Grozi nam katastrofa! Ludzie wyszli na ulice w centrum Warszawy

40

Ruch ekologiczny Extinction Rebellion zorganizował protest w centrum Warszawy. Manifestujący zablokowali ulicę Świętokrzyską. Na skrzyżowaniu z Emilii Plater stoją dziesiątki funkcjonariuszy.

Grozi nam katastrofa! Ludzie wyszli na ulice w centrum Warszawy
(PAP)

Zdaniem ruchu Extinction Rebellion Polska stoi przed katastrofą klimatyczną, dlatego nie można dalej zwlekać i należy podnieść Alarm Klimatyczny. Ekolodzy domagają się interwencji rządu, który ich zdaniem jest bierny wobec sytuacji.

Protestujący zebrali się 7 września w centrum stolicy. Chcą, aby Polska razem z innymi krajami obniżyła emisję gazów cieplarnianych.

Ruch chce zatroszczyć się przede wszystkim o przyszłe pokolenia. To właśnie kolejne pokolenia są najbardziej zagrożone dzisiejszymi działaniami szkodliwymi dla klimatu.

Extinction Rebellion kładzie nacisk przede wszystkim na dane naukowe. Ekolodzy nie opierają swoich twierdzeń na teoriach spiskowych, ale na konkretnych badaniach.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Domagamy się, by polskie władze, wspólnie z innymi krajami, natychmiast rozpoczęły skuteczne działania prawne i polityczne prowadzące do redukcji emisji gazów cieplarnianych do zera netto w 2025 roku - czytamy fragment postulatu nr 2 na portalu Extinction Rebellion.

Na miejscu są już funkcjonariusze z Zespołu Antykonfliktowego. Część z nich otacza tłumnie protestujących, część podejmuje się interwencji, która polega m.in. na wynoszeniu manifestantów ze środka ulicy. Wśród nich są głównie młodzi ludzie, których policjanci legitymują.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Kary za złamanie warunków pracy zdalnej. "Nawet 30 tys. zł grzywny"
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić