Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Jędraszewski w swoim żywiole. Ostre słowa o gender

76
Podziel się:

Nie milkną echa odrzucenia przez radnych z Zakopanego ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej. Teraz głos na ten temat zabrał arcybiskup Marek Jędraszewski. Pochwalił powiat tatrzański za to, że "potrafił oprzeć się naciskom płynącym z Europy".

Jędraszewski w swoim żywiole. Ostre słowa o gender
Arcybiskup Marek Jędraszewski mówił o ustawie antyprzemocowej i "ideologii gender" (Getty Images)

Zakopiańscy radni zdecydowali ostatnio, że oficjalnym patronem powiatu tatrzańskiego zostanie Jan Paweł II. Z tej okazji zorganizowano uroczystość w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Przewodniczący mszy św. arcybiskup Marek Jędraszewski zauważył, że motywów dla nadania patronatu polskiego papieża powiatowi tatrzańskiemu było wiele.

To między innymi osobiste umiłowanie Tatr i Podhala przez Karola Wojtyłę. Ale jednym z najbardziej istotnych argumentów było to, że powiat tatrzański potrafił oprzeć się naciskom płynącym z Europy i nie przyjął tzw. ustawy przemocowej – podkreślił metropolita krakowski.

Arcybiskup chwali powiat tatrzański. "Nie dopuściliście, by tylnymi drzwiami wkroczyła ideologia gender"

Liturgia była sprawowana przy tym samym ołtarzu, przy którym Jan Paweł II odprawiał mszę dokładnie 24 lata temu przed Wielką Krokwią. Arcybiskup Jędraszewski zaznaczył, że decyzja radnych Zakopanego jest "dbaniem o właściwe życie w ramach rodzin i całej społeczności". Dodał, że pomaga ona w "szerzeniu wzajemnego szacunku, pomocy i solidarności".

Z drugiej strony nie dopuszcza także, żeby tylnymi drzwiami mogła wkroczyć tutaj ideologia gender – ocenił abp. Jędraszewski.

Arcybiskup Jędraszewski o "geniuszu kobiety". "Trzeba ratować resztki sumienia i poczucia odpowiedzialności"

Arcybiskup przypomniał też hołd górali złożony Janowi Pawłowi II w Zakopanem pod Krokwią 6 czerwca 1997. Ojciec święty beatyfikował wówczas siostrę Marię Bernardynę Jabłońską i siostrę Marię Karłowską. Liturgię poświęcił "geniuszowi kobiety".

Trzeba wracać do geniuszu kobiety po to, by ratować u niektórych choćby resztki sumienia i poczucia odpowiedzialności za życie najbardziej bezbronnych i najbardziej niewinnych – mówił abp Jędraszewski.

Obejrzyj także: Abp Jędraszewski przesadził? "Pogrąża Kościół Katolicki"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(76)
Lolo
rok temu
Jak się macie lawendziarze?
Biblijny
rok temu
Abp Jedraszewski to idiota, wyksztalcony idiota.Bazuje na slepo wierzacych,a to już wyzysk który jest karalny.Slepa wiara to brak wiary.Biblia nie każe tworzyc podobizn Boga,Jezusa,Swietych, a glupcy zarzadzajacy Polskim Kosciolem ak Komunisci Leninowi buduja pomniki.Niby to na chwała Bogu, czy naprawde?a moze po to aby wyłudzić pieniadze od biedujacych Babć i dziadków aby ich okrasc w imię Wiary,Boga.Jedraszewski niech się rozliczy ze zgwalconych i wykorzystanych Dzieci przez Polski Kościół
Violeta
rok temu
Tak mądry kapłan, jak cała kato-prawica, siejąca antynaukowy bełkot, nacjonalizm, ksenofobię i homofobię. Tą chorą ideologię kato-nacjonalistyczną należy jak najszybciej zdelegalizować !
Obserwator
rok temu
Fatalny jegomość.
Obserwator
rok temu
Fatalny typ.
Obserwator
rok temu
Fatalny typ.
Gość
rok temu
Arcybiskup ma rację wsciekle lewaki i puszczalxkie panny nie mają prawa narzucać wieksxości swoich zaściankowych poglądów. Puszczalskie niech zachowają wstrzemięźliwość i nie będzie problemu.
Yancio Wódnik
rok temu
Jest taki wiersz Tuwima pt. "Pycha". Kiedyś czytałem synowi, a dziś przypomina mi się zawsze gdy widzę Jędraszewskiego i słucham jego hejterskich homilii
aza
rok temu
Im głośniej mówi o gender tym bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że robi to by odwrócić uwagę od pedofilii i homoseksualizmu księży!!
Gosc
rok temu
Ostre ? Tylko dlatego ze prawdziwe?ciemnota? Czyżby ? Czy postępem jest rozkładanie nóg przy byle okazji skrobanie się bo brak odpowiedzialności kazirodztwo przygotowywanie ludzi do gwałtów …. To postęp wg zgniłych lewaków .
Prawda
rok temu
Brawo Podhale
tragedia
rok temu
gada bo wie że ciemnoty u polaczków od groma to i mają poparcie
gość
rok temu
Bardzo mądry kapłan .
raf-pn
rok temu
Generalnie to jestem zaskoczony jego postawa. Kiedy Jedraszewski był w Poznaniu ,gdzie został wyswięcony przez Paetza a nastepnie wiele lat mu słuzył to jak przyjeżdżali z Watykanu wysłaniccy żeby tego molestanta i zboczeńca Paetza wyhamowac w jego zabawach to Jedraszewski jezdił po całej diecezji zeby zbierac listy poparcia dla swojego szefa. Skad więc ta zmiana , kiedys popierał a teraz nie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić