Ile zarabia Szymon Hołownia? Dostał dużą podwyżkę od własnego ugrupowania

402

3 tys. złotych miesięcznie? To już przeszłość. Wkrótce zarobki Szymona Hołowni będą znacznie wyższe. Lider partii Polska 2050, decyzją własnego ugrupowania, otrzymał sowitą podwyżkę. ''Wzrost wynagrodzenia jest efektem większego zaangażowania przewodniczącego w prace partii'' — wyjaśniono.

Ile zarabia Szymon Hołownia? Dostał dużą podwyżkę od własnego ugrupowania
Ile zarabia Szymon Hołownia? (AKPA, Baranowski)

Wybory parlamentarne 2023 zbliżają się wielkimi krokami. Eksperci twierdzą, że jednym z najbardziej prawdopodobnych scenariuszy jest wspólna lista PSL i Polski 2050. Gra toczy się o władzę, wpływy i — co nie jest tajemnicą — duże pieniądze.

Szymon Hołownia, lider partii Polska 2050, przebojem wdarł się do świata polskiej polityki. Sukces sprawił, że zaczęto mu uważnie patrzeć na ręce. I zaglądać do portfela.

Lider Polski 2050 w związku z tym, że nigdy nie pełnił funkcji publicznych, nie musiał wypełniać oświadczeń o swoim majątku. Natomiast w 2021 roku Wirtualnej Polsce udało się częściowo sprawdzić stan posiadania Hołowni. Na jaw wyszło, że lider Polski 2050 jest właścicielem nieruchomości o wartości kilku milionów złotych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Młodzi ludzie nie wytrzymali. PiS sam się o to prosił
Nie uważam się za bogatego. Bardziej niż zarabianie pieniędzy interesuje mnie to, czy ten czas życia, który mam do przeżycia jest czasem, który w jakiś sposób buduje bogactwo wewnętrzne – skomentował wówczas Hołownia w rozmowie z radiem TOK FM.

Jako lider Polski 2050, Hołownia do niedawna zarabiał 3 tys. zł miesięcznie tytułem "wykonania zlecenia w postaci wykonywania funkcji Przewodniczącego Partii Polska 2050 Szymona Hołowni". Ale to się wkrótce zmieni.

Ile zarabia Szymon Hołownia?

3 tys. zł miesięcznie to już przeszłość. Jak informuje ''Fakt'', na początku lutego Hołownia zawarł nową umowę ze swoim ugrupowaniem. Wynika z niej, że od końca kwietnia zarobki lidera Polski 2050 znacznie wzrosną. Konkretnie do... 9,5 tys. zł. miesięcznie netto. Skąd taka decyzja ugrupowania?

Wzrost wynagrodzenia jest efektem większego zaangażowania przewodniczącego w prace partii po tym, jak po okresie formowania struktur partii rozpoczął się kolejny etap jej działania. Od tego momentu partia ma i na poziomie centralnym, i lokalnym, pełne struktury organizacyjne i rozpoczyna przygotowanie do wyborów – wyjaśniła Katarzyna Karpa-Świderek, rzecznik prasowa Polski 2050 w rozmowie z ''Faktem''.

Decyzja o podwyżce wynagrodzenia zapadła pod koniec stycznia, po Pierwszym Krajowym Zjeździe Partii (Szymon Hołownia stanął na czele zarządu partii).

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić