o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Interwencja w parafii pod Włocławkiem. Proboszcz i jego pies "Pancernik"

16
Podziel się

6 kwietnia Inspektorat Fundacji Mondo Cane we Włocławku interweniował w sprawie zaniedbanej suczki w jednej z parafii. Jak się okazało, proboszcz, który jest właścicielem psa, karmił go suchym chlebem i sałatą, od kilku lat nie szczepił zwierzęcia i nie obcinał mu sierści. Sunia wyglądała jak "Pancernik". Fundacja zgłosiła już sprawę na policję i do Kurii Diecezjalnej we Włocławku.

Interwencja w parafii pod Włocławkiem. Proboszcz i jego pies "Pancernik"
Sunia ma 12 lat, do jedzenia dostaje suchy chleb z sałatą. (Facebook, Fundacja MONDO CANE - Inspektorat Włocławek)
bEEhNqSt

5 kwietnia Fundacja Mondo Cane - Inspektrat Włocławek dostałą wiadomość z prośbą o pomoc dla psa. Dzień później obrońcy zwierząt udali się we wskazane miejsce, czyli do jednej z parafii pod Włocławkiem. Obrońcy zwierząt na miejscu przecierali oczy ze zdumienia. Jak się okazało, zaniedbane zwierzę należało do proboszcza i wyglądało jak "pancernik".

Cóż, to, co najbardziej nas zaskoczyło, to fakt, iż właścicielem suni jest... Ksiądz Proboszcz jednej z Parafii pod Włocławkiem...Sunia ma 12 lat. Do jedzenia dostaje suchy chleb... z sałatą - czytamy na profilu fundacji.
bEEhNqSv

Warto zaznaczyć, że obok w boksie jest inny pies, który wygląda na zadbanego i w pełni zdrowego.- Gdy zapytaliśmy o powód, dlaczego jeden pies jest zadbany, a drugi wygląda jak wygląda, usłyszeliśmy, iż pies jest agresywny... co jest nieprawdą - twierdzą obrońcy zwierząt.

Fundacja o sprawie poinformowała policję oraz Diecezję we Włocławku. - Sprawę zgłosiliśmy także na Policję, w celu uruchomienia wszystkich procedur mówiących o wykroczeniu jakiego dokonał właściciel psa. O sprawie została poinformowana również Diecezja Włocławek - informuje fundacja.

bEEhNqSB

Na prośbę księdza proboszcza fundacja dała mu czas do piątku 9 kwietnia na załatwienie szczepień, odrobaczeń, pełnej profilaktyki oraz ostrzyżenie i zmianę natychmiastową diety suni. W innym wypadku oba psiaki zostaną odebrane interwencyjnie.

Jak informuje portal naszemiasto.pl, rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej we Włocławku ks. Artur Niemira potwierdził, że dostał informację o interwencji, jednak (do 8 kwietnia) nie zdążył się z nią jeszcze zapoznać.

Proboszcz przeprosił i wyraził skruchę

8 kwietnia obrońcy zwierząt ponownie udali się do parafii pod Włocławkiem. Towarzyszyli im Służby Państwowe - Policja oraz Powiatowy Lekarz Weterynarii.

bEEhNqSC
Pies został obcięty. Na ciele nie stwierdzono ran, zadrapań, ubytków skórnych oraz pasożytów zewnętrznych. Pies nie jest wychudzony. Jego waga została oceniona na prawidłową. Ogólny stan zwierzęcia został oceniony na poprawny - podaje fundacja.

Ksiądz Proboszcz Parafii pod Włocławkiem przyznał się do zarzucanych mu czynów wobec psa. Wykazał żal oraz skruchę. Przeprosił także przedstawicieli fundacji za wcześniejszy stan fizyczny psa. Duchowny został ukarany mandatem karnym za brak szczepień. Pies pozostaje pod opieką właściciela - informuje Fundacja MONDO CANE.

bEEhNqSD
Zobacz także: Mandaty dla właścicieli psów. Nowe zasady od 10 kwietnia
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEhNqSW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
123
3 miesiące temu
Teraz księdza tak karmić chlebem i wodą
szczepienia
6 miesięcy temu
to akurat ostatnie co komu jest potrzebne.
Życzliwy
6 miesięcy temu
Teraz czas na karmienie Pana proboszcza suchym chlebem, sałatą i wodą z miski.
bEEhNqSX
J.....
6 miesięcy temu
Parafia powinna dostać nowego proboszcza.a stary proboszcz na łańcuch,pilnować kościoła!
Ekoloszka
6 miesięcy temu
I dlatego trzeba uchwalic ustawe o prawach zwierzat, tak zeby psy podlegaly ochronie prawnej, zeby mogly gloswac oraz zawierac zwiazki z innymi psami i ludzmi.
nick
6 miesięcy temu
Katolska wrażliwość i empatia....
babcia
6 miesięcy temu
Chyba ma coś więcej za uszami bo coś za łatwo przyznał się do tej jego winy.
Ida
6 miesięcy temu
Sprawa psa jest oczywista. Nie ma co komentować. Natomiast artykuł... pies został OBCIĘTY !!!!!! PANIE MARCINIE MELLER !!!!!! Proszę zatrudnić kompetentne osoby
gość
6 miesięcy temu
Najpierw powinni księdza poddać badaniom psychiatrycznym, potem wlepić porządny mandat, a na koniec odebrać psy i zakazać na przyszłość posiadania wszelkich zwierząt.
xaxa
6 miesięcy temu
W końcu to PROBOSZCZ- PRZYKŁADNY KATOLIK I CHRZEŚCIJANIN ! ! !
pies
6 miesięcy temu
Duszpasterz ... mać.
Niki
6 miesięcy temu
Jak długo i czego jeszcze potrzeba żeby ludzie w końcu zrozumieli jakimi luďżmi są ich te plebany
Sorocco
6 miesięcy temu
Naprawdę? Niedowiary jak w dzisiejszych czasach ludzie potrafią być bezduszni a jeszcze kapłan? Dziwicie się później że wierni odchodzą od kościoła. Przecież udomowione zwierzę jest zależne od człowieka. Aż strach pomyśleć co by zrobił z niesfornym dzieckiem i czym by je karmil? .Boże widzisz i nie GRZMISZ?
bEEhNqSP
ak001
6 miesięcy temu
No - zgodnie z przykazaniami Jezusa - dba o swoich braci mniejszych. Nawet sałatę psinie dawał... Zgroza!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić