Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Jędraszewski w swoim żywiole. Ostre słowa o gender

76
Podziel się

Nie milkną echa odrzucenia przez radnych z Zakopanego ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej. Teraz głos na ten temat zabrał arcybiskup Marek Jędraszewski. Pochwalił powiat tatrzański za to, że "potrafił oprzeć się naciskom płynącym z Europy".

Jędraszewski w swoim żywiole. Ostre słowa o gender
Arcybiskup Marek Jędraszewski mówił o ustawie antyprzemocowej i "ideologii gender" (Getty Images)
bETaQSad

Zakopiańscy radni zdecydowali ostatnio, że oficjalnym patronem powiatu tatrzańskiego zostanie Jan Paweł II. Z tej okazji zorganizowano uroczystość w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Przewodniczący mszy św. arcybiskup Marek Jędraszewski zauważył, że motywów dla nadania patronatu polskiego papieża powiatowi tatrzańskiemu było wiele.

To między innymi osobiste umiłowanie Tatr i Podhala przez Karola Wojtyłę. Ale jednym z najbardziej istotnych argumentów było to, że powiat tatrzański potrafił oprzeć się naciskom płynącym z Europy i nie przyjął tzw. ustawy przemocowej – podkreślił metropolita krakowski.
bETaQSaf

Arcybiskup chwali powiat tatrzański. "Nie dopuściliście, by tylnymi drzwiami wkroczyła ideologia gender"

Liturgia była sprawowana przy tym samym ołtarzu, przy którym Jan Paweł II odprawiał mszę dokładnie 24 lata temu przed Wielką Krokwią. Arcybiskup Jędraszewski zaznaczył, że decyzja radnych Zakopanego jest "dbaniem o właściwe życie w ramach rodzin i całej społeczności". Dodał, że pomaga ona w "szerzeniu wzajemnego szacunku, pomocy i solidarności".

Z drugiej strony nie dopuszcza także, żeby tylnymi drzwiami mogła wkroczyć tutaj ideologia gender – ocenił abp. Jędraszewski.
bETaQSal

Arcybiskup Jędraszewski o "geniuszu kobiety". "Trzeba ratować resztki sumienia i poczucia odpowiedzialności"

Arcybiskup przypomniał też hołd górali złożony Janowi Pawłowi II w Zakopanem pod Krokwią 6 czerwca 1997. Ojciec święty beatyfikował wówczas siostrę Marię Bernardynę Jabłońską i siostrę Marię Karłowską. Liturgię poświęcił "geniuszowi kobiety".

Trzeba wracać do geniuszu kobiety po to, by ratować u niektórych choćby resztki sumienia i poczucia odpowiedzialności za życie najbardziej bezbronnych i najbardziej niewinnych – mówił abp Jędraszewski.
bETaQSam

Obejrzyj także: Abp Jędraszewski przesadził? "Pogrąża Kościół Katolicki"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETaQSaG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(76)
Lolo
6 miesięcy temu
Jak się macie lawendziarze?
Biblijny
6 miesięcy temu
Abp Jedraszewski to idiota, wyksztalcony idiota.Bazuje na slepo wierzacych,a to już wyzysk który jest karalny.Slepa wiara to brak wiary.Biblia nie każe tworzyc podobizn Boga,Jezusa,Swietych, a glupcy zarzadzajacy Polskim Kosciolem ak Komunisci Leninowi buduja pomniki.Niby to na chwała Bogu, czy naprawde?a moze po to aby wyłudzić pieniadze od biedujacych Babć i dziadków aby ich okrasc w imię Wiary,Boga.Jedraszewski niech się rozliczy ze zgwalconych i wykorzystanych Dzieci przez Polski Kościół
Violeta
6 miesięcy temu
Tak mądry kapłan, jak cała kato-prawica, siejąca antynaukowy bełkot, nacjonalizm, ksenofobię i homofobię. Tą chorą ideologię kato-nacjonalistyczną należy jak najszybciej zdelegalizować !
bETaQSaH
Obserwator
6 miesięcy temu
Fatalny jegomość.
Obserwator
6 miesięcy temu
Fatalny typ.
Obserwator
6 miesięcy temu
Fatalny typ.
Gość
6 miesięcy temu
Arcybiskup ma rację wsciekle lewaki i puszczalxkie panny nie mają prawa narzucać wieksxości swoich zaściankowych poglądów. Puszczalskie niech zachowają wstrzemięźliwość i nie będzie problemu.
Yancio Wódnik
6 miesięcy temu
Jest taki wiersz Tuwima pt. "Pycha". Kiedyś czytałem synowi, a dziś przypomina mi się zawsze gdy widzę Jędraszewskiego i słucham jego hejterskich homilii
aza
6 miesięcy temu
Im głośniej mówi o gender tym bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że robi to by odwrócić uwagę od pedofilii i homoseksualizmu księży!!
Gosc
6 miesięcy temu
Ostre ? Tylko dlatego ze prawdziwe?ciemnota? Czyżby ? Czy postępem jest rozkładanie nóg przy byle okazji skrobanie się bo brak odpowiedzialności kazirodztwo przygotowywanie ludzi do gwałtów …. To postęp wg zgniłych lewaków .
Prawda
6 miesięcy temu
Brawo Podhale
tragedia
6 miesięcy temu
gada bo wie że ciemnoty u polaczków od groma to i mają poparcie
gość
6 miesięcy temu
Bardzo mądry kapłan .
bETaQSaz
raf-pn
6 miesięcy temu
Generalnie to jestem zaskoczony jego postawa. Kiedy Jedraszewski był w Poznaniu ,gdzie został wyswięcony przez Paetza a nastepnie wiele lat mu słuzył to jak przyjeżdżali z Watykanu wysłaniccy żeby tego molestanta i zboczeńca Paetza wyhamowac w jego zabawach to Jedraszewski jezdił po całej diecezji zeby zbierac listy poparcia dla swojego szefa. Skad więc ta zmiana , kiedys popierał a teraz nie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić