aktualizacja 

Grozi jej 6 lat więzienia za korzystanie z Instagrama. Rosjanka pokazała pozew

Rosyjska influencerka twierdzi, że grozi jej 6 lat więzienia za korzystanie z Instagrama. 18-letnia Veronika Loginova pokazała pozew, z którego wynika, że zarzuca się jej "zbytnie wyróżnianie się" w sieci.

Grozi jej 6 lat więzienia za korzystanie z Instagrama. Rosjanka pokazała pozew
18-latka otrzymała pozew za korzystanie z Instagrama. (Instagram)

18-letnia Veronika Longinova z Rosji pokazała w mediach społecznościowych zdjęcie pozwu. Influencerka utrzymuje, że została oskarżona o "wyróżnianie się" na Instagramie i teraz grozi jej kara nawet 6 lat pozbawienia wolności.

18-latce grozi więzienia za korzystanie z Instagrama

Pozew, który otrzymała 18-latka został wzniesiony przez rosyjski rząd. Dziewczyna, którą obserwuje 500 tys. osób, poruszała temat mody, kosmetyków oraz zdrowia. Sama nie wie, dlaczego została o cokolwiek oskarżona.

Dzień dobry obudziłeś się w Rosji. I chociaż to nie jest w zwyczaju to opowiem o tym. 17 sierpnia jestem w Paryżu. Telefon od mamy, która ma drżący głos: "Policja przyjechała do naszego domu i cię szukają". W tej chwili mój 14-letni brat próbuje zrozumieć, co się w ogóle dzieje i dlaczego dwóch dorosłych mężczyzn stoi na korytarzu z dokumentami -relacjonuje dziewczyna.

18-latce zarzuca się "działalność ekstremistyczną". Dziewczyna w swoim poście zapewnia, że nigdy nie poruszała tematu polityki i trzymała się jedynie tematów dotyczących jej zainteresowań. Dodaje także, że inni Rosjanie również korzystają z Instagrama i Facebooka, które teoretycznie są w Rosji zakazane.

Według Roskomsvoboda — organizacji zajmującej się prawem w sieci, Loginova jest pierwszą osobą ściganą za korzystanie z Instagrama i Facebooka. Szef kancelarii prawnej Roskomsvobody, Sargis Darbinian zauwaył, że wiele osób w Rosji nadal korzysta z mediów społecznościowych, ale nikt na wyższych szczeblach się tym nie interesuje. Przypadek 18-lateki jest odosobniony.

Ale mieszkasz w Rosji i wśród miliona blogerów przychodzą akurat do ciebie. Nie ma w tym przesady – w całej historii pracy mojego prawnika nie było ani jednej podobnej sprawy - kwituje dziewczyna.

Na koniec 18-latka podziękowała wszystkim za wsparcie. Zapewniła swoich obserwatorów, że nie zamierza odpuścić i razem ze swoim prawnikiem pracuje już nad tym jak się obronić i uniknąć surowej kary.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Czy Julia Wieniawa czuje się seksbombą?
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić