Wróć na
Karolina Woźniak
|

Tragiczna zbrodnia na Pomorzu. Zaatakował żonę siekierą. Wszystko widziały dzieci

373
Podziel się

Paweł S., mąż Katarzyny, zaatakował żonę siekierą. Maltretowana kobieta 4 tygodnie przed śmiercią prosiła policję o pomoc - mąż zrzucił ją wtedy ze schodów. Prokuratura wypuściła mężczyznę na wolność.

Tragiczna zbrodnia na Pomorzu. Zaatakował żonę siekierą. Wszystko widziały dzieci
Pani Katarzyna została zamordowana przez swojego męża, Pawła S. (Facebook)
bCFVPilh

Do tej zbrodni nigdy by nie doszło, gdyby władze odpowiednio zareagowały. Słowa Pani Katarzyny poważnie potraktowali tylko policjanci - informuje "Fakt". Prokuratura zdecydowała się wypuścić Pawła S. na wolność po tym, jak zrzucił swoją żonę ze schodów. Cztery tygodnie później zamordował ją siekierą.

Tragiczna zbrodnia na Pomorzu. Mąż zaatakował żonę siekierą

17 czerwca w Sierakowie na Pomorzu rozwścieczony Paweł S. napadł na swoją żonę Katarzynę z siekierą. Świadkami tego morderstwa były dzieci - 4-letni Dawid i 6-letnia Laura. Matka trójki dzieci trafiła do szpitala. Zmarła 5 dni później.

bCFVPilj

Kobieta już wcześniej padała ofiarą przemocy domowej. Po raz pierwszy poinformowała o tym policjantów w kwietniu 2020 roku. Pani Katarzyna zdecydowała się wówczas poinformować służby, że mąż ją maltretuje. Rodzinę objęto niebieską kartą - donosi "Fakt".

25 maja Paweł S. zepchnął kobietę ze schodów. Pani Katarzyna zgłosiła to na policję. Jej męża zatrzymano, ale prokuratura zdecydowała się go wypuścić. Kobieta zdecydowała się sfotografować swoje obrażenia.

W rozmowie z "Faktem" sierż. sztab. Monika Sadurska poinformowała, że "mężczyzna od stycznia br. nie mieszkał wspólnie ze swoją rodziną, ale przyjeżdżał w odwiedziny do swoich dzieci i wtedy dochodziło do aktów przemocy".

bCFVPilp

Policjanci kontrolowali sytuację w rodzinie. Nawiązywali również kontakt telefoniczny z Panią Katarzyną. Podczas rozmów z dzielnicowym kobieta nie zgłaszała nieprawidłowości, aż do ponownego incydentu, który miał miejsce 25 maja.

Szefowa Prokuratury Rejonowej w Słupsku, prok. Magdalena Gadoś, w rozmowie z "Faktem" wyjaśniła, dlaczego wypuszczono Pawła S. na wolność.

Nie było podstaw do aresztu. Nie w każdej sprawie stosuje się areszt, ale wtedy, gdy są przesłanki, które są wprost określone w Kodeksie Karnym. My tych spraw nie łączymy, przynajmniej na tym etapie śledztwa. Podejrzany odmówił złożenia wyjaśnień i swojej motywacji nie podał [...]. Zastosowano wobec niego środki nieizolacyjne, m.in. zakaz zbliżania się i zakaz kontaktu - powiedziała.

17 czerwca mężczyzna rzucił się na kobietę z siekierą. Prawdopodobnie był pod wpływem narkotyków. Paweł S. przebywa obecnie w areszcie w szpitalu psychiatrycznym w Szczecinie.

bCFVPilq

Zobacz także: Ostrów Wielkopolski. Strażak-ochotnik był podpalaczem. Spowodował ogromne straty

bCFVPilK
KOMENTARZE
(373)
kpt.sowa
6 dni temu
Wymiar sprawiedliwosci jest chory i to powaznie .Trzeba jak naszybciej zrobic z tym porzadek .
What u saying
6 dni temu
W szpitalu psychiatrycznym? Czyli rozumiem że teraz każdy morderca będzie traktowany jako chory psychicznie A więzienia będą zapełnione staruszkami handlującymi nielegalnie na ulicy
Nik
6 dni temu
Ale jakby Pani Katarzyna się obroniła i zabiła swojego oprawcę to prokuratura by wiedziała, że trzeba ją zamknąć za morderstwo na 15lat. Wtedy byłyby podstawy. Dramat.
bCFVPilL
**%%%%
6 dni temu
Prokuratora zawiesić a 5 lat i obniżyćwypłagę o 75 %
Współczuję
6 dni temu
Prokuratura i policja powinna płacić osieroconym dzieciom wysokie renty do chwili usamodzielnienia,choć wiem ze nic nie z rekompensuje dzieciom brak mamy.
Najnowsze komentarze (373)
Mae
9 godz. temu
Dlaczego taki tytuł, gdyby wladze coś zrobiły. Jakie władzę,kto ? Ziobro ?. Sądy są chore, popieram żeby ktoś patrzył im na ręce. Czlowiek cos w pracy zrobi zle to dostaje po łapkach. Za to sądy to święte krowy, oni maja tą krew na rękach.
Robert
2 dni temu
Bo prokuratura teraz nie ma czasu na takie głupoty ! zamknąć babcię z transparentem to jest zadanie
pan
2 dni temu
Mężczyżni są drastycznie dyskryminowani !!!! Podłe s.... latami sącza jad,poniżają, deprecjonują a jak facet odreaguje to od razu na byle pierdnięcie ma zalożoną niebieską kartę i musi się tłumaczyć że nie jest wielbłądem. Do tego inne drastyczne represje.Prokuratura i sądy to narzędzie feministycznej zemsty bo taka zaangażuje stado koleżanek isąsiadek które fałszywie i oszczerczo zeznają na zasadzie solidarności jajników i to pod przysięgą a prokuratura odmawia ścigania.Przez to coraz częściej dochodzi do tzw samobójstw rozszerzonych bo facet jak dojdzie do ściany to zabiera swoją prześladowczynię,Ksantypę i modliszkę na tamten świat.Panowie musimy się zorganizować. Należy popierać Nową Prawicę bo oni się temu sprzeciwiają !!!!
myśl...
3 dni temu
a może by tak do szpitala psychiatrycznego wysłać tego prokuratora - jak mógł zdrowy psychicznie " nie dopatrzyć się przesłanek do zatrzymania" po zrzuceniu kobiety ze schodów.. każdy zdrowy na umyśle wie,że takie zrzucanie to próba zabójstwa
Ola
3 dni temu
Biedne dzieci będą miały zniszczoną psychikę do końca życia, takich widoków się nie zapomina...
LukAs
3 dni temu
Co z niego za ojciec widocznie nie kochał swoich dzieci skoro zafundował im taka traume. W żaden sposób nie usprawiedliwiam tego zwyrodnialca ale ile jest przypadków szantazowania ojców dziećmi że ich nie zobaczą itp. Tu chciałbym zwrócić tylko uwagę na fakt że facet zawsze jest na przegranej pozycji a nie raz lepiej by się zajmował dziećmi niż nie jedna kobieta
Emeryt Kat
3 dni temu
Bóg mówi nie zabijaj... no właśnie... nie zabijaj!!! ...ale też dał nam poznać z drzewa złego i dobrego, byśmy mogli osądzić. Kara śmierci powinna zostać przywrócona. Niestety...
Teresa
3 dni temu
Takie prokuratury,sądy powinni być odpowiedzialni za swoją pracę.Nie było przesłanek.Chłop zrzucił żonę ze schodów i żadnej odpowiedzialności.To są kpiny.Co z dziećmi?????????????
bCFVPilD
No no
4 dni temu
Noo glosujcie na Trzaska ono na bank zrobi porzadek z wymiarem sprawiedliwosci tak jak 8lat temu jego ekipa 👍👍👍👍
lova
4 dni temu
Ciekawe, ilu porządnym chłopakom dała kosza, bo nie byli tacy ładni, jak ten i się obciachowo ubierali?
rambo
4 dni temu
Biedny facet, co on musiał w domu z tą kobietą przechodzić. To dramat do czego musiał się posunąć aby się uwolnić od tej sytuacji. Mężczyzna będzie pić i uciekać z domu jak nie ma wsparcia w kobiecie. Znam to bardzo dobrze, większość kobiet jest po prostu chora psychicznie, uzależniona od ciągłych emocji, które musi sobie dostarczać i to nie ma dla niej znaczenia czy pozytywnych czy złych.
Jenny
5 dni temu
Był pod wpływem narkotyków i jest w szpitalu psychiatrycznym? Tam sie trafia po nakazie sądu z powodu choroby psychicznej a nie bycia pod wpływem. Cos tu nie gra.
leo
5 dni temu
Na moim osiedlu grasuje emerytowany policjant ma przerost ego uzaleznienie od wladzy ,lubi rzadzic i zastraszac.....niepokornych lapie za gardlo co robic?
Niedobrze
5 dni temu
Niby policja jest, a niby jej nie ma.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić