Interwencja policji w pociągu. Powalili go i wykręcali rękę, bo nie miał maseczki

2566

Jeden z pasażerów pociągu PKP Intercity odmówił konduktorom założenia maseczki. Na miejsce została wezwana policja, która przy użyciu siły powaliła mężczyznę na ziemię. Świadkowie bezskutecznie próbowali powstrzymać mundurowych. Do sieci trafiło nagranie ze zdarzenia.

Interwencja policji w pociągu. Powalili go i wykręcali rękę, bo nie miał maseczki
Stanowcza interwencja mundurowych za brak maseczki (Twitter)

W pociągu PKP Intercity Heweliusz relacji Gdynia-Wrocław wybuchła awantura, gdy jeden pasażerów wielokrotnie odmawiał założenia ochronnej maseczki. Pociąg został zatrzymany, a konduktorka składu w końcu wezwała na miejsce policję, przybyła też Straż Ochrony Kolei.

Kłótnia o maseczkę w pociągu

W sieci pojawiło się nagranie ze zdarzenia, zarejestrowane przez jednego ze świadków. Na wideo policjant żąda, by pasażer opuścił pociąg. Mężczyzna tłumaczy z kolei, że ma prawo jechać dalej, ponieważ zakupił bilet.

Funkcjonariusz twierdzi, że pasażer nie stosuje się do regulaminu przewoźnika. Rozpoczyna się wymiana zdań na temat przepisów PKP Intercity, po czym jeden z mundurowych siłą wyciąga pasażera z fotela. Następnie mężczyzna zostaje gwałtownie przygwożdżony do ziemi przez trzech mundurowych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

- Zostawcie go, co wy robicie! - na nagraniu słychać okrzyki świadków. Autorka nagrania nalega, żeby policjanci przestali bić mężczyznę. - To nie jest bicie, to są środki przymusu - odpowiada mundurowy. - Żaden regulamin żadnej firmy nie może łamać praw człowieka - wykłóca się z policjantami kobieta.

Przygwożdżony do ziemi pasażer zaczął krzyczeć, że mundurowi zaraz złamią mu rękę. W końcu funkcjonariusze puszczają mężczyznę, po czym zostaje on wyprowadzony na peron. Przyjął mandat za brak maseczki. Cała interwencja policji doprowadziła do 70-minutowego opóźnienia pociągu.

Onet przyjrzał się regulaminowi PKP Intercity. Nie pojawia się w nim żaden zapis o nakazie zasłaniania nosa i ust. Z treści dokumentu wynika jednak, że "Osoby korzystające z przejazdu pociągiem uruchamianym przez PKP Intercity zobowiązane są podporządkować się wskazówkom związanym z bezpieczeństwem przewozu, wydawanym przez konduktora".

Zobacz także: Szkolenie zawodowe policjantów. "Wyciągamy wnioski"
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić