Karolina Woźniak| 

Makabra na plaży. Znaleźli martwe wieloryby. Winny jest człowiek

1

Na plaży Rosnowlagh w Donegal w Irlandii znaleziono siedem wielorybów. Kiedy ekolodzy dotarli na miejsce, rzucili się na pomoc ssakom.

Makabra na plaży. Znaleźli martwe wieloryby. Winny jest człowiek
7 butlogłowów znaleziono na brzegu (Twitter.com, @howard19721)

Sześciu zwierząt nie udało się uratować. Siódmemu udało się odpłynąć, ale, jak powiedział rzecznik Irish Whale and Dolphin Group, ssak nie przeżył. W rozmowie ze Sky News Sibeal Regan z IWDG przyznał, że to "tragiczne, ale pewną pociechą jest to, że zwierzęta już nie cierpią".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

7 ssaków wyrzuconych na brzeg

Butlogłowy północne są jednymi z największych zwierząt w Irlandii. Zdaniem ekspertów przyczyną wyrzucenia ssaków na brzeg był "uraz akustyczny", który, jak twierdzą, jest spowodowany działalnością człowieka.

Dyrektor generalny Irish Whale and Dolphin Group wyjaśnił, że zwierzęta "są podatne na masowe wyrzucanie na mieliznę". Przyznał również, że to jedna z najgorszych sytuacji, która kiedykolwiek miała miejsce w Irlandii.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Po dotarciu policji na miejsce odizolowano teren, na którym znajdowały się butlogłowy. IWDG przyznało również, że liczba wyrzucanych na brzeg zwierząt znacznie się zwiększyła. W ubiegłym roku odnotowano 263 takie przypadki. Wiele z nich doznało urazu po zaplątaniu się w sieci rybackie.

Zobacz także: Zobacz także: Zanieczyszczenie mórz i oceanów przyczyną śmierci delfinów i wielorybów
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić