Wróć na
Jacek Dyrdak
|
aktualizacja

Oburzenie w Szkocji. Szejk jednym z największych beneficjentów dopłat z UE

172
Podziel się

Dysponujący olbrzymim majątkiem emir Dubaju otrzymał spore dofinansowanie z Unii Europejskiej. Sprawa wywołuje oburzenie w Szkocji, gdzie szejk Muhammad ma swoje posiadłości.

Oburzenie w Szkocji. Szejk jednym z największych beneficjentów dopłat z UE
(Getty Images, Francois Nel)
bCZNHkKZ

Emir Dubaju, a jednocześnie premier i wiceprezydent Zjednoczonych Emiratów Arabskich, miał otrzymać w 2019 r. od UE setki tysięcy funtów. Na swoją posiadłość w Wester Ross miał dostać ponad 80 tys. funtów z unijnych pieniędzy, a na hodowlę koni wyścigowych na obrzeżach Newmarket ponad 316 tys. funtów – ujawnił tygodnik "Sunday Post".

Majątek szejka szacuje się na 2 miliardy funtów. Mimo że dysponuje tak dużymi środkami, szejk Muhammad był jednym z największych w Wielkiej Brytanii beneficjentów unijnych dopłat rolniczych – pisze tygodnik.

Dopłaty rolne powinny iść na dobro publiczne i na tych, którzy ich potrzebują – komentuje Andy Wightman, szkocki parlamentarzysta, członek Partii Zielonych.
bCZNHkLb

"Byłam arabską stewardessą". Polka nie była jedyną wykorzystywaną kobietą

Dodaje, że "nie sądzi, aby szejk Muhammad potrzebował tych pieniędzy". Firma Smech Management, z którą powiązany jest szejk, sprawy nie komentuje.

To, że szejk dostał tak wysokie dopłaty, wynika m.in. z tego, jak dużą powierzchnię zajmują jego tereny. Wysokość dopłat UE częściowo opiera się na wielkości posiadanego gruntu. Brytyjski Departament Środowiska, Żywności i Spraw Wsi zapowiadał, że po brexicie odejdzie od "przestarzałego" systemu UE do systemu "bardziej sprawiedliwego, nagradzającego naszych ciężko pracujących rolników".

bCZNHkLh

Kontrowersyjny szejk. Kazał porwać córkę, druga była torturowana

Za szejkiem Muhammadem od dłuższego czasu ciągną się kontrowersje. W 2000 roku miał zlecić porwanie swojej córki z Cambridge, kiedy ta oznajmiła, że nie chce wracać do domu. Drugą córkę miał zmusić do powrotu, gdy w 2018 r. próbowała uciec z kraju na prywatnym jachcie. Po schwytaniu córka szejka miała być torturowana.

W 2019 r. żona szejka uciekła z dziećmi do Londynu. Brytyjskim mediom opowiadała, że były mąż wielokrotnie groził, że porwie ją i ich dzieci.

bCZNHkLC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(172)
BBW
4 miesiące temu
Niemcy i Francja sprzedały Europę arabom. Taka jest prawda.
bike
4 miesiące temu
To samo jest z założycielami UE, to oni dostają najwyższe dofinansowanie
Zgrzyt
4 miesiące temu
Mam małorolną rodzinę na wsi i widzę do czego to zmierza. "Dziadkowie w grobach się przewracają". Plan UE: systematycznie zniszczyć drobne gospodarstwa, później całkowicie zawładnąć rynkami żywności i jej cenami. Ludzie się rozleniwili. Dopłaty biorą, a ziemię na czarno innym wynajmują. Udają miasto, trawniki zamiast grządek, kur absolutnie bo zasrają posesję i kto bu tam jeszcze z zapachem i świńskim gnojem się użerał? Podjazd z brukowych puzli i jakieś audi albo vieśwagen z Germani i już się jest "panem pełną gębą".A jak jeszcze w pobliżu jest miasto - to już "Eldorado"! Do roboty tam jakiejkolwiek, podatek malutki z KRUS i żyć nie umierać! No i gromadkę dzieci trzeba mieć, żeby do skarpety z 500+ dodatkowo odłożyć. Ludzka krótkowzroczność i destrukcja polskiego, prawdziwego rolnictwa. Taka ludzka natura, chytrość, lenistwo, a u nas jeszcze leczenie kompleksów po wiekowej nędzy.A myślenie boli! (nie tylko przeciętnych obywateli, ale również "naszych" pOSŁÓW i delegowanych euroOSŁÓW).Dobranoc
bCZNHkLD
Dzanusz
4 miesiące temu
Ziemia jest okrągła i wiedzą o tym szejkowie. Widzieliście szejka w Australii albo Chinach? Tam ich sukienki spadły by mi na turbany i święcili by klejnotami. To właśnie dlatego tak prą do Europy.
Gosc
4 miesiące temu
I jak to ma się nie rozsypac?! UE to trup! Lewacy, niejasne interesy, poprawność polityczna ,podwójne standardy, obłuda i hipokryzja i oto skutek. Biedni będą nadal biednymi A bogaci.
Najnowsze komentarze (172)
Ewa
3 miesiące temu
William Waless się w grobie przewraca.
polo
3 miesiące temu
No to w przyszłości w słabej Europie wybuchnie znowu wojna światowa.
Tusk-stocznia
4 miesiące temu
To ten szeik, który "kupił" od Tuska stocznię....:)))))????
Takie życie.
4 miesiące temu
Szejk tyle a ile z tego urzędnik pod stołem ,za to ,że dał ??
kolopo
4 miesiące temu
NO TO PO TYM WYCHODZI ZE TEN SZEJU TO NAJWIEKSZY ROLNIK W WILEKIEL BRYTANI CZY ANGLI JEST POWINNI MU JESZCZE TEN ZEGAR SPRZEDAC BIGI BENE I I POSPRZATANE niewolnictwo czarne juz sie konczy tera bedzie arabskie i dlatego wyszli z uni araby bo anglia to tylko z nazwy jest
rezun-one
4 miesiące temu
SPOKO W PRZYSZŁYM ROKU JUŻ NIE DOSTANIE DOPŁAT, BREXIT GO ZAŁATWIŁ.
Jacek
4 miesiące temu
Europejscy socjaliści dalej dzielnie walczą z problemami które sami tworzą.
Markopolak
4 miesiące temu
O jej, unijne znaczy przestarzałe. Przyzwyczjajmy się do takiego stanu rzeczy
bCZNHkLv
Czytelnik pl
4 miesiące temu
Tak tak najpierw zakłada się spółki z o.o. później wykupuje się małorolnych itd itd nagle obudzony się w rządach obcych tzn Niemców, już takie próby były i tak będzie jak PO dojdzie do władzy
I tak...
4 miesiące temu
Ludzie już wiedzą, że epidemia to ściema, czas znowu straszyć Islamem.
Jwch
4 miesiące temu
Nie krytykujmy UE przecież ona jest taka mądra, wspaniała, dba o nas a przy okazji o Arabów tez
Prawdomówna
4 miesiące temu
No i kupują was za wasze własne petrodolary. Ja już o tym wiem od dawna a was dopiero teraz oświeciło. Niech żyje tolerancja hehehe
Robert123456
4 miesiące temu
Wypiszciesię z Uni,€ jest be,złoty zloty złoty i zamknijcie granice na dłużej.Polecam.
Kaba
4 miesiące temu
Kurde, tyle kasy i torbiel na czole ? Może się zgłosić do Dr.Priszczilli to w ramach programu będzie miał za free.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić