Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Izrael zaatakował bazy syryjskiej armii

155
Podziel się

Izraelskie samoloty uderzyły w syryjskie cele wojskowe na Wzgórzach Golan. Armia izraelska potwierdziła, że to odwet za próbę podłożenia bomby przy granicy.

Izrael zaatakował bazy syryjskiej armii
Izrael zaatakował cele wojskowe w Syrii (Getty Images)
bEUWhIgl

W poniedziałek wieczorem izraelskie samoloty uderzyły w cele wojskowe w Syrii. Potwierdziły to Siły Obronne Izraela, które podały, że atak był wymierzony w "punkty obserwacyjne i systemy zbierania danych wywiadowczych, obiekty artylerii przeciwlotniczej oraz systemy dowodzenia i kontroli" w bazach armii syryjskiej w Al-Kunajtirze.

Siły Obronne Izraela uważają, że ​​rząd syryjski jest odpowiedzialny za wszystkie działania na ziemi syryjskiej. Będziemy nadal działali z determinacją przeciwko wszelkim naruszeniom suwerenności Izraela - przekazano w oświadczeniu.
bEUWhIgn

Syryjskie media państwowe potwierdziły atak, informując o nieokreślonych "szkodach materialnych" w placówkach wojskowych niedaleko Damaszku. Nie było doniesień o ofiarach.

Atak na cele wojskowe w Syrii. Izrael: To był odwet

Siły Obronne Izraela stwierdziły, że atak był odwetem za próbę zamachu bombowego. W niedzielę armia zabiła czterech mężczyzn podkładających materiały wybuchowe pod ogrodzeniem na granicy izraelsko-syryjskiej.

bEUWhIgt

Rzecznik wojska Jonathan Conricus powiedział, że jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, czy mężczyźni należeli do konkretnej organizacji, ale Izrael pociągnął "reżim syryjski do odpowiedzialności".

Zobacz także: Raport komisji przy ONZ. Rosja i Syria popełniły zbrodnie wojenne

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUWhIgO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(155)
Obserwator
6 miesięcy temu
Sa w anglii i stanach zydzi ktorzy regularnie protestuja przeciwko istnieniu panstwa zydowskiego. Zydzi zrobili wiele zla w roznych krajach na przestrzeni wiekow, byli wyganiani z roznych jak wiemy. Izrael zbudowal, oparty na klamstwie hipokryzji i manipulacji model cierpienia zydow w czasie wojny, ktory mozna okreslic tytulem ksiazki "Holocaust Industry" i ktory nawet zydom niektorym wychodzi bokiem od lat ! Hipokryzja panstwa rzadzacego przez syjonistow jest gigantyczna, nacisk na to aby kazda krytyka tego "panstwa" byla uznawana jako antysemityzm... Ale Izrahella dopadnie wreszcie sprawiedliwosc, karma, los, you name it... Oczywiscie w interesie nas , urodzonych jako biali ludzie jest aby tam nie bylo wojny. Ale NWO chce tej wojny , konfliktu na Bliskim Wschodzie zatem w naszym interesie jest niestety takze aby zarowno radykalny islam, jak i ortodoksyjny judaizm a raczej syjonizm, talmudyzm unicestwily sie w smiertelnym starciu, dokonaly wzajemnej kompletnej anihilacji, wymazaly sie nawzajem z powierzchni ziemi. Moze nastapi atak rakietowy na Izrahell z ktoregos z osciennych panstw arabskich, za to pieklo ostatnie w Gazie ?
Racjonalista
rok temu
"Co 5 lat powinno się bombardować Izrael bez podawania przyczyny" - Winston Leonard Spencer Churchill
Alibaba
rok temu
Nie rozumiem tych wszystkich komentarzy, przecież państwo Izrael respektuje tylko Stary Testament więc prawo oko za oko tam dalej obowiązuje zresztą w okolicznych krajach także
bEUWhIgP
Gość
rok temu
Terroryści z pod znaku gwiazdy i holokaustu wyszkoleni w czasie 2 wojny robią to co planują od wieków
pit
rok temu
jedna atomóweczka na wzgórza golan i się spory skończą
ip123
rok temu
Masowe groby ofiar ISIS, ale wina Rządu Syrii i Rosjan (jeden z narodów Federacji Rosyjskiej). Dobre, bo Izrael i pewnie amerykańscy reiderzy za działanie na ziemi syryjskiej czynią Syryjczyków i dlatego ich atakują. Teraz dostali pewnie w prezencie Stare Kiejkury i lotnisko w Szymanach. Za ich przesłuchania i tortury znowu zapłaci polski podatnik -tak jak poprzednio już było?
open
rok temu
Nie ma zbrodni wojennych, są decyzje operacyjne, korzystne dla jednej ze stron.
open
rok temu
Izraelscy żołnierze walczą w interesie cywilizacji zachodu, dlatego komentarze pro-arabskie świadczą o buractwie i niezrozumieniu sytuacji politycznej na świecie.
wafel
rok temu
Taktyka izraelska w stosunku do dywersji i zagrożeń jest widać uniwersalna w konfliktach zbrojnych, podobnie postępowały inne kraje, w tym Niemcy. Za dywersję lub zabicie żołnierza, terror i pacyfikacja. Jest to normalne i jak widać do przewidzenia. Za akcję partyzancką odwet, za zabicie jednego żołnierza, egzekucja 10 okolicznych cywili, itd.
asd
rok temu
Izrael woli Syrię czysto muzułmańską jak obecnie mieszaną
paranoya
rok temu
"Zbrodnie wojenne"- to brzmi jakby wojna była czymś szlachetnym tylko zbrukano ją czymś podłym. Jakby hejt był norma ale dopiero upadlający staje się naganny.
żydoOBŁUDA
rok temu
A to jest dobre, siły OBRONNE iSSraela,ZAATAKOWAŁY Syrię!!!
wania
rok temu
To jest odwet, bo zbyt wielu Syryjczyków jeszcze oddycha.
bEUWhIgH
Alex
rok temu
Czy zdaniem Polaka katolika Izrael ma prawo do istnienia, a Żydzi do swego państwa i do życia, czy wszyscy powinni zginąć? Pytam, bo przed wojną wyganiano ich do Palestyny.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić