Jędraszewski pojechał do Niemiec i prawił o aborcji. "Sączy się kłamstwo"

134

Abp Marek Jędraszewski wybrał się wizytą do Niemiec, aby udzielić młodzieży bierzmowania i wygłosić katechezę na temat aborcji. Metropolita krakowski podkreślił, że każde życie jest święte. – W ostatnich czasach z różnych środowisk sączy się nam kłamstwo na ten temat – ocenił.

Jędraszewski pojechał do Niemiec i prawił o aborcji. "Sączy się kłamstwo"
Arcybiskup Marek Jędraszewski mówił w Dortmundzie na temat ochrony życia nienarodzonego (Getty Images)

Abp Jędraszewski odwiedził parafię św. Anny Polskiej Misji Katolickiej w Dortmundzie. Udzielił zebranej młodzieży bierzmowania. Podczas homilii odniósł się także do trwającej w Polsce dyskusji na temat aborcji.

Nieustannie, a zwłaszcza w ostatnich czasach, sączy się nam z różnego rodzaju środowisk kłamstwo na temat życia – podkreślił.

Abp Jędraszewski z wizytą w Dortmundzie. "Życie jest święte"

Metropolita krakowski zwrócił uwagę, że Chrystus zmartwychwstał, stając się zwycięzcą śmierci, grzechu i szatana. Dodał, że należy dbać o każde życie, także nienarodzone.

Ono jest święte, to najwspanialszy dar jakim mógł nas Bóg obdarzyć – stwierdził Jędraszewski.

Arcybiskup ocenił także, że kwestia ochrony życia powinna być bliska wszystkim ludziom wierzącym. Podkreślił, że tego wymaga wierność Dekalogowi.

W piąte przykazanie jest wpisana także solidarność we wzajemnym zatroskaniu o życie i wspieranie, okazywanie niezbędnej pomocy, by inni mogli żyć możliwie długo i godnie – powiedział.

"Sprzeniewierzenie Chrystusowi". Jędraszewski ostro na temat ochrony życia

Arcybiskup mówił również, że Kościół głosi Ewangelię życia od ponad dwóch tysięcy lat, niezależnie od okoliczności. Ocenił, że wierni powinni również czynnie brać w tym udział.

Kto nie głosi prawdy o ochronie życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci, ten sprzeniewierza się Chrystusowi, który nazwał samego siebie życiem – zaznaczył.

Obejrzyj także: Abp. Marek Jędraszewski "postradał rozum"? Reakcja Katarzyny Lubnauer

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić