o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Złe wieści z Niemiec. Liczba zakażeń koronawirusem rośnie lawinowo

136
Podziel się

Liczba dziennych infekcji koronawirusem w Niemczech przekroczyła 5 tysięcy. Gwałtownie rośnie również liczba zgonów. W kraju wciąż jest jednak ponad 9 tysięcy wolnych łóżek na oddziałach intensywnej terapii.

Złe wieści z Niemiec. Liczba zakażeń koronawirusem rośnie lawinowo
Niemiecki Instytut Roberta Kocha podał że liczba nowych przypadków przekroczyła 5 tys. (Getty Images)
bDgNtXDV

Niemiecki Instytut Roberta Kocha (RKI) odnotował zeszłej doby 5132 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. To ponad o tysiąc więcej niż dnia poprzedniego, kiedy odnotowano 4122 infekcje. W ciągu ostatnich 24 godzin znacznie wzrosła również liczba zgonów z powodu COVID-19, z 13 we wtorek do 43 w środę.

Niemcy postrzegane są jako państwo radzące sobie lepiej z pandemią niż większość krajów europejskich. W tej chwili kraj znajduje się w stanie podwyższonej gotowości. Okazuje się bowiem, że liczba nowych przypadków koronawirusa rośnie lawinowo.

Koronawirus w Niemczech. Niepokojące liczby

Najnowsze liczby dotyczące koronawirusa w Niemczech są tak wysokie jak w trakcie pierwszej fali pandemii w kwietniu. Niemcy podkreślają jednak, że nie można porównywać tych dwóch wskaźników. Obecnie przeprowadzanych jest bowiem znacznie więcej testów.

bDgNtXDX
Można zaobserwować przyspieszone rozprzestrzenianie się infekcji w Niemczech. Dlatego apelujemy do wszystkich mieszkańców kraju o zaangażowanie się w powstrzymywanie pandemii – napisali naukowcy z RKI.

Do sytuacji odniosła się również niemiecka kanclerz Angela Merkel. Stwierdziła że obserwuje sytuację z "dużą uwagą".

Muszę przyznać, że sytuacja cały czas jest poważna - powiedziała Merkel.
bDgNtXEd

Nowe ogniska koronawirusa w Niemczech

Nowe przypadki koronawirusa w Niemczech są związane z prywatnymi uroczystościami z rodziną i przyjaciółmi. Wiele ognisk epidemii ma także miejsce w domach opieki, szpitalach, ośrodkach dla osób ubiegających się o azyl, szkołach, zakładach pracy oraz we wspólnotach religijnych.

Do miejsc z największą liczbą przypadków koronawirusa zalicza się Berlin. Ognisko koronawirusa dotyczy tam przede wszystkim dzielnicy Neukölln. Innym dużym ogniskiem choroby jest powiat Cloppenburg w Dolnej Saksonii, gdzie 89 przypadków dotyczy pracowników miejscowej rzeźni.

W mieście Hamm w Nadrenii Północnej-Westfalii ponad 200 infekcji związane jest ze ślubem, którego uczestnicy mieli koronawirusa. W okręgu Wesermarsch wzrost zachorowalności jest bezpośrednio związany z ogniskami epidemii w placówkach opiekuńczo-wychowawczych i szkołach.

bDgNtXEe

Jaka jest sytuacja w niemieckich szpitalach?

Liczba przypadków COVID-19 nieznacznie wzrasta w starszej części niemieckiej populacji. Seniorzy uważani są za osoby bardziej podatne na infekcję, niż osoby młode. Osoby starsze częściej wymagają też leczenia w szpitalu.

Liczba pacjentów z koronawirusem na oddziałach intensywnej terapii w Niemczech zauważalnie wzrosła w ostatnim czasie. Wciąż jednak jest stosunkowo niska. W Niemczech nadal dostępnych jest łącznie blisko 9 tys. łóżek na oddziałach intensywnej terapii.

We wtorek w Niemczech na OIOM-ie przebywało około 620 pacjentów z koronawirusem. Tydzień wcześniej było jedynie 450 osób.

Koronawirus w Niemczech

Liczba osób zakażonych koronawirusem w Niemczech od początku pandemii wynosi 334 585. Na COVID-19 zmarło 9 677 pacjentów. Ponad 28 tys. osób wyzdrowiało z choroby.

bDgNtXEf

Współczynnik reprodukcji choroby według szacunków Instytutu Roberta Kocha wynosi w Niemczech 1,20. Oznacza to, że jedna zarażona osoba zaraża średnio ponad jedną inną osobę. Wskaźnik ten obrazuje przebieg rozwoju epidemii na przestrzeni ostatniego tygodnia.

Obejrzyj także: Czy Niemcy są gotowe na zimową falę koronawirusa?

bDgNtXEy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(136)
taki tam
2 tyg. temu
Cóż, ostatnio był wywiad z Krzysztofem Bosakiem. Pan Bosak: Rząd nie ma w ogóle planu na tę pandemię. Zawalili wszystko co można zawalić. Dziennikarz: No dobrze, ale jaki pan ma pomysł na pandemię. Co wg pana rząd powinien zrobić? Pan Bosak: Pandemia pokazała niekompetencję PiS-u. Dziennikarz: Nie o to pytałem. I tak kluczył kluczył nie odpowiadając na pytanie aż się skończył wywiad. To jest opozycja w pigułce. Łatwo jest siedzieć z boku i szydzić.
oldie
2 tyg. temu
mniej zarazen niz w polsce - gdzie te zle wiesci?
Jab
2 tyg. temu
Nie można się dziwić że w Niemczech jest lepiej , skoro u nas żeby zmusić Polaków do noszenia maseczek niezbędny jest wpis do konstytucji .
bDgNtXEz
kasavubu
2 tyg. temu
Proporcjonalnie, to połowa tego , co w Polsce...
Crf-250
2 tyg. temu
A gdzie jest Grypa na którą chorowało w ubiegłym roku setki tysięcy ludzi i niestety bardzo dużo z nich zmarło na powikłania pogrypowe ?
Najnowsze komentarze (136)
optymista
2 tyg. temu
nam do pięt nie dorastają
Jurgen V.
2 tyg. temu
No popatrzcie jak to w "polskich mediach" martwią o to co się dzieje w heimacie
AS1
2 tyg. temu
Liczba zgonów wcale nie rośnie gwałtownie. Znowu sianie paniki. 12.10-19, 13.10-19, 14.10-31, 15.10-39, 16,10-26
ala
2 tyg. temu
I tak mniej niz u nas . Ile wolnych lozek nie podaja.
dfghjk
2 tyg. temu
hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
Egon
2 tyg. temu
Miejmy nadzieję że nareszcie dopadnie niemców kara, za to co podczas II wojny światowej robili.
ZwyklyBobek
2 tyg. temu
Zobaczycie. W tym roku nikt nie umrze na grype (ani na inna chorobe) tak jak to bylo rok temu. Teraz jedyna choroba na ktora wszyscy umieramy jest covid19.
JaPierdziele
2 tyg. temu
Juz tylko czekac jak na zime wirtualnej naglowki beda brzmiec typu "Tysiace ludzi umiera na ulicach", "Szpitale nie wytrzymuja", "Przepelnione szpitale" itp : ) ..........a tymczasem tance lekarzy na tik toku hehe tak jak ostatnio bylo.
bDgNtXEr
CNNNC
2 tyg. temu
Ciekawe czy Niemcy o tym wiedza . Polacy wszystko lykaja
Jarek
2 tyg. temu
Kłamstwo
Faja
2 tyg. temu
Oby u nas nie było tylko gorzej.
rgd
2 tyg. temu
definicja pandemii -20-30% populacji umiera w szybkim tempie[Polska liczy 37mln obywateli],w marcu tego roku można było przeczytać w internecie,teraz znikło
bike
2 tyg. temu
W Niemczech lawina ponieważ przekroczyło 5000tyś zakażeń przy 81 milionach ludności??????, ponad 2 razy więcej ludności niż w POlsce. To Tylko ,że w Polsce przy 39 milionach było ponad 6500zakażeń!!!!!!. Tylko, że w Niemczech mają opanowaną sytuację i właściwą metodę leczenia oraz zabezpieczenie w postaci wolnych łózek. Zaś w Polsce od Poniedziałku zamyka się przychodnie, szpitale, odwołuje zabiegi i rehabilitacje itp. Czy w takim wypadku w ogóle w Polsce powinna funkcjonować Służba Zdrowia i cały NFZ, który umywa ręce od wszystkiego Kogo oni leczą skoro nie ma przyjęć!!!!!!!
Jaro
2 tyg. temu
Tragedia - w Niemczech większych od Polski przekroczyło 5 tysi, w Małej Polsce tylko 6 i pół. Tu też sięgają macki naszej Ośmiornicy?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić