o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Izrael zaatakował bazy syryjskiej armii

154
Podziel się

Izraelskie samoloty uderzyły w syryjskie cele wojskowe na Wzgórzach Golan. Armia izraelska potwierdziła, że to odwet za próbę podłożenia bomby przy granicy.

Izrael zaatakował bazy syryjskiej armii
Izrael zaatakował cele wojskowe w Syrii (Getty Images)
bDXHdfIl

W poniedziałek wieczorem izraelskie samoloty uderzyły w cele wojskowe w Syrii. Potwierdziły to Siły Obronne Izraela, które podały, że atak był wymierzony w "punkty obserwacyjne i systemy zbierania danych wywiadowczych, obiekty artylerii przeciwlotniczej oraz systemy dowodzenia i kontroli" w bazach armii syryjskiej w Al-Kunajtirze.

Siły Obronne Izraela uważają, że ​​rząd syryjski jest odpowiedzialny za wszystkie działania na ziemi syryjskiej. Będziemy nadal działali z determinacją przeciwko wszelkim naruszeniom suwerenności Izraela - przekazano w oświadczeniu.
bDXHdfIn

Syryjskie media państwowe potwierdziły atak, informując o nieokreślonych "szkodach materialnych" w placówkach wojskowych niedaleko Damaszku. Nie było doniesień o ofiarach.

Atak na cele wojskowe w Syrii. Izrael: To był odwet

Siły Obronne Izraela stwierdziły, że atak był odwetem za próbę zamachu bombowego. W niedzielę armia zabiła czterech mężczyzn podkładających materiały wybuchowe pod ogrodzeniem na granicy izraelsko-syryjskiej.

bDXHdfIt

Rzecznik wojska Jonathan Conricus powiedział, że jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, czy mężczyźni należeli do konkretnej organizacji, ale Izrael pociągnął "reżim syryjski do odpowiedzialności".

Zobacz także: Raport komisji przy ONZ. Rosja i Syria popełniły zbrodnie wojenne

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXHdfIO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(154)
Racjonalista
9 miesięcy temu
"Co 5 lat powinno się bombardować Izrael bez podawania przyczyny" - Winston Leonard Spencer Churchill
Alibaba
9 miesięcy temu
Nie rozumiem tych wszystkich komentarzy, przecież państwo Izrael respektuje tylko Stary Testament więc prawo oko za oko tam dalej obowiązuje zresztą w okolicznych krajach także
Gość
9 miesięcy temu
Terroryści z pod znaku gwiazdy i holokaustu wyszkoleni w czasie 2 wojny robią to co planują od wieków
bDXHdfIP
pit
9 miesięcy temu
jedna atomóweczka na wzgórza golan i się spory skończą
ip123
9 miesięcy temu
Masowe groby ofiar ISIS, ale wina Rządu Syrii i Rosjan (jeden z narodów Federacji Rosyjskiej). Dobre, bo Izrael i pewnie amerykańscy reiderzy za działanie na ziemi syryjskiej czynią Syryjczyków i dlatego ich atakują. Teraz dostali pewnie w prezencie Stare Kiejkury i lotnisko w Szymanach. Za ich przesłuchania i tortury znowu zapłaci polski podatnik -tak jak poprzednio już było?
open
9 miesięcy temu
Nie ma zbrodni wojennych, są decyzje operacyjne, korzystne dla jednej ze stron.
open
9 miesięcy temu
Izraelscy żołnierze walczą w interesie cywilizacji zachodu, dlatego komentarze pro-arabskie świadczą o buractwie i niezrozumieniu sytuacji politycznej na świecie.
wafel
9 miesięcy temu
Taktyka izraelska w stosunku do dywersji i zagrożeń jest widać uniwersalna w konfliktach zbrojnych, podobnie postępowały inne kraje, w tym Niemcy. Za dywersję lub zabicie żołnierza, terror i pacyfikacja. Jest to normalne i jak widać do przewidzenia. Za akcję partyzancką odwet, za zabicie jednego żołnierza, egzekucja 10 okolicznych cywili, itd.
asd
9 miesięcy temu
Izrael woli Syrię czysto muzułmańską jak obecnie mieszaną
paranoya
9 miesięcy temu
"Zbrodnie wojenne"- to brzmi jakby wojna była czymś szlachetnym tylko zbrukano ją czymś podłym. Jakby hejt był norma ale dopiero upadlający staje się naganny.
żydoOBŁUDA
9 miesięcy temu
A to jest dobre, siły OBRONNE iSSraela,ZAATAKOWAŁY Syrię!!!
wania
9 miesięcy temu
To jest odwet, bo zbyt wielu Syryjczyków jeszcze oddycha.
Alex
9 miesięcy temu
Czy zdaniem Polaka katolika Izrael ma prawo do istnienia, a Żydzi do swego państwa i do życia, czy wszyscy powinni zginąć? Pytam, bo przed wojną wyganiano ich do Palestyny.
bDXHdfIH
rozczarowany
9 miesięcy temu
liczą na to że za takie sprawki ludzie na świecie ich polubią? wątpię w to, jak i w to że się kiedyś zmienią.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić