o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Kaczyński broni Kościoła. "Zło atakuje nasz kraj"

149
Podziel się

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wziął udział w nabożeństwie w wigilię rocznicy śmierci swojej matki Jadwigi. Podczas krótkiej przemowy stwierdził, że należy walczyć ze złem, które atakuje ze wszystkich stron. Podkreślił także ogromną rolę, jaką jego zdaniem odgrywa w polskim życiu publicznym Kościół katolicki.

Kaczyński broni Kościoła. "Zło atakuje nasz kraj"
Jarosław Kaczyński bronił w Starachowicach instytucji Kościoła katolickiego (PAP, Piotr Polak)
bDKkmbfV

Wicepremier Jarosław Kaczyński modlił się w sobotę w intencji swojej matki w Starachowicach. Prezes PiS oznajmił, że należy sprzeciwiać się złym wzorcom kulturowym. Dodał, że strażnikiem polskiej tożsamości narodowej jest Kościół katolicki.

Dzisiaj odrzucenie zła jest czymś niezwykle istotnym, bo to zło atakuje. Atakuje nasz kraj, naszą ojczyznę, nasz naród, atakuje instytucję, która jest w centrum naszej tożsamości, czyli Kościół katolicki – powiedział Kaczyński.
bDKkmbfX

Starachowice. Kaczyński wziął udział w mszy w intencji swojej matki

Jarosław Kaczyński podkreślił, że Starachowice są dla niego wyjątkowym miejscem. To właśnie tam urodziła się Jadwiga Kaczyńska. Polityk PiS zdradził, że wiele mu o tym mieście opowiadała.

To było zawsze dla niej bardzo, bardzo ważne miejsce. Miejsce o którym niezwykle często opowiadała mojemu śp. bratu i mnie od dzieciństwa, tak że czasem mieliśmy wrażenie, że sami tutaj mieszkaliśmy – opisał.

Kaczyński nawiązywał także do miejsca odprawienia nabożeństwa. Przed świątynią, gdzie odbywała się msza, znajduje się panteon zasłużonych. Jak powiedział polityk, są na nim osoby ważne dla miasta oraz dla Polski ze względu na swoją walkę, pracę czy postawę.

bDKkmbgd
Ta postawa, to odrzucenie zła było niezmierne ważne – podkreślił Kaczyński.

Przeciwnicy Kaczyńskiego przed kościołem. "Służą najgorszej sprawie"

Przed kościołem, w którym odbywała się msza, zebrali się oponenci Kaczyńskiego. Polityk podkreślił, że pierwszy raz przemawia w tym miejscu. Dodał, że ludzie którzy stoją przed świątynią, służą "najgorszej sprawie, służą sprawie niszczenia Kościoła, niszczenia naszego narodu".

To jest coś, o czym musimy pamiętać, musimy mieć to w swojej świadomości. Musimy mieć także w sobie wolę, bardzo silną wolę, by się temu przeciwstawić, by tę walkę o polską tożsamość, o przyzwoitość w naszym życiu publicznym wygrać – podsumował Kaczyński.
bDKkmbge

Obejrzyj także: Warszawa. Nie będzie ulicy Lecha Kaczyńskiego? Trzaskowski tłumaczy swoją decyzję

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDKkmbgf
bDKkmbgy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(149)
JUREK . O.
2 miesiące temu
Najwieksze Zlo w naszym kraju To kaczynski
Jaca
2 miesiące temu
Od ponad 30-stu lat mąci , knuje , skłóca ludzi , nawet brata wykończył i mieni się być zbawcą narodu !!! CO Z NIM JEST ???
Mylisz się !
2 miesiące temu
Zło , to widzę w twoich oczach i słyszę w twoich wypowiedziach !!!
bDKkmbgz
Zed
2 miesiące temu
W końcu przyznał się, że czyni zło i trzeba bronić Polskę przed nim i całym PiSem.
KORON
2 miesiące temu
Jaroslawie Spujsz w lustro Tam zobaczysz Zlo Kture atauuje nasz Kraj
Najnowsze komentarze (149)
eliza
miesiąc temu
Zlo widzi wszedzie ten, kto sam jest zly. Poniewaz gdzies w glebi siebie tego nie alceptuje wiec wypiera sie i dostrzega je w innych. Szanowny panie JK zacznij poprawe od siebie.
vayron
2 miesiące temu
Zatem dziwne, że poraz kolejny Rydzyk dostał wsparcie finansowe od rządu. Bez urazy ale Kaczyński chyba na starość dostaje demencji i czas wpuścić na stanowisko kogoś kto lepiej poprowadzi nasz naród. Kogoś kto da nam lepszą i wolną przyszłość. Kogoś młodego, ambitnego, pełnego innowacyjnych pomysłów. Nie potrafię dokładnie powiedzieć kto byłby tym "pasterzem". Wiem jedno. Pan Kaczyński swoje 5 minut już miał a teraz czas na kogoś nowego.
Wierzący 2
2 miesiące temu
Ci co stali przed Kościołem Go nie sprofanowali !!!! Sprofanował Go zły , który tam wlazł i siał nienawiść pod ołtarzem !!!!
Misiek
2 miesiące temu
Sojusz tronu z ołtarzem!!! Komu to się opłaci? Kto na tym straci?
Jeden z wielu
2 miesiące temu
Pamiętajmy o jednym - możemy mieć różne zdanie na bieżące wydarzenia, możemy mieć różne poglądy, różne kwestie wiary, różne myśli, ale łączy nas wiele - mamy te same żołądki, pragnienia, a nasze serca biją jednym rytmem. Nie dajmy się w to wyciągać. Nie dajmy się wzajemnie napuszczać. Złem nie jest ten, kto jest inny, koronie jest ten, kto wierzy w co innego, ma inny kolor skóry, inne poglądy, inną filozofię życia. Złem jest ten, kto ma złe serce, kto nie ma w sobie miłości, zrozumienia, empatii, tolerancji, wiary w ludzi, ten, którego serce, jest z kamienia. Szanujmy ludzi, którzy mają serducho na właściwym miejscu. To jest wyznacznik dobra... Pozdrawiam
A.Stróż
2 miesiące temu
Rodźcie się Polacy - leczyć Was nie będzie miał kto. Kształcić i utrzymać musimy księży. Bóg tak chce????? wierni zmarli - księża są!
gość
2 miesiące temu
Ten człowiek tymi słowami obraża wszystkich Polaków naprawdę lekceważył innych ludzi i taka jest prawda!
EMILI
2 miesiące temu
Jakie zło? Bo ja widzę tu tylko jedno wcielone zło chyba sam szatan jeśli istnieje sprowadził go do nas...Aby szczuł, kłamał i siał wieczny zamęt akysz, akysz
bDKkmbgr
Krycha
2 miesiące temu
To właśnie największe zło, które gnębi nasz kraj.
stary 70 +
2 miesiące temu
Dlaczego Pan Jarek nie modli się za "tatusia" dzięki któremu chłopaki "ukradli księżyc" - pewnie został "niepokal... poczęty?".
Brak słów?
2 miesiące temu
Żeby coś takiego rządziło Polską to okrutny człowiek
Swojak
2 miesiące temu
Z tego co wiem to ambona służy do głoszenia kazań przez księży a nie przez słońce narodu
Jan
2 miesiące temu
Teraz,widać ze zlo wcielone zabiera glos w kosciolach
KORON
2 miesiące temu
Zlo atakuje nasz kraj !!, Ale dlaczego z ambony ?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić