Kaczyński rozpływa się nad Rydzykiem. "Dziękujemy stwórcy za ten dar"

610

Radia Maryja świętowało w sobotę 31-lecie swojej działalności. Z tej okazji prezes partii rządzącej Jarosław Kaczyński przesłał specjalny list do dyrektora toruńskiej rozgłośni Tadeusza Rydzyka. Zachwytom na osobą redemptorysty nie było końca.

Kaczyński rozpływa się nad Rydzykiem. "Dziękujemy stwórcy za ten dar"
Kaczyński rozpływa się nad Rydzykiem. (Getty Images)

W sobotę Radio Maryja świętowało 31-lecie swojej działalności. Na miejscu zabrakło jednak czołowych polityków PiS m.in. Jarosława Kaczyńskiego czy Andrzeja Dudy, którzy zazwyczaj uczestniczyli w tego typu wydarzeniach. Prezes PiS wystosował specjalny list, który odczytał podczas uroczystości minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak.

Dziękujemy Panu Bogu za wielki dar, jakim dla milionów wiernych są Radio Maryja oraz inne wspaniałe przedsięwzięcia, rozwijane pod auspicjami o. dr Tadeusza Rydzyka CSsR i toruńskich ojców redemptorystów - napisał w liście Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS podkreślił rolę dzieł stworzonych przez o. Tadeusza Rydzyka. "Wielkość i rozległość tego dzieła – TV Trwam, "Nasz Dziennik" , Akademia Kultury Społecznej i Medialnej, liczne fundacje i wspólnoty czy niedawno oddana do użytku ciepłownia geotermalna – wzbudza podziw i zdumienie" – podkreślił w liście Jarosław Kaczyński.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zachwytom nad postacią dyrektora Radia Maryja nie było końca.

Dziękujemy również Stwórcy za ten dar, przez który działa Opatrzność, za osobę czcigodnego Ojciec Dyrektor Tadeusza Rydzyka. To jego śmiałej wyobraźni i odważnych myśli wspieranych przez charyzmę, żelazną wolę i pragnienie całkowitego oddania się służbie Panu Bogu i Ojczyźnie zawdzięczamy, że to wielkie dzieło nieustająco się rozwija. Bóg zapłać Ojcze Dyrektorze za wszystko, co uczyniłeś dla Kościoła i naszej Ojczyzny! - napisał w liście Jarosław Kaczyński.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz także: Rydzyk wychwala Czarnka. „W życiu nie słyszałem większej bzdury”

Prezes PiS zwrócił się także do słuchaczy Radia Maryja. "Bóg zapłać, szanowni Państwo, za to, że jesteście, że tworzycie tę wspaniałą wspólnotę serc, za to, że wierni Panu Bogu i Ojczyźnie pięknie zaznaczacie swoją obecność w polskim życiu duchowym, społecznym i politycznym. Bóg zapłać również za Państwa jakże dobitnie wyrażaną niezgodę na to, co złe w przestrzeni politycznej, na to, co godzi w naszą wiarę, co szkodzi interesom naszej Ojczyzny, co jest wymierzone w polską rację stanu, co kwestionuje polskość i ten szczególny związek dziejowy chrześcijaństwa i państwa polskiego" - czytamy w liście.

Obecni na uroczystości urodzin Radia Maryja wicepremier Jacek Sasin oraz szef MON Mariusz Błaszczak podarowali o. Rydzykowi eksponat - miecz z początku II wieku przeznaczony dla Muzeum Pamięć i Tożsamość w Toruniu.

Chciałbym podziękować wszystkim państwu, całej rodzinie Radia Maryja za to, że murem stanęliście za polskim mundurem. Bóg zapłać za to, że kiedy żołnierze Wojska Polskiego byli atakowani przez różnych celebrytów, przez różnych polityków opozycji, wy – poparliście i stanęliście za nimi murem. Serdecznie wam za to dziękuję - podziękował Mariusz Błaszczak.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić