, wlatują do garaży podziemnych. Tam, gdzie są, tam brudzą. Od jakiegoś czasu z tym problemem zmaga się belgijska gmina Willebroek. Wydaje się jednak, że tamtejsi radni znaleźli sposób na uciążliwe ptaki.

Nie wpadlibyście na to. Tak w Belgii pozbędą się nadmiaru gołębi
Gołębie są uciążliwe dla mieszkańców belgijskiej gminy (Pixabay, manfredrichter)

Pigułka z automatu

Pigułki antykoncepcyjne będą dostępne w automatach na ulicy. Radni gminy mają nadzieję, że dzięki ich wykorzystaniu zmniejszy się ogromna populacja gołębi w ich regionie. Zapewniają, że pigułka nie ma żadnych konsekwencji zdrowotnych dla zdrowia gołębi.

Według rady Willebroek gmina już od kilku lat zmaga się z ogromną populacją gołębi. Ptaki mają wyrządzać szkody w przestrzeni publicznej i być uciążliwe dla lokalnej społeczności. Pierwsze działania zostały już podjęte - przy kościele w Tisselt postawiono plastikową kolumnę, która ma służyć jako strach na wróble (czy też raczej gołębie). Do tego pomniki i budynki zostały obwarowane drutami i szpicami, aby gołębie nie mogły ich używać jako miejsca swojego odpoczynku. Do tego ptasie odchody są na bieżąco usuwane z przestrzeni publicznej.

Te środki okazały się skuteczne, ale mają bardzo lokalny wpływ. Aby osiągnąć większy obszar, szukaliśmy innego sposobu na ograniczenie całkowitej populacji gołębi - mówi Bavo Anciaux, radny ds. dobrostanu zwierząt.

Antykoncepcja w karmnikach

Radni mają nadzieję, że pomysł na który wpadli, okaże się skuteczny. Tabletka ze środkiem antykoncepcyjnym nazywana jest potocznie R-12.

To rodzaj pigułki antykoncepcyjnej dla gołębi. Produkt oferuje tylko antykoncepcję, ale nie ma dalszych konsekwencji dla zdrowia gołębi. Po prostu zapewnia, że ​​gołębie otrzymują zdrową żywność, która jest korzystna dla ich zdrowia. Efekt jest również całkowicie odwracalny - mówi radny Anciaux.

Automaty z antykoncepcją dla ptaków pojawią się w rejonach August Van Landeghemplein i Vredesbrugplein

Tabletki wystarczy podać gołębiom raz dziennie.

Zobacz także: Gołębie na balkonie. Skuteczne i bezpieczne sposoby na odstraszanie ptaków
Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić