o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Tajemnicza śmierć 29-letniego Łukasza. Policja pokazuje ważne nagranie

63
Podziel się

W sprawie śmierci Łukasza Ł. z Wrocławia wiele jest niewiadomych. Teraz odbyła się w tej sprawie konferencja prasowa. To właśnie na niej Komenda Główna Policji zdecydowała się na opublikowanie nagrania z kamery nasobnej, którą miał przy sobie jeden z funkcjonariuszy interweniujących w mieszkaniu 29-latka. To wideo różni się od wcześniej opublikowanego w czwartek przez "Gazetę Wyborczą".

Tajemnicza śmierć 29-letniego Łukasza. Policja pokazuje ważne nagranie
Konferencja prasowa w sprawie śmierci 29-latka z Wrocławia. (Policja)
bESiuvZx

Łukasz Ł. z Wrocławia zmarł po interwencji policji. Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił w tej sprawie o informacje do policji i prokuratury. Teraz odbyła się w tej sprawie konferencja prasowa. Tam pokazano nagranie z Komendy Głównej Policji.

Nagranie inne niż poprzednie

Na filmie widać uzbrojonego policjanta i trzymającego ok. 20-centymetrowy nóż 29-latka. Funkcjonariusze kilkukrotnie krzyczą, aby go odłożył. Następnie jeden z policjantów kopie w drzwi i pryska gazem pieprzowym przez szparę, która powstała po ich uchyleniu. Gdy policjanci weszli w końcu do mieszkania, Łukasz leżał na podłodze, a obok niego leżał nóż. Wtedy nagranie się skończyło.

bESiuvZz
Cały czas jesteśmy oskarżeni o działania, których się nie dopuściliśmy. Zdajemy sobie sprawę, że dla rodziny, która obejrzy ten film, może to być przeżyciem. Nie możemy jednak pozwolić na obrażanie policjantów. W ten film nikt nie ingerował, poza zamazaniem twarzy osób postronnych i policjantów oraz szczegółów pozwalających na identyfikację mieszkania - mówił rzecznik prasowy Mariusz Ciarka na konferencji w tej sprawie.

Nagranie różni się od tego opublikowanego w czwartek przez "Gazetę Wyborczą". Po pierwsze jest krótsze. Na filmie "Wyborczej" słychać słowa Łukasza "duszę się" oraz krzyk o pomoc.

Rzecznik przyznał, że nie widział tego nagrania. Na policyjnym nagraniu widać z kolei też, że 29-latek trzyma nóż. Rodzina twierdziła, że jest inaczej.

bESiuvZF

Sprawa wciąż jest w toku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESiuwaa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(63)
JANKO GAAPPA
miesiąc temu
"...wtedy nagranie się skończyło...." czyt. Zostało przez gliny🐩 zniszczone - przypominam, iż niszczenie lub podrzucanie dowodów rzeczowych to rutynowe działania 🐩psów oraz jak zginie obywatel zmyślanie " był pijany , naćpany , zmarł z powodu trudności oddechowych "
babcia
2 miesiące temu
Po kilku dniach pokazali lipne nagranie?
Obywatel
2 miesiące temu
Aż mię ciarki przechodzą jak widzę i słyszę tego Ciarke.
bESiuwab
Interwencja.
3 miesiące temu
Opis zdarzenia nieprecyzyjny.Drzwi były zamknięte, dopiero po kopnięciu w drzwi utworzyła się szpara. Czy w tej szparze był widoczny człowiek trzymający nóż, czy był widoczny wcześniej,przez zamknięte drzwi?
Roziu
3 miesiące temu
A gdzie to nagranie na o2? W artykule nie ma.
Roziu
3 miesiące temu
W ogóle nikt nie zadał odpowiedniego pytania Ciarce. Jakim prawem i pod jakim pretekstem policja weszła do prywatnego mieszkania bez nakazu? Obywatel nikomu nie zagrażał. Żył, był przytomny i nie chciał wpuścić siostry i ojca. Miał do tego prawo. Czy to powód do wejścia do prywatnego mieszkania bez nakazu i zabicia człowieka? Sam broniłbym się przed takimi napastnikami.
Roziu
3 miesiące temu
"Rzecznik przyznał, że nie widział tego nagrania." - nie widział, ale komentuje i broni. Ten Ciarka powinien trafić do aresztu.
Roziu
3 miesiące temu
"Gdy policjanci weszli w końcu do mieszkania, Łukasz leżał na podłodze, a obok niego leżał nóż. Wtedy nagranie się skończyło." - dlaczego pan Ciarka nie odpowiedział dlaczego nagranie się urywa? Nakazujemy pokazać całość nagrania.
Obywatel
3 miesiące temu
Polska policja to patologia, bandytów do niej przyjmujecie. W Brzegu Dolnym policjanci poufne dokumenty z komisariatu wynosili do domu na przywartych pedrivach. W prokuraturze kłamali ze toś im je wykradła ale żaden niedouczony prokurator nie zadął im pytania jakim prawem wogóle opuściły komisariat
Ast
3 miesiące temu
Proponuję aby komentatorzy wyprowadzili się do innego europejskiego kraju (Francja, Niemcy) lub od razu do USA. Wtedy poczują smak i zapach interwencji policyjnych.
Babajaga
3 miesiące temu
Gdyby chociaż raz policja wzięła na klatę to co zrobila, zyskałaby więcej niż takim mataczeniem.
krzysiek 69
3 miesiące temu
Nieźle zmanipulowany film przez tzw policję (pisowska).Tak działają tzw służby porządkowe za tych rządów!
mnk
3 miesiące temu
uchybienia 369 pisze prawde - wina lezy po stronie policji za drzwiami . rzecznik policji to resortowy klakierek- kłamca. Rasowy ustawiony pajac . Juz go kiedys słyzszalem w EX. Reporterów gdzie przed prawnikami wił sie jak szczur i kłamał do konca.
bESiuvZT
proktolog
3 miesiące temu
policja gdy jest winna kłamie kręci zaciera slady dowody aby tylko sie wybielic posługuje sie wszystkimi metodami w tym telewizją internetem.Wiem co mówie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić