Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Zanim dzieci pójdą do szkoły. Jędraszewski apeluje do rodziców

550
Podziel się

Arcybiskup Marek Jędraszewski wygłosił w niedzielę kazanie dla dzieci w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Metropolita krakowski zachęcał rodziców, aby często błogosławili swoje pociechy, kreśląc znak krzyża na ich czołach.

Zanim dzieci pójdą do szkoły. Jędraszewski apeluje do rodziców
Abp Marek Jędraszewski zwrócił się do rodziców z apelem (Getty Images)
bEUqvXkR

Abp Marek Jędraszewski w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie rozmawiał z dziećmi o Trójcy Świętej. Wskazał na znak krzyża, którym rozpoczynana jest każda modlitwa i w którym wymienia się wszystkie Osoby Trójcy.

Bóg jest miłością, dlatego że Trzy Boże Osoby kochają ludzi - mówił arcybiskup cytowany przez serwis Archidiecezji Krakowskiej.
bEUqvXkT

Abp Jędraszewski zachęca do błogosławienia dzieci

W trakcie mszy arcybiskup poprosił rodziców, by pobłogosławili swoje dzieci, czyniąc na ich czołach znak krzyża. Metropolita krakowski zachęcał ich, by robili to często np. kiedy dzieci idą spać czy wychodzą do szkoły.

Niech idą z waszym błogosławieństwem, które jest przedłużeniem miłości, którą ma Bóg w Trójcy Świętej Jedyny do wszystkich ludzi, ale zwłaszcza do dzieci, bo Pan Bóg dzieci kocha w sposób szczególny - podkreślał.
bEUqvXkZ

Arcybiskup Jędraszewski podczas liturgii pobłogosławił również 17 nowych ministrantów z sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

Zobacz także: Tajemnice fatimskie. Pięć nieznanych faktów o objawieniach w Fatimie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUqvXlu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(550)
Pershing
2 miesiące temu
Ja tam zdecydowanie wolę moje dzieci przytulić dając im jednoznacznie znak że je kocham, stawianie krzyżyków kojarzy mi się z czasami sprzed 100 lat z opowieści mojej babci kiedy to do rodzica mówiło się per "Wy" lub Pani Matko a przed oschłym ojcem przede wszystkim odczuwano lęk bo można było dostać od niego baty za byle przewinienie.....
emeryt
2 miesiące temu
Jedno pytanie Jędraszewski , czy Bo dał nam ewangelię ? Jeżeli tak to kiedy i gdzie i komu ? Gdzie się z tym kimś spotkał osobiście ? Czekam na odpowiedź ! Wypowiedz się przed narodem na ten temat i udowodnij !
Jaruś
2 miesiące temu
A wy macie chyba kreślony znak kółka na czole !
bEUqvXlv
ccc
6 miesięcy temu
ciężko teraz o prawdziwego księdza,wszystko poszło na tace
vikary
6 miesięcy temu
jedyny ratunek dla chrzescijanstwa w polsce, to, jesienna wizyta grabarzy KK w Watykanie, i wyrzucenie calego episkopatu w niebyt przez Papierza, oczywiscie pozbawienie praw koscielnych,naprawienie krzywd, zaplata rekonpensat, sa w Polsce kaplani ktorzy wezma na barki odbudowe KK, musza sie postawic i skutecznie zwalczyc lawendowa mafie
Herezja
6 miesięcy temu
Fantazjować nie grzech. Przypuśćmy , że panu Bogu spodobało by się zesłać swojego syna też narodowi wybranemu czyli Polakom np. w siedemnastym wieku. Urodziła by go zapewne chłopka pańszczyźniana np. w Pcimiu a zabili magnaci i szlachta roznosząc go na szablach. Ciekaw jestem jak by się w tej sytuacji zachowywał abp. Jędraszewski , jak by błogosławił swoje owieczki, co by zalecał dzieciom przed snem?
ewa
6 miesięcy temu
panie przebieraniec, poza tym czuje sie pan dobrze? lecz sie pan, byle predko
Krzysiek
6 miesięcy temu
Gdyby wszyscy kapłani byli wierni Bogu jak ów ksiądz. Skąd w Was niewierzący tyle zainteresowania. Czy jakkolwiek publicznie tzn. do Was to kierował? Do nas wierzących to mówił. Sam artykułu nie napisał. Prawda w oczy kole co?
tolerancyjny
6 miesięcy temu
Niby facet dorosły, wykształcony ale tych bzdur nie sposób słuchać, a co dopiero zrozumieć. Jakie kadzidełko mu tak szkodzi.
Maryoosh
6 miesięcy temu
Powiedzcie mi proszę: czym to się różni od magii? Wykonać odpowiedni gest, wypowiedzieć odpowiednie słowa... To po prostu magiczne zaklęcie! Katolicy tak bardzo krytykują talizmany, przesądy, praktyki okultystyczne itp., a ja wciąż nie widzę żadnej istotowej różnicy. Znaki i słowa co prawda się różnią, ale zasada działania przecież ta sama.
ewa
6 miesięcy temu
a przed siku?
Jacek
6 miesięcy temu
Niezwykłe, niewielu komentujących odniosło się do treści artykułu, większość pisze nie na temat, ciekawe co się dzieje z umiejętnością czytania ze zrozumieniem...
Ludziska
6 miesięcy temu
Jeśli to uchroni moje dziecko przed jędza-szewskim to czemu by nie spróbować?
bEUqvXln
Shatan
6 miesięcy temu
Ten facet ma tak przyjemny wyraz twarzy, że aż skręca.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić