o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Angelika Karpińska
|

"Musimy zawracać". Przemysław Czarnek zapowiada zmiany w szkolnictwie

84
Podziel się

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział wprowadzenie zmian legislacyjnych mających zagwarantować "wolność nauki", której jego zdaniem dzisiaj nie ma. Minister chce zwolnić z odpowiedzialności dyscyplinarnej nauczycieli akademickich o konserwatywnych poglądach.

"Musimy zawracać". Przemysław Czarnek zapowiada zmiany w szkolnictwie
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (PAP, Radek Pietruszka)
bDnkdKRN

W sobotę Przemysław Czarnek uczestniczył w VI Nadzwyczajnym Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej". Szef MEN stwierdził, że na uczelniach wyższych nie ma "wolności nauki".

Kierunek rozwoju zwłaszcza nauk humanistycznych czy społecznych poszedł nie tam, gdzie byśmy sobie życzyli i to musimy zawracać - powiedział Czarnek.
Podstawowa rzecz, która jest dziś widoczna, to jest wolność nauki - jej nie ma. O ile ktoś z poglądami lewackimi może bez trudu zorganizować konferencję, nawet pseudonaukową na dowolnym uniwersytecie publicznym, a co więcej będzie ona dobrze postrzegana przez władze uniwersytetu, to często słyszymy o tym, że konferencji pro-life, czy o tematyce konserwatywnej, katolickiej nie można zorganizować, bo nie ma czasu, nie ma miejsca, albo po prostu władze się nie zgadzają - dodał.
bDnkdKRP

Minister edukacji i nauki zapowiedział wprowadzenie zmian legislacyjnych. Podkreślił, że są już zaprojektowane i analizowane przepisy, które będą składały się na "pakiet wolnościowy".

Pakiet będzie zwalniał nauczycieli akademickich o poglądach konserwatywnych, chrześcijańskich, narodowych, z odpowiedzialności dyscyplinarnej, a nawet wyjaśniającej za poglądy - wyjaśnił.
bDnkdKRV

Przemysław Czarnek zaznaczył również, że trwają prace nad "ustaleniem obszarów i twórców biurokracji" która dotyka nauczycieli w szkołach. Stwierdził, że po części wynika ona z przepisów oświatowych.

Zobacz także: Rząd zabiera się za ważną ustawę. To może być rewolucja w polskim krajobrazie

bDnkdKSq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(84)
Sabbath
2 tyg. temu
A jednak wynaleziono wehikuł czasu. Ten człowiek przybył ze średniowiecza.
Zaskoczony
2 tyg. temu
Co to ma oznaczać, że jak będę katolickim nauczycielem akademickim, to co bym nie zrobił, to mnie dyscyplinarnie nie zwolnią? Czyli tworzymy grupy uprzywilejowane?
Max
2 tyg. temu
chory
bDnkdKSr
Aragorn
2 tyg. temu
Towarzysz Stalin też reformował carskie sanackie szkolnictwo. Od dzisiaj jeżeli ktoś uderzy ucznia w imię boga , wiary , itp. Będzie chroniony z urzędu wystarczy że jest narodowcem. Będzie chroniony od odpowiedzialności dyscyplinarnej , a nawet będą bronione jego poglądy ( to już nawet nauczyciel nie będzie się musiał tłumaczyć rodzicom. powie tylko że tam i tam jest to napisane). Komisarze ludowi w ZSSR też bronili zdobycz bolszewizmu, wszystko co robili to dla dobra rewolucji i ludu. Brawo towarzyszu Czarnek jesteście dzielni , macie coś w rycerza.
Pozdrawiam
2 tyg. temu
Jak w XXI wieku można obsadzać na stanowisku szefa edukacji polskiej, który ma poglądy jak inkwizycja? W jaki sposób, ten człowiek ma prowadzić ten resort? Juz widziałem paru oszołomów, ale ten ma level hardcore.
Najnowsze komentarze (84)
Rea
1 tyg. temu
Mam nadzieje,ze srodowisko pedagogiczne roznego stopnia nie pozwoli na to-vide strajk kobiet!!!
Gumi
2 tyg. temu
Na szczescie moje dziecko uczy sie w holandii :)
👽👽👽
2 tyg. temu
Cały czas zawracamy🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸
AAAAA
2 tyg. temu
jakim cudem ten gość jest ministrem nauki ? Jakim cudem on normalnie robi zakupy ?
tylko niesmak
2 tyg. temu
Mieliśmy kiedyś Jana z Czarnkowa, a obecnie Czarnka z Zadupia. Tak dla kontrastu - świat idzie naprzód, a my zawracamy.
Słowianka
2 tyg. temu
Skłodowska się w grobie przewraca, a Kościuszko w zaświatach ostrzyć zaczyna kosę jak tego pana słyszą. Wstyd... polską naukę i słynną polską tolerancję będziemy musieli pożegnać.
Akademik
2 tyg. temu
Co się który minister ostatnio odezwie, to lepiej nie mówić
Vvv
2 tyg. temu
Nareszcie bedzie mozna bezkarnie uczyc kreacjonizmu na lekcjach biologii !!!
bDnkdKSj
ak001
2 tyg. temu
Zadałem pytanie ale cenzura je wycięła. Zadam ponownie. Jest skierowane do doświadczonych psychiatrów: Czy w przypadku tego pana wystarczy standardowe leczenie farmakologiczne, czy pozostały już tylko elektrowstrząsy? Proszę o odpowiedź.
jovita
2 tyg. temu
czy ten ograniczony fanatyk nadal chce do humanistyki wprowadzać obowiązkowe dzieła Jana Pawła II ????? Przecież Jan Paweł II wiedział o pedofili i nic z tym nie robił, ukrywał prawdę ja takich od oszusta ksiąg nie chcę bo to tylko manipulacja mistyfikacja , Czyny wasze sądzic będą a Papierz okłamywał nas grał sztukę Kurtyna opadła ludzie rozeszli sie po domach a czarnek nadal bije brawo ale chyba tylko sobie samemu
2222
2 tyg. temu
Nareszcie minister nie z obcego nadania! Dość panoszenia się komuny i post komuny w uczelniach Polskich. Wyznawców talmudu i czerwonych odesłać z uczelni tam skąd przyszli.
utzheń
2 tyg. temu
czarnek, spójrz na swoja twarz - i wszystko jasne ....
Obiektywny
2 tyg. temu
NIECH *********:D
ja ty
2 tyg. temu
wszystko kiedys przemija i to przeminie ,zaplaca za to wasze dzieci
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić