Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Granica polsko-czeska zostanie w pełni otwarta. Rzecznik rządu podał datę

4

Wszelkie ograniczenia i restrykcje związane z przekraczaniem granicy polsko-czeskiej już niebawem przejdą do historii. Obostrzenia w tym zakresie zostaną zdjęte ze względu na poprawę sytuacji epidemicznej na Śląsku.

Granica polsko-czeska zostanie w pełni otwarta. Rzecznik rządu podał datę
Granica polsko-czeska zostanie w pełni otwarta (Getty Images)

W sobotę o godz. 14 zapowiedź zdjęcia obostrzeń na granicy polsko-czeskiej ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Wyjaśnił, że ma to związek z poprawiającą się sytuacją epidemiczną na Śląsku.

Sytuacja epidemiczna na Śląsku jest coraz lepsza. Już w najbliższych dniach zdjęte zostaną ograniczenia na przejściach granicznych, nie będzie wymagana kwarantanna. Dziękuję Premier Andrejowi Babiszowi za zrozumienie i wspólne działanie na rzecz dobra obywateli Polski i Czech - przekazał Morawiecki.
Zobacz także: Koronwirus w Polsce. Straż graniczna: Żeby uniknąć kwarantanny niektórzy przyjeżdzają w bagażnikach

Wieczorem konkrety zaprezentował Piotr Mueller. Rzecznik rządu wskazał termin pełnego otwarcia granicy polsko-czeskiej. Dojdzie do tego 30 czerwca.

W związku z lepszą sytuacją na Śląsku granica polsko-czeska od poniedziałku będzie już w pełni otwarta bez dotychczasowych warunków. Premier Czech Andrej Babisz przed chwilą przekazał taką informację premierowi Mateuszowi Morawieckiemu - napisał na Twitterze.

Otwarcie granicy polsko-czeskiej. Co z kwarantanną?

Do pełnego otwarcia granicy polsko-czeskiej odniósł się też minister zdrowia Czech Adam Vojtiech. Napisał na Twitterze, że "sytuacja epidemiologiczna w województwie śląskim w Polsce znacznie się poprawia", a Czechy planują łagodzenie restrykcji związanych z ruchem granicznym. Oznacza to, że nie będzie już konieczności przedstawiania wyników badań na obecność koronawirusa czy przechodzenia 14-dniowej kwarantanny.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić