aktualizacja 

Jan Duda szczerze o swoim synu. Ojciec chwali prezydenta

196

Jan Tadeusz Duda jest przewodniczącym sejmiku małopolskiego oraz przede wszystkim ojcem Andrzeja Dudy. W rozmowie z "Super Expressem" wypowiedział się m.in na temat dalszej kariery syna.

Jan Duda szczerze o swoim synu. Ojciec chwali prezydenta
Jan Duda i Andrzej Duda (PAP)

Pierwsza, trwająca pięć lat, kadencja prezydencka Andrzeja Dudy rozpoczęła się 6 sierpnia 2015 z chwilą złożenia przysięgi przed Zgromadzeniem Narodowym. Rok temu, już w czasie pandemii koronawirusa odbyły się kolejne wybory, w których Duda w drugiej turze minimalnie pokonał Rafała Trzaskowskiego.

Zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej, prezydent może piastować swoją funkcję maksymalnie przez dwie kadencje. Jest już pewne, że Andrzej Duda w 2025 roku odejdzie z Pałacu Prezydenckiego. Co potem? Jego ojciec Jan Tadeusz Duda podkreśla, że jego syn ma talent dyplomatyczny.

Uważam, że prezydent ma talenty i zdolności, by zostać dyplomatą, ale nie mnie to oceniać. To są zbyt zawiłe sprawy - mówi w rozmowie z "Super Expressem".

Duda nie podpisał lex TVN. Ojciec chwali syna

Przypomnijmy, że prezydent Andrzej Duda nie zdecydował się na podpisanie ani odesłanie do Trybunału Konstytucyjnego nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji popularnie zwanej lex TVN.

To jest nasz wspólny pogląd na sprawę od dawna. Zawsze najbardziej przeszkadza człowiekowi brak swobody wypowiedzi. Ma się dużo lepsze samopoczucie jak swoboda ta jest, niż jak jej nie ma. Ja chętnie słucham wszystkich rozgłośni i cieszę się, że jest wielość informacji, że każdy może usłyszeć kogoś, kto mówi rzeczy złe oraz że jest przekaz rządowy, to jest bardzo obywatelskie i to kształtuje świadomość społeczną - tłumaczy.

Sejm może weto prezydenta odrzucić większością kwalifikowaną 3/5 głosów w obecności połowy ustawowej liczby posłów. Przy obecnym układzie sił w Sejmie wydaje się to jednak niemożliwe.

Zobacz także: Dwa miliony Polaków żyje w skrajnej biedzie. "My się na to godzimy"
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić