Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Jan Duda szczerze o swoim synu. Ojciec chwali prezydenta

159
Podziel się:

Jan Tadeusz Duda jest przewodniczącym sejmiku małopolskiego oraz przede wszystkim ojcem Andrzeja Dudy. W rozmowie z "Super Expressem" wypowiedział się m.in na temat dalszej kariery syna.

Jan Duda szczerze o swoim synu. Ojciec chwali prezydenta
Jan Duda i Andrzej Duda (PAP)

Pierwsza, trwająca pięć lat, kadencja prezydencka Andrzeja Dudy rozpoczęła się 6 sierpnia 2015 z chwilą złożenia przysięgi przed Zgromadzeniem Narodowym. Rok temu, już w czasie pandemii koronawirusa odbyły się kolejne wybory, w których Duda w drugiej turze minimalnie pokonał Rafała Trzaskowskiego.

Zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej, prezydent może piastować swoją funkcję maksymalnie przez dwie kadencje. Jest już pewne, że Andrzej Duda w 2025 roku odejdzie z Pałacu Prezydenckiego. Co potem? Jego ojciec Jan Tadeusz Duda podkreśla, że jego syn ma talent dyplomatyczny.

Uważam, że prezydent ma talenty i zdolności, by zostać dyplomatą, ale nie mnie to oceniać. To są zbyt zawiłe sprawy - mówi w rozmowie z "Super Expressem".

Duda nie podpisał lex TVN. Ojciec chwali syna

Przypomnijmy, że prezydent Andrzej Duda nie zdecydował się na podpisanie ani odesłanie do Trybunału Konstytucyjnego nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji popularnie zwanej lex TVN.

To jest nasz wspólny pogląd na sprawę od dawna. Zawsze najbardziej przeszkadza człowiekowi brak swobody wypowiedzi. Ma się dużo lepsze samopoczucie jak swoboda ta jest, niż jak jej nie ma. Ja chętnie słucham wszystkich rozgłośni i cieszę się, że jest wielość informacji, że każdy może usłyszeć kogoś, kto mówi rzeczy złe oraz że jest przekaz rządowy, to jest bardzo obywatelskie i to kształtuje świadomość społeczną - tłumaczy.

Sejm może weto prezydenta odrzucić większością kwalifikowaną 3/5 głosów w obecności połowy ustawowej liczby posłów. Przy obecnym układzie sił w Sejmie wydaje się to jednak niemożliwe.

Zobacz także: Dwa miliony Polaków żyje w skrajnej biedzie. "My się na to godzimy"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(159)
Nshdhdh
6 miesięcy temu
A największym jego talentem jest służalczość czego pewnie nauczył go jego mentor polityki kaczyński heh ale czy w dyplomacji to będzie uzyteczne,ale tutaj poprę słowa jego ojca są to sprawy skomplikowane hehe
Jdjfjfj
6 miesięcy temu
Szczególnie talenty dyplomaty sie potwierdziły jak podpisywał na stojąco papiery dla amerykanòw heh następnym razem może na kolanach podpisze hehe
Lolo
6 miesięcy temu
Fajni tacy nie za mądrzy ... dom starców i toszek dobre miejsce
Von
6 miesięcy temu
Polacy nie zapomną nie podpisanej ustawy
Talent
6 miesięcy temu
Dyplomatyczny? A w jakim języku ?
suweren
6 miesięcy temu
Obaj to plaga i kompromitacja.
BędąSiedzieć
6 miesięcy temu
Te wszystkie PISowskie Oligarchy którym wydaje się że mogą okradać nasz biedny kraj.
Mnm
6 miesięcy temu
Tego nikt się nie spodziewał ! Ojciec chwali syna . Co za dziwna rzecz . Co innego ze powodów do chwalenia go nie ma . No ale miłość rodzicielska jest ślepa o syn podobny do ojca ., a ojciec do syna . Obaj maja talent jeden do podpisywania wszystkiego o czwartej nad ranem , a drugi do robienia kariery na plecach syna . Taka rodzinka .
Toja
6 miesięcy temu
Talent dyplomatyczny??? Widać zdecydowanie ze inteligencja jest zależna od genów. Ojcu brakuje i synowi też.
Emigrant
6 miesięcy temu
Talent dyplomatyczny... Tak, już nie można Polski skłócić z żadnym krajem (no może Wegry). Doprowadził do tego Duda wraz z PiS. A jego przemówienia z okazji uroczystości i nie tylko lubię oglądać. Powie trzy, cztery słowa i zaraz potem robi dramatyczną przerwę kiwając głową na potwierdzenie swoich słów (przypomina mi to pieski z ruchomą głową modne w latach 80-tych w samochodach).
lel
6 miesięcy temu
az dziwne ze papa nie siedzial w komisji smolenskiej, taki z niego naukowiec
sok
6 miesięcy temu
Miłość jest ślepa. Duda pójdzie prosto do więzienia, na trzy lata.
popiel
6 miesięcy temu
patyki znajduje lepiej niż mój pies
JA
6 miesięcy temu
Był Waszczykowski, była Fotyga, Duda ma ogromny potencjał by zostać wybitnym DYPLOMATOŁEM.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić