Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Tak zginęła Madeleine McCann? Policja ujawnia, że podejrzany lubił stosować tortury

48

Funkcjonariusze policji ujawnili nowe informacje na temat mężczyzny podejrzanego o zamordowanie Madeleine McCann. Jeśli to właśnie 43-latek z Niemiec porwał dziewczynkę, nie byłoby to jego pierwsze przestępstwo. Ma na koncie stosowanie brutalnych tortur wobec ofiary.

Madeleine McCann zaginęła 3 maja 2007 roku w Portugalii
Madeleine McCann zaginęła 3 maja 2007 roku w Portugalii (Getty Images)

3 maja 2017 roku Christian B. spędzał czas w barze. Kiedy w telewizji pojawił się materiał dotyczący porwanej Brytyjki, nietrzeźwy mężczyzna przyznał koledze, że wie, co się stało z dzieckiem oraz pokazał mu z nagranie z napaści seksualnej na kobietę.

Christian B. obecnie odsiaduje wyrok za dokonanie gwałtu. Mężczyzna stał się głównym podejrzanym o porwanie dziewczynki nie tylko z powodu zeznań znajomego. Zgodnie z ustaleniami policji, w dniu zniknięcia dziecka przebywał w pobliżu apartamentu zajmowanego przez jej rodziców.

Śledczy ustalili, że m.in. Christian B. przez pół godziny rozmawiał przez komórkę. Do rozmówcy 43-latka i osób, które znają jego tożsamość, zaapelowano o kontakt z organami ścigania. Logowania telefonu miały miejsce właśnie w okolicy apartamentu McCannów w Praia de Luz.

Zobacz także: Zobacz też: Zaginięcie Madeleine McCann. Teoria prywatnego detektywa

Zaginięcie Madeleine McCann. Dziewczynka została porwana przez Christiana B.?

Według ustaleń "Daily Mail" 43-latek dopuścił się pierwszej napaści na dziecku już jako nastolatek. Miał na koncie również gwałt na 72-letniej Amerykance, która przyjechała do Portugalii w celach turystycznych. W 2005 roku włamał się do mieszkania kobiety, a następnie związał ją i brutalnie pobił przy użyciu metalowej pałki. Zgodnie z zeznaniami ofiary znęcanie się sprawiało Christianowi B. przyjemność.

Przestępstwo wyszło na jaw po tym, jak znajomi Christiana B. ukradli jego kamerę. Okazało się, że na taśmach zarejestrowano dwie napaście seksualne, w tym ta, której ofiarą była 72-latka. 43-latek przebywał w Portugalii od 1995 do 2007 roku i w tym okresie zajmował się pracą w gastronomii oraz handlem samochodami, ale również sprzedażą narkotyków oraz włamaniami.

Funkcjonariusze policji wciąż poszukują świadków, który mogą pomóc w ustaleniu losu Madeleine McCann. Uważają, że jeśli 43-latek naprawdę stoi za jej zaginięciem, dziewczynka prawdopodobnie nie żyje, a podejrzany porwał ją z pobudek seksualnych.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić