Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Maziewski
|

Ilu uchodźców trafiło do Polski? Tylko u nas: najnowsze potwierdzone dane

495
Podziel się:

Trwa kryzys uchodźczy na Podlasiu. Przez granicę polsko-białoruską płynie potężny strumień obywateli krajów Bliskiego Wschodu, których do Europy wypycha Aleksander Łukaszenka. Ilu z nich trafiło do Polski? Mamy oficjalne zestawienie, pokazujące jak zaostrzyła się sytuacja przez niecałe dwa miesiące.

Ilu uchodźców trafiło do Polski? Tylko u nas: najnowsze potwierdzone dane
Obóz dla uchodźców w Rudnikach na Litwie (PAP)

Zwróciliśmy się do Urzędu do spraw Cudzoziemców m.in. z pytaniem, ile osób trafiło do administrowanych przez Urząd ośrodków. Na część pytań Urząd nie odpowiedział, odsyłając nas do Straży Granicznej.

Na świadczenia socjalne w procedurze o udzielenie ochrony międzynarodowej przyjęliśmy: w lipcu: 943 osoby, w tym 314 do ośrodków. W sierpniu (do 16.08): 454 osoby w tym 177 do ośrodków - brzmi odpowiedź UDSC.

Daje to łącznie 1 397 osób. Tylko w lipcu i do połowy sierpnia. Z tego 491 osób trafiło do ośrodków UDSC. A kolejne grupy wciąż przekraczają granicę. Ale to nie wszystko. Swoje dane podało bowiem także Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zobacz także: Białoruś wysyła migrantów na Litwę. Skandal dyplomatyczny między sąsiadami Polski

Ministerstwo: Ponad 2 tys. naruszeń

W sierpniu tego roku na polsko-białoruskiej granicy 2 100 osób usiłowało nielegalnie przekroczyć granicę. Z tego Straż Graniczna zapobiegła próbom przekroczenia granicy przez 1 342 osoby, a 758 cudzoziemców zostało zatrzymanych i osadzonych w zamkniętych ośrodkach dla uchodźców prowadzonych przez SG. Od początku lipca br. do 17 sierpnia br. z terytorium Polski zostało przekazanych 380 cudzoziemców (w tym również do kraju ich pochodzenia) - czytamy w komunikacie resortu.

491 osób w obozach UDSC i 758 osób, które trafiły do obozów nadzorowanych przez SG, daje to łącznie 1249 osób. Jest to liczba podobna do tej, którą podawaliśmy wczoraj. Rozmówcy o2.pl mówili o umieszczeniu około 1,5 tys. osób w ośrodkach, nie rozbijając danych na obozy UDSC i te nadzorowane przez SG. Zasadne jest pytanie o liczbę osób przyjętych do obozów SG w lipcu.

Według ministerstwa, tylko podczas ostatniej doby Straż Graniczna odnotowała 138 osób, które próbowały nielegalnie dostać się do Polski. Z tego funkcjonariusze udaremnili przekroczenie granicy 130 osobom, a 8 cudzoziemców zostało zatrzymanych.

Sytuacja na pograniczu jest trudna. Do pomocy w regionach najbardziej narażonych na nielegalne przekraczanie granicy skierowane zostało wojsko.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(495)
MydlenieOczu
9 miesięcy temu
"Na świadczenia socjalne w procedurze o udzielenie ochrony międzynarodowej przyjęliśmy: w lipcu: 943 osoby, w tym 314 do ośrodków. W sierpniu (do 16.08): 454 osoby w tym 177 do ośrodków - brzmi odpowiedź UDSC" Skoro mają świadczenia socjalne ich pobyt został zalegalizowany. Nielegalny siedzi w ośrodku dla uchodzców dostaje papu, spanie itp ale nie socjal!!!! Napiszczcie więc prawde, że DOSTALI STATUS UCHODZCY W POLSCE!!!! A nie jakies tam świadczenia socjalne.
Hij
9 miesięcy temu
5 mln uchodźców z Ukrainy przebywa teraz w Polsce.
Paulla
9 miesięcy temu
Nie chcemy ich tu!!!Chcemy żyć w spokoju!!!Wystarczy,że ciągle jesteśmy okradani!
alex
9 miesięcy temu
jakoś nie widze tam matek z dziecmi. Gdzie one są?
zuza
9 miesięcy temu
i znowu sjoe zaczeło nie chce im sie bronic swojego kraju,jak amaerykanie odpuscili to afganijczycy dali nogi za pas do innych krajów gdzie bedzie im sie zyło jak pączki w masle tacy patrioci leniwi,,,szkoda słów
andr
9 miesięcy temu
strzelać do białoruskich pograniczników.
Olo
9 miesięcy temu
Strzelać do nich i po problemie
????
9 miesięcy temu
Takie nastały czasy,po wojnie kilka lat spokoju w Polsce,niech spieprzają do Ameryki ,Amerykanie zawsze i wszędzie wtykają swójnos,robią rewoltę tam gdzie jest zysk,potem dupę zabierają,a cały haos musi opanować i pomagać europa,Ameryka ,to przekleństwo całego świata,czas by się zatopiła
Raptor
9 miesięcy temu
Niech wracają tam zkąd przybyli my ich tu nie chcemy.
Prorok
9 miesięcy temu
To kara za sfałszowaną reasumpcję
Prorok
9 miesięcy temu
To kara za sfałszowaną reasumpcję
ip123
9 miesięcy temu
Posłuchałem prof. Witolda Klausa- fachowca od migracji i dziwię się temu człowiekowi , że nie chce zrozumieć iż uchodźca ucieka z ojczystego kraju w momencie zagrożenia życia do najbliższego, bezpiecznego miejsca. A dla Irakijczyków, Afgańczyków najbliższymi bezpiecznymi islamskimi krajami są te bogate na południe od Afganistanu. Czy te osoby- uchodżcy czuły zagrożenie życia w kilku krajach- republikach z Białorusią włącznie. TO SĄ NACIĄGACZE EKONOMICZNI I NIC IM JUŻ W POPRZEDNIO ODWIEDZANYCH JRAJACH GROZIŁO. Panie Profesorze KLAUS - proszę , nie rób z siebie idioty i nie myśl o nas z takiego poziomu
Jurek
9 miesięcy temu
Usłyszeli że w Polsce nawet rząd kradnie to przylecieli się obłowić.
Jatu
9 miesięcy temu
Sprawa wygląda poważnie, ale jednak uważam, że ci ludzie w Polsce nie zostaną. Uciekną dalej do Niemiec, Francji, Anglii, Skandynawii, jak parę lat temu, bez słowa. Polski socjal dla nich za biedny, oni to wiedzą.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić