Marcin Lewicki| 

Sikorski trolluje w TVN. Wspomina pocałunek Kaczyńskiego

72

Radosław Sikorski z sentymentem wspomina czas, gdy był Ministrem Obrony Narodowej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Na półce trzyma nawet zdjęcie z tego okresu. Szefowi PiS fotografia z tego okresu może się jednak nie spodobać!

Sikorski trolluje w TVN. Wspomina pocałunek Kaczyńskiego
Radosław Sikorski lubi wbijać szpilę Jarosławowi Kaczyńskiemu (TVN24)

W ostatnich wystąpieniach w TVN (m.in. w programie Kropka nad i) Radosław Sikorski pokazał się ze "zdjęciem" z czasów, gdy był członkiem rządu Prawa i Sprawiedliwości i jednym z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego.

Na fotografii widać, jak Kaczyński wita się z Sikorskim. Były premier i szef PiS zrobił to jednak w niefortunny sposób. Najpierw ówczesny premier pocałował rękę Anny Fotygi (wtedy minister spraw zagranicznych) i z rozpędu to samo zrobił prawie... Sikorskiemu.

Powitanie, które przeszło do historii polityki w Polsce

Powitanie członków rządu nagrały kamery, a wideo poszło w świat. Było zresztą parodiowane wtedy przez wielu satyryków w kraju.

Zobacz także: WAWEL?! może Wersal? WITAJ! Całuję rączki! Radek, niedobry TY- Kaczyński - KISS me królu IV RP

Wtedy Kaczyński był bardzo rozbawiony całą sytuacją i podziękował Sikorskiemu za szybkie odciągnięcie ręki. Do "pocałunku" nie doszło.

Trolling Sikorskiego natychmiast podchwycił Roman Giertych, który również był wtedy ministrem w rządzie Prawa i Sprawiedliwości (szef Ligi Polskich Rodzin odpowiadał za edukację).

Zobacz Jarku. To nieprawda, że Radek cię nie lubi. Nawet twoje zdjęcie postawił na półce - napisał na Twitterze Giertych.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rozbawieni Internauci, którzy skomentowali post Giertycha, śmieją się, że Sikorski musi mieć ogromny sentyment do czasów rządzenia z Jarosławem Kaczyńskim.

Przypomnijmy, że Roman Giertych został kandydatem Koalicji Obywatelskiej. Będzie kandydował do Sejmu w województwie świętokrzyskim. Co ciekawe, jego rywalem będzie właśnie Jarosław Kaczyński.

Z kolei Radosław Sikorski nie będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej w październikowych wyborach parlamentarnych.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić