Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MMC
|

Uczniowie masowo rezygnują z lekcji religii. Jędraszewski pociesza katechetów

572
Podziel się:

Polscy licealiści coraz liczniej rezygnują z uczestnictwa w lekcjach. Abp Marek Jędraszewski zna powód takiej kolei rzeczy i pociesza katechetów.

Uczniowie masowo rezygnują z lekcji religii. Jędraszewski pociesza katechetów
Zdjęcie obrazowe. (Pixabay)

Uczniowie szkół licealnych coraz częściej decydują się na rezygnację z lekcji religii. Z ankiety przeprowadzonej przez Lewicę wynika, że w Krakowie blisko połowa licealistów nie chodzi już na katechezę.

Cztery lata temu w XLIII LO w katechezie nie uczestniczyło 6 proc. uczniów, w obecnym roku szkolnym jest ich 60 proc. W 2017 roku w XIII LO z chodzenia na religię zrezygnowało 25 proc. młodych, dziś jest ich 30 proc. W X LO ich liczba wzrosła z 30 do 51 proc. - informuje małopolska "Gazeta Wyborcza"

Sytuację skomentował abp Marek Jędraszewski. Na łamach czasopisma "Niedziela" pocieszył katechetów, że po powrocie do nauki zdalnej, uczniowie mogą zatęsknić za katechezą. Zaapelował, by nauczyciele religii się nie lękali i nie tracili nadziei.

Nie lękajcie się, jest jeszcze Pan Bóg nad nami - zwrócił się w czasopiśmie "Niedziela" abp Marek Jędraszewski do katechetów.
Zobacz także: Ksiądz mówił podczas komunii o klapsach. Dr Piotrowska i o. Gużyński komentują
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(572)
masakra
4 miesiące temu
głowami kapłanów i zakonnic wybrukowana będzie droga do "piekła" - droga dla niewiernych
masakra
4 miesiące temu
Deklaracja co do wiary i odpowiednio wolne i podatki . Dlaczego niewierni wyprawiają wigilia lub wielkanoc? z pryzwyczajenia? czy głupio się przyznać?
Antykleryk
8 miesięcy temu
Jeżeli "Człowiek został stworzony na podobieństwo Boga" to nie po to żeby ciągle prosił o wybaczenie, padał na twarz i chodził na kolanach przed jakimś w śmieszny strój ubranym Watykanczykiem.
3333
8 miesięcy temu
Internet budzi większe zainteresowanie niż religia. Religia uczy odpowiedzialności a w internecie można błysnąć chamstwem całkiem anonimowo. A do tego cieszą się, nienawidzący chrześcijan, rabini i imamowie. Nie ma sprawy, wrócą do wiary jak im los dopiecze. Bo kiedy trwoga to zwraca się z prośbą do Boga
Robcio
8 miesięcy temu
Gdyby nie ten Krzyż to dzisiaj nie miał byś nic do powiedzenia. A oczyszczenie prawdziwego Kościoła musi przyjść czy to ksiądz czy świecki odsiew będzie.I jeszcze coś dla pokrzepienia dusz Prawda nie przeminie szatan już tą walkę Przegrał JEZUS ZMARCHWYSTAŁ pokonał śmierć Bóg dał nam wolną wolę to od nas zależy gdzie dotrzemy na końcu drogi, to nie czarny
Burleska
8 miesięcy temu
Kościół już sam nie wie, co zrobić, aby zapewnić zastępowalność pokoleń swoich wyznawców. Starsze pokolenie wymiera, a młodzi mają gdzieś krzyżacko-żydowskie puste rytuały? Przyjdzie nienauczonym normalnej pracy darmozjadom w sukienkach zmienić zawód. Jak żyć? Koniec świata dla pasożytów krzyżackich. Koniec niewoli krzyżowców. Może doczekamy się w końcu powrotu naszych prasłowiańskich bogów: Peruna, Welesa czy Radogosta. Mieliśmy tylu wspaniałych bogów, a krzyżacka mafia nam ich wszystkich zniszczyła i wypaliła nawet ich imiona w naszej świadomości. Ale zbliża się czas upadku wiary fałszywej, pedofilskie i krzyżackiej, a nadchodzi odrodzenie w wierze słowiańskiej. W końcu wstaniemy z kolan, zrzucimy jarzmo niewolniczej wiary i zaczniemy cieszyć się życiem razem z naszymi bogami w jedności z naturą i swoimi potrzebami. W końcu będziemy się do siebie uśmiechać i cieszyć sobą nawzajem.
pl.
8 miesięcy temu
jedraszewski Bog jest z nami katolikami a napewno nie z ze spasionymi biskupami
lysy1972bb
8 miesięcy temu
Mają swoje budynki to niech tam robią to swoje czary mary!!!!Won z krzyżami i lekcjami religii z przestrzeni publicznej!!!!!!
Zniesmaczony
8 miesięcy temu
Pan Jędraszewski zna prawdziwą przyczynę exodusu młodzieży z nauki religii??? Naprawdę zna??? To czemu jej szczerze nie wyjawi??? Naprawdę zna???
Ateista
8 miesięcy temu
Najbardziej obłudni ludzie, czyli bigoci, sa ludzie praktykujący, chodzący oczywiście i obowiązkowo do kosciółka na msze, a po wyjściu z kościółka są podli, zawistni, krzywdzący bliźniego, po prostu obłudnicy i taka jest prawda.
Robcio
8 miesięcy temu
Prawdziwy katolik stosuje się do10 ciu przykazań nie kradnie nie zabija miłuje bliźniego to za co zamykać?
Fakty
8 miesięcy temu
Polacy chcą religii Polskiej a nie żydowskiej
Robcio
8 miesięcy temu
Tobie żal ludzi wierzących, że ich sensem jest wiara w Jezusa naszego Zbawiciela. A nam Katolikom żal że są niedowiarki, że możecie tak bagatelizować Słowo Boże. Skoro wy możecie nas obrażać i nasze uczucia, to nam wolno się za was modlić może choć jedna dusza zostanie wyrwana z piekła. Nam katolikom zależy byśmy wszyscy wy i my spotkali się po Bożej stronie.
perun
8 miesięcy temu
Modlenie się do trupa na krzyżu i wmawianie sobie że on został zabity za nasze grzechy to jakis masochinizm. Obłędem jest wierzyć w to płacić obcym ludziom za wiarę. Szczyt masochinizmun i obłudy nazywa się to Kościół katolicki A ofiary tego czegoś to KATOLICY. Pozdrawiam wszystkich
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić