oprac. Kamil Różycki| 

Izrael pokazuje film z terrorystami w siedzibie ONZ w Rafah

Państwo Izrael pokazało film, na którym jak twierdzi widać terrorystów, którzy poruszają się po terenie należącym do UNRAWA w Rafah. Na krótkim nagraniu widać, jak uzbrojeni mężczyźni poruszają się w okolicach samochodów należących do ONZ. Jest to jeden z pierwszych filmów po wkroczeniu do miasta.

Izrael pokazuje film z terrorystami w siedzibie ONZ w Rafah
Terroryści w siedzibie ONZ (X, Izrael)

We wtorek 14 maja izraelskie wojsko poinformowało o wkroczeniu terrorystów do miejscowości Rafah przy granicy Strefy Gazy z Egiptem. Jak informowali mieszkający tam ludzie, już o poranku na ulicach dzielnic Brzail i Jneina pojawiły się izraelskie czołgi. W konsekwencji nie obyło się bez starć zbrojnych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Atak na pozycje Rosjan w Wołczańsku. Rosyjski Korpus Ochotniczy w akcji

Miasto Rafah jest szczególnie istotne dla Izraela. Wkroczenie do niego przez wojsk Benjamina Netanyahu spotkało się z ogromnym sprzeciwem Stanów Zjednoczonych i ONZ. Jeszcze przed atakiem odradzali mu to posunięcie wskazując, że Rafah jest głównym skupiskiem ok. 360 tysięcy uciekających ze Strefy Gazy Palestyńczyków.

Terroryści w siedzibie UNRAWA w Rafah

Jednocześnie z wkroczeniem do miasta izraelskich wojsk pojawiają się pierwsze filmy tłumaczące tę decyzję. Szczególną uwagę przyciąga nagranie, na którym w siedzibie Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie poruszają się terroryści strzelający do cywilów.

Film może być odpowiedzią na dotychczasowe stanowisko Izraela, mówiącego o wsparciu Hamasu przez UNRAWA. Jednocześnie do tej pory strona izraelska nie przedstawiła dowodów potwierdzających tę tezę. Jak się jednak okazuje, film może być znaczącym przełomem w tej sprawie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na kilkunastu sekundowym nagraniu widać siedzibę UNRAWA w Rafah. Wśród samochodów ONZ można również zobaczyć poruszających się z bronią mężczyzn. W komentarzach pod wideo nie brak nieprzychylnych opinii dotyczących Organizacji Narodów Zjednoczonych, która zdaniem wielu Izraelczyków wspiera ich wrogów.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić