Horror na stoku narciarskim. Wideo z Austrii obiegło sieć

7

W kurorcie narciarskim w austriackim Kreischberg nagrano przerażające sceny. Osoba jadąca wyciągiem krzesełkowym uchwyciła telefonem moment wypadku snowboardzisty, który po wypięciu orczyka ześlizgnął się z góry uderzając w inne osoby.

Horror na stoku narciarskim. Wideo z Austrii obiegło sieć
Wideo z Austrii obiegło sieć (TikTok)

Sezon narciarski w Alpach trwa w najlepsze. Pomimo dodatnich temperatur pokrywa śnieżna w wielu miejscach pozwala na zimowe szaleństwo. Tysiące osób zarówno z Europy, jak i świata wyruszyło do znanych alpejskich miejscowości, takich jak m.in. Davos, Livigno, czy Solden.

Niestety jazda na nartach czy snowboardzie to nie tylko dobra zabawa. Miłośnicy zimowego szaleństwa muszą pamiętać o ryzyku nabawienia się ewentualnej kontuzji. Niekiedy winę za złamanie czy skręcenie ponosi inna osoba niż poszkodowany. To właśnie dlatego warto nosić na głowie kask i rozglądać się w czasie jazdy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Biedroń o sytuacji Tuska. Wspomniał Adamowicza

Horror w Kreischberg

Przykład zagrożenia na stoku narciarskim pojawił się właśnie na TikToku. Jeden z narciarzy opublikował tam wideo z austriackiego Kreischberg, na którym pokazał jeden z największych horrorów, jaki może wydarzyć się podczas zimowych wakacji. Pewien snowboardzista podczas podjazdu wyciągiem orczykowym stracił równowagę i się wywrócił. Pech chciał, że do wywrotki doszło w bardzo stromym miejscu. Pomimo balansu ciałem mężczyzna zaczął ześlizgiwać się w dół.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Snowboardzista ześlizgując się, wjeżdżał i przewracał inne osoby, które też jechały pod górę. Sytuacja była bardzo skomplikowana, gdyż narciarze nie mieli gdzie uciec ze względu na ciasne położenie wyciągu. Ponadto mieli bardzo mało czasu na reakcję. Sprawca zamieszania rozpędzał się z każdym metrem, dlatego zderzenia z innymi wyglądały bardzo groźnie. Nie wiadomo, czy któryś z poszkodowanych odniósł bardziej poważne obrażenia. Wideo w ciągu 20 godzin wyświetlono ponad 4,6 mln razy.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić