Hiszpania. "Deszcz" martwych ptaków pod szpitalem

63

Ponad dwieście martwych ptaków nagle spadło na ziemię w okolicach szpitala w Ferrol w Hiszpanii. Przyczyny tej nagłej i masowej śmierci nie są znane. To już drugie taki wydarzenie w ciągu roku.

Hiszpania. "Deszcz" martwych ptaków pod szpitalem
Około 200 ptaków zmarło w niewyjaśnionych okolicznościach. (Twitter.com)

Ptaki spadły na miasto Ferrol w północno-zachodniej Hiszpanii 26 listopada około godziny 9:00 rano. Lokalne media przekazują, że ptaki uderzyły w samochody i ludzi, którzy przebywali w okolicy szpitala Juan Cardona.

Tajemnicza śmierć ptaków

Policja potwierdziła już, że nikomu nic się nie stało. Martwe ptaki nie wyrządziły też szkód materialnych.

Wyleciały z drzew obok szpitala, przeleciały kilka metrów i spadły na chodnik. Ptaki zostały zebrane i teraz czekamy, aby dowiedzieć się, co się stało - mówi Mapi Rodríguez, prezes lokalnego stowarzyszenia mieszkańców.

Martwe ptaki to szpaki. Dwa z nich zostały zabrane przez regionalną agencję ochrony środowiska, która spróbuje ustalić przyczynę ich zgonu. Do dochodzenia włączyła się również Rada Miasta Ferrol.

Podobne wydarzenie miało miejsce na początku tego roku w pobliskiej Tarragonie. Setki ptaków spadło z nieba, z powodu zatrucia chemikaliami pochodzącymi z zakładu petrochemicznego.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Największy wąż świata. Zrobili USG gigantycznej anakondzie
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić