Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Jakie wykształcenie ma Janusz Korwin-Mikke? Będziecie zaskoczeni

177

Janusz Korwin-Mikke to jedna z najbarwniejszych postaci parlamentu i nestor polskiej polityki. Kontrowersyjny poseł wielokrotnie wzbudzał oburzenie opinii publicznej, wygłaszając różne tezy na temat kobiet czy wojny Rosji z Ukrainą. Okazuje się, że jego wykształcenie może być równie zaskakujące, co niektóre wygłaszanego publicznie słowa.

Jakie wykształcenie ma Janusz Korwin-Mikke? Będziecie zaskoczeni
Janusz Korwin-Mikke w przebraniu mówi o Kaukazie (AKPA, AKPA)

Korwin-Mikke pierwszy raz znalazł się w parlamencie w 1991 roku. Od tego czasu nie schodzi praktycznie z pierwszych stron gazet, co jakiś czas szokując swoimi wypowiedziami i zakładając kolejne partie. Do Sejmu po raz drugi polityk dostał się dopiero w 2019 roku.

Kontrowersyjny poseł Konfederacji często wypowiada się na tematy społeczne, finansowe, zdrowotne, a nawet analizuje stosunki międzynarodowe. Czy jego wykształcenie jest tożsame z tymi dziedzinami?

Janusz Korwin-Mikke to... filozof

81-letni parlamentarzysta z wykształcenia jest filozofem. Ukończył studia magisterskie na tym kierunku dość dawno, bo w 1967 roku.

Polityk studiował filozofię na Uniwersytecie Warszawskim, a konkretnie na Wydziale Filozofii. Nigdy nie pracował jednak w wyuczonym zawodzie.

Podkreślmy, że były szef i założyciel Unii Polityki Realnej, Kongresu Nowej Prawicy czy Partii KORWIN (przemianowanej na Nową Nadzieję) próbował też swoich sił w matematyce. W latach 1960-1968 studiował na Wydziale Matematyki UW. Był uczestnikiem protestów w marcu 1968 roku. Został wtedy aresztowany przez aparat bezpieczeństwa PRL.

Jaki zawód wykonuje poseł Konfederacji? W oficjalnych dokumentach Janusz Korwin-Mikke podaje, że jest publicystą. Tak też przedstawia się m.in. w rozmowach z dziennikarzami.

Dodajmy, że Janusz Korwin-Mikke kandyduje jako numer 1 na podwarszawskiej liście Konfederacji. Wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę, 15 października 2023 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić