"Jesteśmy zdruzgotani". Złodzieje ukradli 6-metrową czaszkę

15

Ta sprawa wstrząsnęła Muzeum Eden Killer Whale w Australii. Pracownicy opublikowali na profilu placówki na Facebooku smutny wpis, informujący, że złodzieje skradli jeden z cenniejszych eksponatów. Otóż, jak pisze serwis ABC News, rabusie połakomili się na... czaszkę kaszalota. Sprawcy są wciąż poszukiwani.

"Jesteśmy zdruzgotani". Złodzieje ukradli 6-metrową czaszkę
Szok w Australii. Złodzieje ukradli ten eksponat. (Facebook, Eden Killer Whale Museum)

To dość niecodzienna i zuchwała kradzież. Eden Killer Whale Museum podzieliło się tą informacją w mediach społecznościowych w poniedziałek 27 marca. Jednostka nie kryje swojego smutku.

Pracownicy placówki liczą na to, że nagłośnienie karygodnego incydentu, sprawi, iż cenny eksponat szybko odnajdzie się i powróci w nienaruszonym stanie.

Złodzieje ukradli czaszkę kaszalota. Musieli użyć ciężkiego sprzętu

Byłam całkowicie zdruzgotana, jak się dowiedziałam. Za nic w świecie nie mogę zrozumieć, dlaczego ktoś ją ukradł - mówiła dla ABC News szefowa wystawy - Angela George.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Znalazł dziwnego kaszalota na plaży. Zagadkowa śmierć rzadkiego gatunku

Zdaniem pracowników muzeum, biorąc pod uwagę spore rozmiary artefaktu, w jego kradzież mogło być zaangażowanych kilka osób.

We wpisie na Facebooku zasugerowali że sprawcy musieli wykorzystać dźwig i ciężarówkę do transportu czaszki kaszalota.

Miejsce, gdzie wystawiona była czaszka znajduje się na rogu dwóch popularnych ulic, tuż nad nabrzeżem na Eden Lookout. W tej okolicy mieszka sporo osób.

To mało prawdopodobne, żeby kradzież wydarzyła się potajemnie. Mamy nadzieję, iż ktoś coś widział i zgłosi się, aby przekazać informacje, które pomogą nam odzyskać eksponat - napisali na Facebooku.

Lokalna policja poinformowała, że ​​prowadzi dochodzenie w sprawie zuchwałej kradzieży. Wezwała każdego, kto posiada informacje, do zgłoszenia się na komisariat. Pracownicy muzeum przypomnieli zaś na Facebooku, iż w tym regionie przetrzymywanie jakiejkolwiek części kaszalota jest nielegalne (bez odpowiedniej licencji).

Sprawcy mogą otrzymać grzywny przekraczające 80 tysięcy dolarów (przeszło 345 tysięcy złotych).

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić