aktualizacja 

"Wstrząśnienie mózgu". Sprzeczne doniesienia z Ukrainy

Partyzanci za pomocą granatów zaatakowali samochód, w którym jechał przywódca Osetii Północnej Siergiej Mieniajło - podają ukraińskie media. Polityk miał doznać lekkiego wstrząśnienia mózgu i trafić do szpitala. Rzeczniczka Mieniajły jednak dementuje te doniesienia.

"Wstrząśnienie mózgu". Sprzeczne doniesienia z Ukrainy
Rosyjski polityk miał zostać zaatakowany w Ukrainie. Sam temu jednak zaprzecza (Wikimedia Commons)

Do zdarzenia miało dojść w okolicach Hulajpola w obwodzie zaporoskim. Ta część regionu jest obecnie zajęta przez rosyjskie siły. Jak podaje kanał "Baza" na Telegramie, partyzanci zaatakowali samochód szefa Osetii Północnej granatami.

Atak na rosyjskiego polityka w Ukrainie

Według informacji ukraińskich mediów Mieniajło razem z rosyjskim batalionem "Alania" udał się na teren okupowanego miasta Huliajpole, ale nie udało mu się dojechać do celu. W wyniku zdarzenia polityk miał zostać lekko ranny - miał doznać wstrząśnienia mózgu. Oprócz niego rannych miało zostać kilku innych najeźdźców.

Kanał "Osnova" opublikował na Telegramie komentarz Olgi Dzagojewej, sekretarz prasowej przewodniczącego Osetii Północnej, która stwierdziła, że ​​rozmawiała ze swoim szefem przez telefon, a on rzekomo nie potwierdził informacji o ataku i o tym, że przebywa w szpitalu.

W komentarzu dla kanału "Baza" sam Meniajło powiedział, że "nikt nie widział żadnej grupy partyzantów". - Tam codziennie są ostrzały. Granaty lecą wszędzie na linii frontu. Ale u mnie wszystko jest w porządku, wszystko jest w porządku - mówił polityk.

Był "merem" okupowanego Sewastopola

Siergiej Mieniajło to rosyjski polityk i wojskowy. Od 15 kwietnia 2014 do 28 lipca 2016 pełnił obowiązki samozwańczego mera Sewastopola na okupowanym Krymie. 2020 roku Unia Europejska nałożyła na Mieniajłę osobiste sankcje w związku z otruciem Aleksieja Nawalnego.

Osobom objętym sankcjami nie wolno wjeżdżać do krajów UE, korzystać z tranzytu przez te kraje, ich majątek i fundusze w UE są zamrożone, obowiązuje zakaz udzielania im jakiejkolwiek pomocy ekonomicznej ze strony obywateli UE

Zobacz także: Ławrow wysłał sygnał do Zachodu. Rosja i Chiny ożywiają współpracę
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić