Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Interwencja policji w pociągu. Powalili go i wykręcali rękę, bo nie miał maseczki

1316
Podziel się:

Jeden z pasażerów pociągu PKP Intercity odmówił konduktorom założenia maseczki. Na miejsce została wezwana policja, która przy użyciu siły powaliła mężczyznę na ziemię. Świadkowie bezskutecznie próbowali powstrzymać mundurowych. Do sieci trafiło nagranie ze zdarzenia.

Interwencja policji w pociągu. Powalili go i wykręcali rękę, bo nie miał maseczki
Stanowcza interwencja mundurowych za brak maseczki (Twitter)

W pociągu PKP Intercity Heweliusz relacji Gdynia-Wrocław wybuchła awantura, gdy jeden pasażerów wielokrotnie odmawiał założenia ochronnej maseczki. Pociąg został zatrzymany, a konduktorka składu w końcu wezwała na miejsce policję, przybyła też Straż Ochrony Kolei.

Kłótnia o maseczkę w pociągu

W sieci pojawiło się nagranie ze zdarzenia, zarejestrowane przez jednego ze świadków. Na wideo policjant żąda, by pasażer opuścił pociąg. Mężczyzna tłumaczy z kolei, że ma prawo jechać dalej, ponieważ zakupił bilet.

Funkcjonariusz twierdzi, że pasażer nie stosuje się do regulaminu przewoźnika. Rozpoczyna się wymiana zdań na temat przepisów PKP Intercity, po czym jeden z mundurowych siłą wyciąga pasażera z fotela. Następnie mężczyzna zostaje gwałtownie przygwożdżony do ziemi przez trzech mundurowych.

- Zostawcie go, co wy robicie! - na nagraniu słychać okrzyki świadków. Autorka nagrania nalega, żeby policjanci przestali bić mężczyznę. - To nie jest bicie, to są środki przymusu - odpowiada mundurowy. - Żaden regulamin żadnej firmy nie może łamać praw człowieka - wykłóca się z policjantami kobieta.

Przygwożdżony do ziemi pasażer zaczął krzyczeć, że mundurowi zaraz złamią mu rękę. W końcu funkcjonariusze puszczają mężczyznę, po czym zostaje on wyprowadzony na peron. Przyjął mandat za brak maseczki. Cała interwencja policji doprowadziła do 70-minutowego opóźnienia pociągu.

Onet przyjrzał się regulaminowi PKP Intercity. Nie pojawia się w nim żaden zapis o nakazie zasłaniania nosa i ust. Z treści dokumentu wynika jednak, że "Osoby korzystające z przejazdu pociągiem uruchamianym przez PKP Intercity zobowiązane są podporządkować się wskazówkom związanym z bezpieczeństwem przewozu, wydawanym przez konduktora".

Zobacz także: Szkolenie zawodowe policjantów. "Wyciągamy wnioski"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1316)
kkk
7 miesięcy temu
szukał wrażeń to je znalazł brawo służby
Krystyna W
7 miesięcy temu
Jechałam pociągiem z Warszawy do Suwałk. Nie miałam maseczki, SOKista za Sokółką, podszedł zamiast drżeć się i urządzać sceny dał mi maseczkę i życzył miłej podróży - tak powinno to wyglądać ! Piwo dla tego Pana!
Damian
7 miesięcy temu
Przez 40 lat badano skuteczność maseczek na ograniczanie rozprzestrzeniania się wirusów i stwierdzono jednoznacznie ,że nie ma dowodów na to, że maseczki pomagają ograniczyć transmisję wirusów. Ale teraz w dobie covid 19 dziwnym trafem, na podstawie wątpliwych badań uznano że jednak pomagają. pomagają, ale utrzymywać społeczeństwo w strachu i tresurze. Głupie, naiwne bydło!! Do wydojenia ,wyszczepienia i zapędzenia do zagrody. I tak skończycie!!
Darek
7 miesięcy temu
Mam nadzieję że wszyscy faszyści sanitarni będą wisieć.
leon
8 miesięcy temu
czy on tam na jednym filmiku (już na peronie) powiedział, że pochodzi ze Słupska? Jaki wstyd dla miasta...
Beata
8 miesięcy temu
Nikt nie zna historii Hitler też nie ruszał konstytucji a wyznacza prawo i wszyscy urzędnicy postępowali zgodnie z prawem furera wiemy jak się to skończyło u nas premier to wyznacza pozdrawiam wolnych ludzi
Hej
8 miesięcy temu
Okno Overtona - przeczytajcie to sobie posłujący, którzy tak jednoznacznie klaszczecie (siłowej prewencji) policji. Sami nie zdajecie sobie sprawy, że już piszecie jak zmanipulowani.
andy
8 miesięcy temu
Niestety, ten naród z chorym pojęciem tzw. "wolności", za to z alergią na słowo "odpowiedzialność" jest skazany na zdziesiątkowanie, i to z pewnością nie tylko przez szalejące choroby. Nie wiem jednak, jaki procent z komentujących poniżej stanowią Polacy, a ile wypowiedzi (skrajnie oszołomskich) jest autorstwa różnorakich botów względnie przekupionych troli. Włosy stają na głowie...
Nna
8 miesięcy temu
a to wredna konduktorka, powinna pracować na ciężkich robotach, to by gęby nie otwierała i policji nie wzywała. Kara ich wszystkich dosięgnie
Jadwiga
8 miesięcy temu
Won- mozesz powiedziec do osob bedacych na twoim podworku . Polska nalezy do nas wszystkich tych za i tych przeciw. Ubolewam tylko nad twoim poziomem inteligencji. Niestety nie Ma na to lekarstwa. Popracuj nad swoim rozwojem moze jeszcze nie jest za pozno? Powiedzenia!!
Jadwiga
8 miesięcy temu
Bardzo poprawna reakcja policji.Ja jadac w srodkach lokomomocji nie zycze sobie aby osoba obok mnie siedzaca nie miala zalozonej maseczki.Kropka.. Tez mam prawo do bezpiecznej jazdy. Brawo policja !!!
Keys
8 miesięcy temu
Prawda jest taka, ze nikt nie ma obowiazku nosic maseczki o czym mowia zapisy Konstytucji RP. Jedynie w stanie wyjatkowym wprowadzonym ustawa rzad moze ograniczac obywateli. Jak widac po komentarzach plebsu nie znaja oni prawa a ich konentarze sa nuezgodne z prawda.
11111111111
8 miesięcy temu
Glonojad na filmiku siedzący po prawej stronie też powinien dostać mandat.
Grzegorz
8 miesięcy temu
Panią, która tak gardłowała,też powinni zatrzymać, wylegitymować i zakończyć jej podróż. Niestety, z ludźmi jest tak jak widać na załączonym obrazku. Warcholstwo i sarmatyzm, ale jak go okradną, albo dresik przyciśnie go trochę do muru to zaraz jest Pooooolicja!, Pooooooolicja! Prawa trzeba przestrzegać. Żyjemy, głąby, w społeczeństwie i złotą zasadą jest ta, która mówi, że twoja wolność kończy się wtedy, gdy ogranicza wolność większości.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić